Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Как да си направя ъпдейт на биоса ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо смятате, че се налага такъв? Ако отговорът е 'ами за да е най-новия', по-добре не се занимавайте. BIOS е от онези неща, които не се пипат, ако работят правилно.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, че сте казал марката на дъното та не се налага да гадаеме.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И проверихте ли в сайта на асрок какво пише?

Обяснено е като за "хмм цензора" кое как и от къде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво

Дъното има две ревизии и с грешния биос ще умре.

Знаете ли коя ревизия е че давате линк ?

И между другото под уин. става много по-лесно и бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро имах ядове с ъпдейт на Асрок. При мен ъпдейта мина нормално, но после се появиха много проблеми ето тук съм обяснил какви http://www.kaldata.com/forums/topic/222323-overclock-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-asrock-z77-pro4/. Вярно, е че при теб е доста по-стара ревизия дъно, но моят съвет е, ако не ти прави проблем не пипай, че после може да съжаляваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е , и какво сега , автора не казва по какви причини е решил да прави тази манипулация , а причината трябва да е много нележаща и направо му се дават линкове , та както се казва белким си умори компютъра . Темите от този сорт са безброй и в не малко от тях системите си работят безпроблемно , а на въпросите " Защо е необходима актуализация на БИОС " отговорите са " Ми видях че има нова версия " .

Автора да вземе да чете насам -натам  при какви обстоятелства и по какви причини се прави това което иска да прави . Ако не може да асоциира нещата със своята машина , просто да спре да се занимава с това . Ако има проблем някакъв , да го сподели и да попита за мнение , за да не стане после олеле.

Много теми чета от сорта "Как сега да си върна стария БИОС " и " След ъпдейт на БИОС компютъра не тръгва "  и е такива много , много питания .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро имах ядове с ъпдейт на Асрок. При мен ъпдейта мина нормално, но после се появиха много проблеми ето тук съм обяснил какви http://www.kaldata.com/forums/topic/222323-overclock-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-asrock-z77-pro4/. Вярно, е че при теб е доста по-стара ревизия дъно, но моят съвет е, ако не ти прави проблем не пипай, че после може да съжаляваш.

Когато по някаква причина се налага да обновявам биос първото което правя е да попитам Гугъл - bios problem Asrock Z77 Pro4

Няма лошо да си с последната версия но е хубаво да имаш UPS и да си наясно с рисковете..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите дъна в последно време вече имат толкова защити и улеснения, че е като детска игра.

Например на сегашното ми дъно ъпдейтнах биоса без флашка, взе си файла от C: и на практика си свърши цялата работа сам.

Едно време като трябваше да се прави с дискета си беше мизерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато по някаква причина се налага да обновявам биос първото което правя е да попитам Гугъл - bios problem Asrock Z77 Pro4

Няма лошо да си с последната версия но е хубаво да имаш UPS и да си наясно с рисковете..

Маи не си погледнал какво съм написал и поради каква причина съм прибягнал до ъпдейт на биоса? Ъпдейтнах го съвсем нормално, но в последствие изникнаха проблемите. Иначе и в Гугъл проверих, но варианти много и проблем с проблем не си приличат. При едни едно сработва при други друго! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в края на нещата , автора на тази тема не написа и ред при какви обстоятелства и по какви причини е правил БИОС упражнения .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Светозар Стойчев
      Здравейте. 
      Имам проблем със зареждането на ОС след ъпдейт на BIOS. Става дума за лаптоп - DELL Latitude e5420. 
      Машината е закупена скоро втора ръка, все още в гаранционен срок. Работеше си идеално преди глупостта да пипам по БИОСа.
      Инсталирах Уиндоус 7 (Ultimate версия - най-тегления торент в замунда). Предположих, че след инсталацията са нужни драйвери. Влязох в сайта на DELL и открих един солиден списък с предложени драйвери точно за този модел лаптопи. Част от посочените файлове бяха на по-нови версии на БИОС. ОригиналнатаБИОС  версия на лаптоппа бе А01. Версиите, посочени в сайта бяха доста по-нови. След като опитах да ги инсталирам ми излезе съобщение, че за целта БИОСът ми трябва да е версия А02. Намерих я в сайта на DELL. Инсталирах я. Всичко си протече мирно и кротко, до момента, в който трябваше да ми зареди Уиндоус. След черния екран (с логото на DELL, модела на лаптопа и бутона за боот меню) машината се рестартира и така в един безкраен цикъл. 
      Два пъти съм инсталирал уиндоус през живота си, а драйвери изобщо, с БИОС пък изобщо не съм се занимавал. В сайта на ДЕЛ бе посочено, че е хубаво да се започне с инсталация първо на БИОС-ките файлове, след което да се продължи с останалите драйвери. Така и сторих. 
      Прочетох разни информации в интернет, включително и в този форум, но те допълнително ме объркаха. Не съм наясно с тези неща. Някъде бях прочел, че може да се дължи на различни отметки в SATA опциите -  АТА или AHCI. Сменях ги - нищо. Моля за съвет къде да търся проблема - в биоса, след ъпдейта, в Windows, хардуерен? Чудя се дали да започна преинсталация на уиндоус или да търся начини за възстановяване на старата версия на биос (аз нямам нейно копие). Не съм наясно изобщо.
      Благодаря предварително!
    • от CharlieScene
      Здравейте, искам да ви питам дали да си купя нова конфигурация или мога да ъпдейтна тази. 
      Компютъра ми е стар , но ако някоя част все пак става за нещо може да я използвам. 
      Моля предлагайте конфигурации до 450 - 500 лева.
      Ако е възможно да ми вървят игрите : Leauge of legends , Counter Strike Global Offensive на поне 60 fps.
      Ето я и моята конфигурация : http://prntscr.com/e1vobg
    • от Явор Г.
      Здравейте! Днес при опита си да направя restore и update на моят iPhone 5s през iTunes ми излезе някаква грешка (-1) точно към края на ъпдейта. Пробвах с друг firmware и пак същата история, през DFU mode го пусках и все същото. При опит за стартиране на телефона се стига само до появата на Apple логото и после угасва и до там. Ако някой си има идея как може да се реши този проблем ще съм му много благодарен!
    • от rusimc
      Здравейте! Днес си закупих малкия лаптоп Acer Aspire One 11 ( A01-132-C5BB ). Идва с оригинален уиндоус, но не успях да направя ъпдейт, поради липсата на място. Идва само с 32гб памет, от която са свободни около 13-14гб. Има ли начин извлека серийния номер, да изтегля .iso и да направя чиста инсталация, така че да си остана с оригинална операционна система?  Друг вариант е да забода един външен HDD, но дали ще се получат нещата?
    • от georgieff21
      Ако се чудите кой е последният софтуер за вашият huawei и желаете да го инсталирате :
      https://play.google.com/store/apps/details?id=es.eloygomez.firmware2
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.