Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да си сложа допълнително Рам Памет на лаптопа. В момента той е с 2гб, а може да се сложи до 4гб т.е. Не съм голям познавач и не знам каква рам ще ми е нужна. Знам, че сегашната е 2гб , ДДР2 , 667МГх . Бихте ли ми предложили нещо ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, свързах се с хората, казаха, че нямат вече в наличност.... :(К'во излиза , че трябва да търся независимо каква памет, единствено трябва да е 667Мгх и да е ДДР2 ? Правилно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, свързах се с хората, казаха, че нямат вече в наличност.... :(К'во излиза , че трябва да търся независимо каква памет, единствено трябва да е 667Мгх и да е ДДР2 ? Правилно?

Точно така. Трябва ти ДДР2 рам памет и търсиш от нея, но гледай да е за лаптоп, защото има и за настолен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай само да е на ДДР2 и да е лаптопска. А иначе е препоръчително да и е по-висока честотата или най-високата за ДДР2 - но пък по-добре е и другата да е 667мхз както сегашната. Сигурен ли си, че дъното/чипсета на лаптопа поддържа 4GB ?

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах на 4,5 места характеристиката на лаптопа и пише ъп то 4гб, предполагам, че ще подържа. Значи най-важното е да е ДДР2 . Ако честотата е по-висока и не съвпада със сегашната, може ли да се случи нещо неприятно? На мене ми се искаше даже да е 1слот от 4гб,  но не знам как ще стане, тъй като разбрах, че има 2 слота и не знам все още те колко са-дали са 2х1гб или 1х2гб . Ако са 2х1гб ще е кофти , а ако е 1х2гб поне 3гб ще има и няма да ми излезе много скъпо. Като го отворя ще видим. Благодаря за помощта!

Редактирано от Костадин Данов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах на 4,5 места характеристиката на лаптопа и пише ъп то 4гб, предполагам, че ще подържа. Значи най-важното е да е ДДР2 . Ако честотата е по-висока и не съвпада със сегашната, може ли да се случи нещо неприятно?

Най-важното е да е лаптопска и да е ддр2. Ако честотата е по-висока от сегашната и/или не се поддържа ще се смъкне до нужната честота да работи паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От стария лаптоп на приятелката ми извадих Рам паметта kingston kvr667d2s5 /2g видях, че е ДДР2 и мисля да я пробвам.Но първо вашето мнение, преди на счупя нещо :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом пише ДДР2, слагай я без да се притесняваш от нищо, стига да работи паметта, ще тръгне и на твоя, но ако си е отишла, ще си проличи. Успех и да споделиш, какво се е случило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.