Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте. Отново Ви занимавам със заплетен казус.

Проблема е слединят -  чипа за управление на звука не функционира нормално

в настройките за управлението на звука - непрекъснато ми дава че са включени слушалките

Идеята ми е следната: искам да свържа колонките директно към пиновете на женския стерео жал и да направя така че когато включа стереобукса да изключи колонките. В общи линии да побългарим нещата, защото не ми се сменя целият чип за управление на звука. Помагайте и предварително Ви благодаря

post-343853-0-64742800-1391420191_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно ли е, че проблемът е в чипа, а не е заради замърсено гнездо например?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте. Отново Ви занимавам със заплетен казус.

Проблема е слединят -  чипа за управление на звука не функционира нормално

в настройките за управлението на звука - непрекъснато ми дава че са включени слушалките

Идеята ми е следната: искам да свържа колонките директно към пиновете на женския стерео жал и да направя така че когато включа стереобукса да изключи колонките. В общи линии да побългарим нещата, защото не ми се сменя целият чип за управление на звука. Помагайте и предварително Ви благодаря

При полижение, че включвате външен мъжки жак към жака /женски/ монтиран на дъното на лаптопа, говорителите се изключват АВТОМАТИЧНО не от чипа на звуковата карта, а от самият женски жак, монтиран на дъното на лаптопа. Последният така е направен, че прави разкъсване на връзката към самите говорителчета и подаване на сигнал към външно устройство - усилвател, слушалки и т.н. Вие няма какво да правите по реконструкцията на звуковата платка, най малкото по чиповете, които са за сигнала.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена, понеже като го взех лаптопа беше със счупен женски жак, съм го сменил, но проблема си остана. В настройките ми дава че непрекъснато са включени външни устрйства към жака, дори и реално да няма такива, и не разрешава да се включат колонките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Забравих да спомена, понеже като го взех лаптопа беше със счупен женски жак, съм го сменил, но проблема си остана. В настройките ми дава че непрекъснато са включени външни устрйства към жака, дори и реално да няма такива, и не разрешава да се включат колонките

А женският жак, монтиран на дъното еднакъв ли е с оригиналният, който е бил по-рано на лаптопа? И ако кажете да, с каво ще ни убедите, че е бил оригинален.  Това съвсем не значи, че не може да се подмени оригиналният жак с друг, който ще върши тази работа, но явно трябва да погледнете как е направена комутацията, за да я изпълните по същият начин. Не е само да извадиш старият жак и да го подмениш с друг. Сам забелязвате, че постоянно имате съобщения за включени други източници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

жакът е на 100 % оригинален, защото е свален от от идентично дъно -  същият модел. на снимката съм описал кое "пинче" за какво е . като вклча буксата дава контакт между 2те маси. Мисля че всичко до момента съм направил като по учебник, работата е там че нещата не вървят. Кажете има ли възможност по някакъв начи на прескоча всички тези "писти" по дъното и да ги свържа директно колонките към пиновете на жака без да окъся нещо и в общи линии да направя цялата процедура с прекъсването на колонките и включването им "по български" (диоди транзистори ....нещо.....)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

жакът е на 100 % оригинален, защото е свален от от идентично дъно -  същият модел. на снимката съм описал кое "пинче" за какво е . като вклча буксата дава контакт между 2те маси. Мисля че всичко до момента съм направил като по учебник, работата е там че нещата не вървят. Кажете има ли възможност по някакъв начи на прескоча всички тези "писти" по дъното и да ги свържа директно колонките към пиновете на жака без да окъся нещо и в общи линии да направя цялата процедура с прекъсването на колонките и включването им "по български" (диоди транзистори ....нещо.....)

Вземи сигнала от левият и десният канал с по едно кабелче. Купи си едно стерео /женско жакче/. При него няма да имаш възможност за "комутация - говорители - INPUT или LINE/. Запои всяко кабелче там , където трябва на женският жак. После с трето кабелче свържи "масата" от дъното на лаптопа , към "масата" на женското жакче. Остава само да включиш и да пробваш какво ще се получи.Няма нищо опасно, ако си внимателен. Aко всичко е добре, желателно е да подмениш късите кабелчета запоени към женският жак със парчета ширмован проводник, като сега нeговата ширмовка/ металната отплетка/, я запоиш там, където ти е масата на дъното, а другата страна на ширмовката, към масата на женският жак. При този случай, говорителите на лаптопа винаги ще са включени заради това, че женският стерео жак не ти позволява комутация - говорител - LINE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи сигнала от левият и десният канал с по едно кабелче. Купи си едно стерео /женско жакче/. При него няма да имаш възможност за "комутация - говорители - INPUT или LINE/. Запои всяко кабелче там , където трябва на женският жак. После с трето кабелче свържи "масата" от дъното на лаптопа , към "масата" на женското жакче. Остава само да включиш и да пробваш какво ще се получи.Няма нищо опасно, ако си внимателен. Aко всичко е добре, желателно е да подмениш късите кабелчета запоени към женският жак със парчета ширмован проводник, като сега нeговата ширмовка/ металната отплетка/, я запоиш там, където ти е масата на дъното, а другата страна на ширмовката, към масата на женският жак. При този случай, говорителите на лаптопа винаги ще са включени заради това, че женският стерео жак не ти позволява комутация - говорител - LINE

Да , съгласен съм, но аз точно искам да постигна тази комутация пак да си става автоматично, това точно искам да направя. Та въпроса ми е как при свързани ляв и десен канал към колонките, да направя така, че като стееро жакът ( мъжки ) не е включен - да има маса, а когато е включен , да няма маса. Точно така-наречената комутация. Идеята е всичко да е скрито - покрито и да си става автоматично.

Нещо трябва да използвам като мини реленце, ама работа е там че незнам как да го направя. Готов съм да експериментирам ама до момента са ми много ограничени познанията за да стигна до някакъв резултат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да , съгласен съм, но аз точно искам да постигна тази комутация пак да си става автоматично, това точно искам да направя. Та въпроса ми е как при свързани ляв и десен канал към колонките, да направя така, че като стееро жакът ( мъжки ) не е включен - да има маса, а когато е включен , да няма маса. Точно така-наречената комутация. Идеята е всичко да е скрито - покрито и да си става автоматично.

Нещо трябва да използвам като мини реленце, ама работа е там че незнам как да го направя. Готов съм да експериментирам ама до момента са ми много ограничени познанията за да стигна до някакъв резултат

За тази работа си има както написах във всичките си постове женски стерео жак с комутация. Явно нищо не си разбрал от написаното. Ненапразно попитах и това  ..." как ние да сме сигурни, че жакът ти, който си монтирал на дъното е точно като оригиналният" - с комутация. Или не знаеш, че има такива жакове почти на всеки радиокасетофон и във всеки магазин за електронни елементи! Я направи снимка и от другата страна на платката, там дето е бил запоен женският жак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази работа си има както написах във всичките си постове женски стерео жак с комутация. Явно нищо не си разбрал от написаното. Ненапразно попитах и това  ..." как ние да сме сигурни, че жакът ти, който си монтирал на дъното е точно като оригиналният" - с комутация. Или не знаеш, че има такива жакове почти на всеки радиокасетофон и във всеки магазин за електронни елементи! Я направи снимка и от другата страна на платката, там дето е бил запоен женският жак!

За жалост не мога точно сега да направя снимка. Но съм сигурен, че самият жак си има комутация и механизмът си сработва, но работата е там, че по някакъв начи не дава отражение на цялата работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

За жалост не мога точно сега да направя снимка. Но съм сигурен, че самият жак си има комутация и механизмът си сработва, но работата е там, че по някакъв начи не дава отражение на цялата работа

Огледай тогава как са вързани проводниците на говорителите на женският стереожак, щото последните да изполжат точно товяа състояние на женският куплунг, когато не си вкарал в него мъжки жак.Затова предложих идея със снимка. Но явно женският жак все още не е запоен на дъното!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огледай тогава как са вързани проводниците на говорителите на женският стереожак, щото последните да изполжат точно товяа състояние на женският куплунг, когато не си вкарал в него мъжки жак.Затова предложих идея със снимка. Но явно женският жак все още не е запоен на дъното!

запоен е на дъното , в сервиз го запоеиха, защото нямам нужната техника за да ги прехвърля от едното дъно на другото. това дъно дето съм го снимал е бракуваното. Работата е там че като ги разгледаме 4те пина на женски жак, ( да погледнем снимката) с мултицета установих следното. когато вкарам мъжкият жак двете маси се окъсяват (предполагам това играе ролята на комутатор)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

запоен е на дъното , в сервиз го запоеиха, защото нямам нужната техника за да ги прехвърля от едното дъно на другото. това дъно дето съм го снимал е бракуваното. Работата е там че като ги разгледаме 4те пина на женски жак, ( да погледнем снимката) с мултицета установих следното. когато вкарам мъжкият жак двете маси се окъсяват (предполагам това играе ролята на комутатор)

Без да се види реално и визуално, никой не е в състояние да ти даде съвет. А и този, който ти го запоявал и разпоявал не в час какво прави. Вижда се от начина му на работа върху платката. Работил с поялника за заваряване на улуци на къща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да се види реално и визуално, никой не е в състояние да ти даде съвет. А и този, който ти го запоявал и разпоявал не в час какво прави. Вижда се от начина му на работа върху платката. Работил с поялника за заваряване на улуци на къща!

със станция за топъл въздух

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Кристиян Ангелов
      Счупи ми се кутииката на колонката на  лаптопа и остана само говорителчето което има магнит голям, колкото като си свиеш палеца и показалеца!Сложих го отпред отстрани на екрана на дисплея и се оказа, че нещо въздеиства на магнита и той се залепи за капака отпред до самия дисплей!Е може ли това нещо-този магнит да ми прецака лаптопа-Моля отговорете-ВАЖНО МИ Е ДА ЗНАМ!

• от Mihaelavv
      Здравейте. Имам проблем с лаптопа ми. Вечерта преди да открия проблема, както винаги, си изключих лаптопа без проблем. На следващият ден забелязах, че не мога да го включа, дори когато е включен в контакта. В други форуми четох, че е хубаво да се премахне батерията и да се включи наново, но моята е вградена и не знам какво да направя с нея. Лаптопът е нов, използвам го от 3-4 месеца вече и няма как да е изгоряла видео-картата, защото изобщо не свети клавиатурата или копчетата. Ако можете да ме посъветвате с нещо полезно ще бъда много благодарна.
    • от El Shaarawy92
      Имам един Dell Vostro 1000. Проблемът е, че просто не стартира. Стига до зареждането на Win 7,когато излизат четирите цвята (логото на Win)   и трябва да напише starting windows, но стига до там и се рестартира. Ако го накарам да спре да се рестартира, през менюто, в което се влиза с F8, ми излиза син екран и error  - 0x0000007b, ако пробвам safe mode - се рестартира след loading classpnp.sys. Не иска да буутва от флашка, пише media failure - check cable,  затова сложих харда на друг лаптоп и инсталирах там windows 7, като на него системата тръгна без проблем. Правих всички тестове, които има в системата и не откри грешки. BIOS-а е доста стар и няма опция за  бутане на UEFI/Legacy boot, имате ли някакви идеи?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.