Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Greenlife

Проблем с wi-fi под Xubuntu

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с интернета.Проблемът е, че когато включа лаптопа нямам интернет.За да го пусна трябва да съспендна лаптопа, след това автоматично се свързва към мрежата.Проблемът не е болка за умиране, но все пак.Имам още едно малко проблемче.Изтрих си иконката за регулиране на звука от горния панел и сега не знам как да я сложа пак, моля за помощ.Благодаря. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С дясното на панела имаш възможност да прибавяш нови неща. Panel/ add new items За звука ти трябва - notification area. В него ти е и уайфая, където ти излизат мрежите.

Може да пробваш да се връзваш чрез wicd. Ще ти върши същата работа като уайфая на хиксфейса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иконата за звука в Xubuntu e Аплет- индикатора. Ако си инсталираш пакета xfce4 ще имаш и класически миксер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, а за нета нещо да кажете?

Изобщо не мога да разбера какъв е проблемът с интернета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато пусна компютъра нямам интернет.Не се свързва към мрежи, не намира мрежи.Все едно няма мрежова карта.След съспенд се оправя и се свързва към мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не е проблема с broadcom драйверите ? 

http://askubuntu.com/questions/55868/how-to-install-broadcom-wireless-drivers-bcm43xx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.