Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Погледнете тоя Gif. Показва как колела с различи диаметри изминават за един оборот един и същ път, което теоретически не би трябвало да става

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледнете тоя Gif. Показва как колела с различи диаметри изминават за един оборот един и същ път, което теоретически не би трябвало да става

Публикувано изображение

В зависимост от конструкцията или горното или долното приплъзват

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки ден се сблъсквам с тия проблеми, защото точно това ми е работата, но миналата седмица ми се разказа играта, поради доста голямото сцепление не там, където човек очаква :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази връзка. Как така шоколадът остава 6/4 парчета?Изглежда невероятно, но е изпробвано и се получава.

Редактирано от andreygg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В зависимост от конструкцията или горното или долното приплъзват

Абсолютно нищо не приплъзва. Чиста измама е. Горната линия се рисува еднакво с долната. Това може да стане с гифче и графичен редактор но не и на практика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно нищо не приплъзва. Чиста измама е. Горната линия се рисува еднакво с долната. Това може да стане с гифче и графичен редактор но не и на практика.

Може, това става на практика в доста механични системи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тази връзка. Как така шоколадът остава 6/4 парчета?Изглежда невероятно, но е изпробвано и се получава.

Получава се , да. Но има още нещо - шоколада остава със същия брой парчета, но разрязаната по диагонал  "секция" става малко по- къса и количеството шоколад с което е скъсена "секцията" е точно количеството, което образува допълнителното парче. Примерно, ако шоколада е с 6х4 =24 парчета, като размерите им са 1х1.5- т.е. размерите на целия шоколад са 6х9. Като се разреже по показания начин и се намести пак да има 6х4 парчета, единия (разрязания) ред вече става с квадратна форма, а размера на новополучения "цял" шоколад вече не е 6х9, а става 6х8.5. Оттук идва 25-тото парче.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.