Премини към съдържанието
MladenY91

Автоматично включване на компютри прези локална мрежа.

Препоръчан отговор

Здравейте приятели.

Имам следното запитване.

Как мога да задам автоматично включване и изключване на определени компютри които са свързани в локална мрежа.

В момента работя в частен колеж, където голяма част от учителите искат компютрите им да се включват автоматично всяка сутрин в предварително зададен час. 

Доколкото съм наясно това можа да се постигне чрез BIOS, но също така съм сигурен че има и друг начин през локалната мрежа.

Благодаря ви предварително.

Питайте ако нещо не е ясно в горепосоченото описание.

Редактирано от MladenY91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте приятели.

Имам следното запитване.

Как мога да задам автоматично включване и изключване на определени компютри през коланата мрежа.

В момента работя в частен колеж, кадето голяма част от учителите искат компютрите им да се включват автоматично всяка сутрин в предварително зададен час. 

Доколкото съм наясно това можа да се постигне чрез BIOS, но също така съм сигурен че има и друг на

изключването става с изпълнение на командата shutdown от scheduler

пускането може да стане чрез Wake On LAN команди, подадени от някакво устройство

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изключването става с изпълнение на командата shutdown от scheduler

пускането може да стане чрез Wake On LAN команди, подадени от някакво устройство

capnemo . Благодаря ти за бързия отговор.

Не съм доста наясно с тези Wake On LAN команди. Би ли ме насочил към някой страница кадето мога да попрочета повечко.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

capnemo . Благодаря ти за бързия отговор.

Не съм доста наясно с тези Wake On LAN команди. Би ли ме насочил към някой страница кадето мога да попрочета повечко.

Благодаря.

Ето тук едно обяснение: http://www.howtogeek.com/70374/how-to-geek-explains-what-is-wake-on-lan-and-how-do-i-enable-it/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли само чрез ИП да следиш компютър ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.