Премини към съдържанието
Relic_hunter

Трябва ми съвет за избор на платена антивирусна

Препоръчан отговор

Здравейте.

Първо искам да кажа, че позлвам операционна система Windows 7 Ultimate 64 Bit EN, която е активирана с Windows loader

и по разбираеми причини съм задал автоматичните ъпдейти на OFF. Със системата нямам проблем до сега, но имам

проблем с антивирусната ми. Сега ползвам Eset NOD32 Antitivus 7 със СМС лиценз, като редовно си обновява базата

данни за вируси и т.н. , но ми изписваше също - "Операционната система не е обновена". Не обръщах внимание на това -

казвах си "голяма работа", но днес както си седя - изведнъж се появи съобщение, че "Антивирусната защита е забранена"

"неуспешно инициализиране на програмата за сканиране за вируси. Повечето модули на Eset NOD32 Antivirus няма да 

работят правилно."
Аз не съм я забранявал - опитах да я пусна, но нямаше такава опция.

Много се ядосах и започнах да мисля за смяна на антивирусния софтуер. Отворих търсачката и се заинтересувах кои са

най-добрите ПЛАТЕНИ антивирусни и попаднах на Kaspersky. И само чакам да взема след няколко дни заплата - за да си

купя касперски със лиценз за 1 или 2 години.
Но понеже видях, че има няколко опции: Kaspersky Anti-Virus и Kaspersky Internet Security - кое от двете е по-добре??
Например ако си взема internet security - ще може ли да ми сканира компютъра за вируси или ме пази само от интернет

атаки? Плюс това искам да не ми "писка" за операционната система и да ми изписва, че не е обновена (или в краен случай

нека си пише, но поне да не спира да ми работи заради това).
Освен това тук в тези форуми преди малко четох мнение от един потребител, че в най-новите антивирусни имало опция

която създава така нареченото "безопасно сърфиране" или иначе казано "криптирана връзка" - скривайки IP адреса.
Има ли новата Касперски 2014 - подобна опция и ако да - кое: Antivirus или internet security?
В краен случай ще си взема и двете (ако е възможно да се ползват заедно на един компютър). Едното да ме пази от

вируси - редовно ще си сканирам компа. Пълно сканиране и почистване на компа всяка Събота и Неделя. А другото

да ми създава условия за безопасно ползване на интернет като скрива моя адрес (понеже съм със реално-статично IP

съм особено уязвим...)

С удоволствие ще чакам да видя съветите Ви.
Благодаря и предварително се извинявам ако съм объркал раздела на темата. Също така се постарах да бъда максимално изчерпателен

както в заглавието на темата - така и тук.
Лека вечер

EDIT: - Забравих да спомена, че тегля доста торенти (игри, филми, музика и т.н.) - за това искам стабилна защита от вируси.
А също разглеждам много и най-различни сайтове (някои от които признавам си - ХХХ) - искам криптирана връзка за да

не ми пращат излишни реклами и глупости. И да ме информира ако някой сайт се опита да краде информация.

Редактирано от Relic_hunter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антивирусна няма да ти препоръчвам, но ще ти кажа, че 100% защита няма. Т.е. ако ти самият не внимаваш къде влизаш, какво стартираш и нямаш "хигиена", каквато и защита да изградиш, пак ще се окажеш заразен. Иначе, за да се намали риска от зараза е добре да се вземат някакви мерки като - антивирус+стена и някоя друга добавка към браузъра. Спирането на някои услуги като автоматично изпълнение и т.н. Обновяване на системата, поне що се отнася до секюрити ъпдейтите. Софтуера като flash и java си е направо задължително да се поддържат актуални. Ползването на акаунт без администраторски права за нормална работа също е полезно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Първо искам да кажа, че позлвам операционна система Windows 7 Ultimate 64 Bit EN, която е активирана с Windows loader

и по разбираеми причини съм задал автоматичните ъпдейти на OFF. Със системата нямам проблем до сега, но имам

проблем с антивирусната ми. Сега ползвам Eset NOD32 Antitivus 7 със СМС лиценз, като редовно си обновява базата

данни за вируси и т.н. , но ми изписваше също - "Операционната система не е обновена". Не обръщах внимание на това -

казвах си "голяма работа", но днес както си седя - изведнъж се появи съобщение, че "Антивирусната защита е забранена"

"неуспешно инициализиране на програмата за сканиране за вируси. Повечето модули на Eset NOD32 Antivirus няма да 

работят правилно."

Аз не съм я забранявал - опитах да я пусна, но нямаше такава опция.

Много се ядосах и започнах да мисля за смяна на антивирусния софтуер. Отворих търсачката и се заинтересувах кои са

най-добрите ПЛАТЕНИ антивирусни и попаднах на Kaspersky. И само чакам да взема след няколко дни заплата - за да си

Но понеже видях, че има няколко опции: Kaspersky Anti-Virus и Kaspersky Internet Security - кое от двете е по-добре??

Например ако си взема internet security - ще може ли да ми сканира компютъра за вируси или ме пази само от интернет

атаки? Плюс това искам да не ми "писка" за операционната система и да ми изписва, че не е обновена (или в краен случай

нека си пише, но поне да не спира да ми работи заради това).

Освен това тук в тези форуми преди малко четох мнение от един потребител, че в най-новите антивирусни имало опция

която създава така нареченото "безопасно сърфиране" или иначе казано "криптирана връзка" - скривайки IP адреса.

Има ли новата Касперски 2014 - подобна опция и ако да - кое: Antivirus или internet security?

В краен случай ще си взема и двете (ако е възможно да се ползват заедно на един компютър). Едното да ме пази от

вируси - редовно ще си сканирам компа. Пълно сканиране и почистване на компа всяка Събота и Неделя. А другото

да ми създава условия за безопасно ползване на интернет като скрива моя адрес (понеже съм със реално-статично IP

съм особено уязвим...)

В Kaspersky Internet Security влизат всички модули които присъстват в антивируса + контрол на програмите,защитна стена и анти банер....

Повече за възможностите може да видите тука https://www.lekarstvo.com/kaspersky_kis_kav_pure.html

Конкретно за KIS https://www.lekarstvo.com/kis2014.html

За операционната система .... няма да писка ще си върши работата без да те притеснява с подобни съобщения.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И само чакам да взема след няколко дни заплата - за да си

Не ти препоръчвам закупуването на Kaspersky , ще ти направи компютъра неизползваем. Ако избереш Norton Internet Security няма да съжаляваш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди закупуването на каквато и да е антивирусна силно препоръчвам първо да я тествате. Пробният период на Kaspersky е 30 дена, като през това време програмата е напълно функционална и ако Ви хареса, чак тогава я купете..

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползва се копие безплатно карибски модел на ОС ,а се търси платена нещо си антивирусна . Това абсолютно не го разбирам . Автора да си слага там един Аваст 2014 , да си го регистрира безплатно и да не се занимава с дивотии . Ако пък толкова "важни " неща държи на тази система или я използва за секретни разработки да си чете за специализирани модули за защита , съобразно това което прави . Ако иска нещата да са му в ред (като гледам задава въпрос който е някак си несъстоятелен за човек в материята)  това  ме кара да му дам следния съвет :

Качвай някаква антивирусна там каквато си харесаш , сваляй каквото имаш толкова ценно на външни носители и бъди спокоен . Ако беше някой човек който работи сериозни неща на компютъра ,никога не би съществувала тази тема от твое име. Ако искаш да се пазиш нещо в интернет , то съм ти написал какво и що да ползваш. Спри да използваш тия Есети и тръндафори . Качи си нормален антивирусен пакет - Аваст , Касперски , Авира .

Тук сам можеше да прочетеш в темите в раздела хора използващи кой програми най често са поразени от спин .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към колегите - Касперски, Нортън... Това за НОД въобще не го разбрах пък как е станало (не е нормално - прави ли ли сте промени по програмата). Аваст Интернет Секюрити - платената, също... БитДифендър - платената... А не разбирам защо точно платена? Не получавате нещо чак толкова... но вие си знаете. Криптирана връзка, защото? Mоже да ползвате OpenVPN, но иска малко четене и настройка или CyberGhost VPN - безплатния вариант, но мисля, че не покрива всички протоколи (мисля http, а платената - всички). След това ще ви забавя даунлоуда, брауза - не особено. Както и никсси каза Касперски има много добра защита срещу банери и досадни рекламки, но може безплатно да го направите... с приставка за браузъра ви - NoScript, Ghostery, Noads и др.

Присъединявам се към "саби" - първо я тествайте, за да я разгледате и видите как се държи системата ви.

Относно "скрито" торентстване - тук.

По отношение на розовите сайтове... ми в някои от тях залагат "капани", които понякога никоя антивирусна не открива. За тях бих ви препоръчал Линукс. Имам приятел, който след амнайстата преинсталация, точно заради розови сайтове, си сложи Убунту и вече година не съм го чул да е имал проблем. Убунту ви предлага също и криптиране на домашната папка и други защити - по подразбиране, а от софтуерния център може да достигнете до много безплатни инструменти, които да обезопасят допълнително браузването ви.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

последно време NIS се представя много добре.по-лека е за машината.Kaspersky нещо... :@

Редактирано от gerro_1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

последно време NIS се представя много добре.по-лека е за машината.Kaspersky нещо... :@

Norton може да е по-лек, но не е по-добър от Касперки. С малко оптимизация, става чудесен от към ресурси. Тази антивирусна не е за всеки.

Редактирано от Mitsubishi Eclipse 2G (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Norton може да е по-лек, но не е по-добър от Касперки. С малко оптимизация, става чудесен от към ресурси. Тази антивирусна не е за всеки.

Какво значи не е за всеки? И с настройки по подразбиране си е много добра защита. Нортън също. За повече спокойствие НИС може да се настрои да е по-интерактивна и още едно-две неща, но и тя предоставя надеждна защита с настройки по подразбиране. Комодо обаче примерно си иска тунинговане, но самата философия на програмата е такава.  За Касапа може да се сблъска с проблем, ако компа му е стара чанта, като моя, но Уин 7, х64, предполагам става дума за модерна система. Според мен обаче нещо за нод или не казвате или забраяте. Няма начин това да е станало случайно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи не е за всеки? И с настройки по подразбиране си е много добра защита. Нортън също. За повече спокойствие НИС може да се настрои да е по-интерактивна и още едно-две неща, но и тя предоставя надеждна защита с настройки по подразбиране. Комодо обаче примерно си иска тунинговане, но самата философия на програмата е такава.  За Касапа може да се сблъска с проблем, ако компа му е стара чанта, като моя, но Уин 7, х64, предполагам става дума за модерна система. Според мен обаче нещо за нод или не казвате или забраяте. Няма начин това да е станало случайно.

Колега, Касапа има доста допълнителни настройки, които обикновенния потребител, няма как да ги направи, освен ако не прочете някъде.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, Касапа има доста допълнителни настройки, които обикновенния потребител, няма как да ги направи, освен ако не прочете някъде.

Просто казвам, че и с дефолт настройки си е ок. Антивирусният модул си защитава, както си трябва. И да му завишиш евристиката, той ще инспектира по-задълбочено обекта, но в някои случаи може да се отрази негативно на работата и общо взето няма гаранции, че като не го е засякло с евристика на едно ниво, ще го засече с повишени настройки. А в КСН си участваш по подразбиране. Интернет щита с настройки по подразбиране също защитава качествено и инспектира отделните елементи по страниците и свързаността на приложенията - плейъри, четци и т.н.. Вдигането на макс на настройките отново може да повлияе негативно в някои случаи на ползващите интернет приложения, не само на браузърите. Другото е нагласяване на привилегиите на файловете. За това е и този форум. 

Ако иска човека да го направи, а при положение, че е геймър, едва ли ще иска, тук е никкси, и другите, които ползват касперски. То хелп-файла на програмата беше помня над 200 стр., май (КИС).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай пример за тези допълнителни настройки при версия 2014,които обикновенният потребител няма как да ги направи. Какви настройки освен включването на ТАМ? Ако става въпрос за модифицирането на профила - засега няма официална документация от Касперски Лаб.

Просто казвам, че и с дефолт настройки си е ок. Антивирусният модул си защитава, както си трябва. И да му завишиш евристиката, той ще инспектира по-задълбочено обекта, но в някои случаи може да се отрази негативно на работата и общо взето няма гаранции, че като не го е засякло с евристика на едно ниво, ще го засече с повишени настройки. А в КСН си участваш по подразбиране. Интернет щита с настройки по подразбиране също защитава качествено и инспектира отделните елементи по страниците и свързаността на приложенията - плейъри, четци и т.н.. Вдигането на макс на настройките отново може да повлияе негативно в някои случаи на ползващите интернет приложения, не само на браузърите. Другото е нагласяване на привилегиите на файловете. За това е и този форум. 

Ако иска човека да го направи, а при положение, че е геймър, едва ли ще иска, тук е никкси, и другите, които ползват касперски. То хелп-файла на програмата беше помня над 200 стр., май (КИС).

За какво завишаване на евристиката става въпрос? Няма такава настройка в 2014 версия,няма и опцията да включване или изключване на ускорителите.Отделно KSN не е възможно да се изключи при версия 2014. При версия 2013 ставаше от профила но при новата версия не става. Изключването от ГУЯ не означава,че сервиза е спрян. Той си работи и потребителя получава инфото от KSN при засечен злонамерен обект.

Не ти препоръчвам закупуването на Kaspersky , ще ти направи компютъра неизползваем.

И в момента от неизползваемият компютър ти отговарям :D

...Според мен обаче нещо за нод или не казвате или забраяте. Няма начин това да е станало случайно.

Случайни неща няма. Не пречи да си ползва програмата  като първо обучи хипса и направи съответните настройки.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай пример за тези допълнителни настройки при версия 2014,които обикновенният потребител няма как да ги направи. Какви настройки освен включването на ТАМ? Ако става въпрос за модифицирането на профила - засега няма официална документация от Касперски Лаб.

За какво завишаване на евристиката става въпрос? Няма такава настройка в 2014 версия,няма и опцията да включване или изключване на ускорителите.Отделно KSN не е възможно да се изключи при версия 2014. При версия 2013 ставаше от профила но при новата версия не става. Изключването от ГУЯ не означава,че сервиза е спрян. Той си работи и потребителя получава инфото от KSN при засечен злонамерен обект.

И в момента от неизползваемият компютър ти отговарям :D

Случайни неща няма. Не пречи да си ползва програмата  като първо обучи хипса и направи съответните настройки.

Не, аз говорех за това, че каза му е спряла да му работи отникъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз само да изкажа мнението си за NIS, с каквато съм доста време, понеже ми пратиха една 3 месечна версия с дъното, пък аз мине не мине 3 месеца преинсталирам Windows. NIS  много неща не хваща от Замунда - например миньорите. Тях ги лови MBAM . Затова, ако ще се занимаваш с тоя сайт, по-добре предвиди и един MBAM, който да пускаш от време навреме.  Иначе рискуваш дори блокиране на системата заради гадните миньори, дето са ги пръснали из разните му игри. Все пак това, което прави Norton  е да не ти позволява да инсталираш кракнати игри. В същото време съвсем спокойно си пуска миньорите.  Каква ли полза от него...

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка всеки сам може да тества даден продукт, преди да реши да купува или не. Някой нагоре в темата спомена за тая възможност.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, придържайте се към темата и спрете с обидите и оплюването. Достатъчно оризилихте темата на човека. Или давайте преки съвети от сорта на "аз използвам ....., защото ми харесва....", или темата заминава в коша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Comodo free не пуска нищо много стабилна компания

Май не четем заглавието на темата,а то е избор на платена програма! 

Подобни теми са доказали своята безсмисленост! Има предостатъчно натрупан материал в раздела!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично в първоначалния въпрос виждам две неща.

1. ОС не се ъпдейтва . Т.е. не се прилагат секюрити пачове. Това може да свали всяка антивирусна система. По добре ги разреши.

2. Не ти харесва че НОД-а е създал проблем и си платил 5 лв. , а искаш да си купиш антивирусна за 1 или 2 години. Ако Касперски направи проблем след 1 месец , какво ще го правиш?

Надявам се това заедно със предишните съвети да помогне при избора на Антивирусна програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

(...) но ми изписваше също - "Операционната система не е обновена". Не обръщах внимание на това (...)

С удоволствие ще чакам да видя съветите Ви. (...)

Съветът ми е да влезнеш в настройките на ЕСЕТ и да направиш следното:

Публикувано изображение

По този начин ЕСЕТ няма повече да ти натяква, че не си инсталирал последните ъпдейти за операционната система.

Надявам се да съм помогнал.   :)

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично в първоначалния въпрос виждам две неща.

1. ОС не се ъпдейтва . Т.е. не се прилагат секюрити пачове. Това може да свали всяка антивирусна система. По добре ги разреши.

.....

Ъпдейтите са важни, но не чак толкова, според мен. В последно време се установи, че някои ъпдейти вместо да подобряват системата нанасят по-голяма вреда върху нея. Аз лично не правя ъпдейти и до сега вирус или атака не е успяла да свали антивирусната ми програма, а повярвай ми пробвам много неща. Даже в почти всички ситуации дори безплатната версия на МВАМ успяваше да устиска на атаките. Някои АВ програми успешно се инсталираха на вече заразена, стара и необновявана ОС и вършеха чудесна работа.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да не плащаш за програма за сигурност а да си избереш нещо безплатно или комбинация от безплатни. Например отлична и тествана комбинация из руските форуми е 360 Интернет секюрити и приват файеруол. убиец!

Защото даваш пари без гаранция, че ще бъдеш защитен.

Редактирано от vasilevsa (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо трябва да е платена защитата ?  Да не говорим, че има и  промоции за повече от 30 дни на много небезплатни програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лиценз за защита се заплаща по една единствена причина:

Съпортта!

Като броиш 35 лв. на година знаеш, че ако се завирусиш има на кого да удариш една шайба на БГ и няма да се луташ или пишеш по форумите.

:)

Поне аз така смятам де...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.