Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Звучи ви като в рекламата,ама не е :)

Значи имам един много заплетен проблем,който от много време се каня да разреша и никога не успявам,но сега с преинсталирането на УИН-а мисля,че трябва да разгадая.Ето го и проблема:

Компютъра ми(настолен) е свързан към телевизор/монитор който пък е свързан към домашно кино с 5+1буфер.Проблема е,че звук има само от 2 от колоните и буфера.Ето по-подробно описание на моделите и изходите на техниката.

От дъното имам 3 изхода с жакове : 

Един за слушалки(червен) Има го на снимката от третия прикачен файл.

Втори и трети за колони(зелен и син) Има го на снимката от третия прикачен файл.

Също така от дъното(модел "AsRock A75M-HVS") имам един HDMI изход,който съм свързал с телевизор който ползвам за монитор(Изходите му са на втория прикачен файл).Модела на телевизора е "Panasonic TX-L42ET5E".Звука който е през HDMI кабела го има,но той звучи само на телевизора.

Имам и други изходи като USB,Enthernet,които обаче нямат значение в случая.

Относно телевизора,той има доста изходи,един от които е доста странен и изглежда http://thumbs4.ebaystatic.com/d/l225/m/mpCJvu8rJgKFfqGixBuo0Qg.jpg така.

Домашното кино е сравнително старичко,с малко изходи - едното е AV другото е AUX.

Телевизора ми е свързан с домашното кино чрез AV,но както споменах и по-горе звука излиза само от 2 от колоните.Модела на домашното кино е "Panasonic SA-PT160".

Изходите можете да видите в първия прикачен файл.

Просто ако има по някакъв начин да свържа изходите на дъното направо с домашното кино би било супер.

П.С. Колоните работят пробвал съм ги всички.

За лошото качество на снимките се извинявам,но бихте могли да потърсите моделите в гугъл за по-добри изображения.

post-345952-0-49013500-1391363454_thumb.

post-345952-0-89600400-1391363454_thumb.

post-345952-0-15578700-1391363455_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тв-то си го вързал през HDMI и през слушалковият изход на ТВ-то си вързал домашното кино, така ли ? Ами, естествено че няма да имаш сараунд саунд.

Приемаме, че домашното кино не поддържа SPDIF и трябва да го вързваме с аналоговите. Да, ама звуковата ти карта не е 5.1 --> Sorry

ЕДИТ : Има начин да изкараш 5.1 звук от карта с 3 извода. Би трябвало в драйвера и да има такава опция, която когато е включена можеш да си закачиш киното така и да имаш сараунд саунд :

• [*]зелено - предни лява/дясна [*]червено - център/суб [*]синьо - задни лява/дясна (съраунд)

А микрофон би трябвало да можеш да си закачиш на фронт панела и да го настроиш като default device (за микрофон де).

Но със включен сараунд кит от драйвера на картата и свързан по този начин, ще забравиш за line-in входа.

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тв-то си го вързал през HDMI и през слушалковият изход на ТВ-то си вързал домашното кино, така ли ? 

Не.Компютъра съм вързал за ТВ със HDMI,а ТВ със домашното кино със AV букса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не.Компютъра съм вързал за ТВ със HDMI,а ТВ със домашното кино със AV букса

Няма начин, тъй като системата няма цифров вход(оптика, коаксиал, хдми). Единствено, ако има възможност от стерео на 5 канала.

Има, виж стр.27  - https://dlc.panasonic-europe-service.com/EUDocs/GetDoc.aspx?did=196259&fmt=PDF&lang=bg&src=3&uilang=bg-BG&model=SCPT160

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма начин, тъй като системата няма цифров вход(оптика, коаксиал, хдми). Единствено, ако има възможност от стерео на 5 канала.

Има, виж стр.27  - https://dlc.panasonic-europe-service.com/EUDocs/GetDoc.aspx?did=196259&fmt=PDF&lang=bg&src=3&uilang=bg-BG&model=SCPT160

Тая информация е за друг модел,а не за моят който е : Panasonic SA-PT160 , обаче не мога да намеря ръководство тоя модел,вероятно са с еднакви характеристики.

Какво е това стерео на 5 канала?Би ли обяснил по-подробно?

Ако AUX свържа директно с изходите на компа?Вероятно има някакъв такъв кабел.

Или пък дали ще има поражения,ако вържа 2 колони в един канал,т.е. да работят като една колона ?Така както ползвам само 2 колони,ако ги вържа ще ползвам четири.

Редактирано от Георги Попчев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая информация е за друг модел,а не за моят който е : Panasonic SA-PT160 , обаче не мога да намеря ръководство тоя модел,вероятно са с еднакви характеристики.

Какво е това стерео на 5 канала?Би ли обяснил по-подробно?

Ако AUX свържа директно с изходите на компа?Вероятно има някакъв такъв кабел.

Или пък дали ще има поражения,ако вържа 2 колони в един канал,т.е. да работят като една колона ?Така както ползвам само 2 колони,ако ги вържа ще ползвам че

SA-PT160 трябва да е модела на ресивъра, а целия комплект с колоните трябва да е този от линка. За да имаш 5-канален звук, трябва да имаш 5 входящи канала в усилвателя. Тези канали могат да влезнат кодирани по цифров кабел(оптика, коаксиал, ХДМИ), след което ако усилвателя има тази възможност ги разкодирва и насочва към говорителите. Втория вариант е да влезнат направо декодирани, за което е нужно усилвателя да има 5-канален вход. Горните варианти автоматично се отнасят и за у-вото което подава сигнала, като вече вместо вход, трябва изход(цифров или 5-канален, аналогов). Твоят компютър може да подаде аудио сигнала и по-двата начина. Съответно през HDMI кодиран или 5-канален разкодиран от стерео жаковете. Обаче за да слушаш Dolby-Didgital звук е необходимо и домашното кино да има един от тези входове, за които споменах по-горе. Но ги няма :(.

В този случай, на линка с упътването, който съм дал на стр.27 е описано какъв режим на звука трябва да се избере за да може изкуствено да се симулира 5-канално звучене.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SA-PT160 трябва да е модела на ресивъра, а целия комплект с колоните трябва да е този от линка. За да имаш 5-канален звук, трябва да имаш 5 входящи канала в усилвателя. Тези канали могат да влезнат кодирани по цифров кабел(оптика, коаксиал, ХДМИ), след което ако усилвателя има тази възможност ги разкодирва и насочва към говорителите. Втория вариант е да влезнат направо декодирани, за което е нужно усилвателя да има 5-канален вход. Горните варианти автоматично се отнасят и за у-вото което подава сигнала, като вече вместо вход, трябва изход(цифров или 5-канален, аналогов). Твоят компютър може да подаде аудио сигнала и по-двата начина. Съответно през HDMI кодиран или 5-канален разкодиран от стерео жаковете. Обаче за да слушаш Dolby-Didgital звук е необходимо и домашното кино да има един от тези входове, за които споменах по-горе. Но ги няма :(.

В този случай, на линка с упътването, който съм дал на стр.27 е описано какъв режим на звука трябва да се избере за да може изкуствено да се симулира 5-канално звучене.

Хайде от мене 1 бира.Всичко оправих,само където сега свири сравнително тихо.Би ли ми препоръчал някоя програма за да тествам леви колони,десни,предни,задни?Иначе много ми помогна,наистина !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, на стр.28 е описано как се пуска тест. В т.3 пък е указано, как да регулираш силата на говорителите, от-6 до +6 db.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, на стр.28 е описано как се пуска тест. В т.3 пък е указано, как да регулираш силата на говорителите, от-6 до +6 db.

Да,но това е в режим само DVD.

Аз имам предвид някоя програма с която се тестват говорителите от компа направо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам предвид някоя програма с която се тестват говорителите от компа направо.

Е отвори си саунд мениджъра или драйвера. Там трябва да има тулче за тестинг на съраунд. А как се чува когато пуснеш музика ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.