Премини към съдържанието
The Reaper

Наелектризиране от мишка или нещо друго ?

Препоръчан отговор

Така това вече се случва от преди 2 до 4 дена (не съм сигурен от колко, защото на скоро обърнах внимание). Та както си седя аз пред компютъра, пускам си някаква игричка (нещо за разпускане), играя известно време и забелязвам че дървата в печката изгарят (отоплявам се на дърва), ставам да погледна и да се убедя, и като докосна нещо метално (капака на печката или долу под самата печка има метална скара, нещо което предпазва пода от топлината на печката, когато докосна въпросната печка се чува едно пукане, много леко като ако си спомняте ония найлонени мехурчета които всички обичахме да пукаме  :D . Та това се случва само веднъж, при първото докосване. И така до вчера когато ми стана вече прекалено странно и погледнах кое причинява това пукане, и при докосването на металния капак в същото време и погледнах и какво да видя - искра, малка електрическа искра се получава от докосването на пръста ми с метала. Може би на вас това ви се струва леко преувеличено, обаче аз вземам да се плаша. Само да спомена че болка няма, никакви неприятни чувства- няма, обаче искам това да престане а си нямам идея как да стане това, някакви предложения ?

Редактирано от The Reaper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наелектризирал си себе си и от това се получава искра когато докоснеш метален предмет. Абе вие физика не учите ли, мм ? :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наелектризирал си себе си и от това се получава искра когато докоснеш метален предмет. Абе вие физика не учите ли, мм ? :)

Бе учим ние, дръжки  :D  и това как мога да го спра, ако има някакъв начин де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе учим ние, дръжки  :D  и това как мога да го спра, ако има някакъв начин де.

Няма начин. Зима е сега, носим повече дрехи и е нормално да се наелектризираме повече. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма начин. Зима е сега, носим повече дрехи и е нормално да се наелектризираме повече. :)

доколкото съм чувал заземяването е решение за такива работи ама то повече заземяване от това няма на къде предполагам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

доколкото съм чувал заземяването е решение за такива работи ама то повече заземяване от това няма на къде предполагам...

Себе си как ще заземиш. ОМГ :D

Решението е да носиш антистатична гривна, ама ще е неудобство да си постоянно с нея. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Себе си как ще заземиш. ОМГ :D

Решението е да носиш антистатична гривна, ама ще е неудобство да си постоянно с нея. :)

Не мене си а цялата комп. периферия , за токвоз животно не бях чувал ... като антистатична гривна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не е от повечето дрехи, ами от това, че дрехите са изкуствени - полиестер и подобни материи имат такива свойства.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наелектризирал си се. При мен се случва постоянно, като съм в магазина и се докосна до някой метал направо и си боли даже ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наелектризирал си се. При мен се случва постоянно, като съм в магазина и се докосна до някой метал направо и си боли даже ....

късметлия  :D

Според мен не е от повечето дрехи, ами от това, че дрехите са изкуствени - полиестер и подобни материи имат такива свойства.

това не го знаех ..  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мене си а цялата комп. периферия , за токвоз животно не бях чувал ... като антистатична гривна

Ами не е от компютъра това наелектрезиране. Просто ти самия се наелектризираш като се търкаш по дрехите си.

Ами да прав си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://en.wikipedia.org/wiki/Antistatic_wrist_strap

Ползва се по-скоро при сервизна дейност, тъй като част от компонентите (процесор, оперативна памет и други) са особено чувствителни към статично електричество - не е казано, че трябва да стоиш с такава гривна, докато джиткаш във Facebook.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://en.wikipedia.org/wiki/Antistatic_wrist_strap

Ползва се по-скоро при сервизна дейност, тъй като част от компонентите (процесор, оперативна памет и други) са особено чувствителни към статично електричество - не е казано, че трябва да стоиш с такава гривна, докато джиткаш във Facebook.

Това го казах на майтап естествено, ама все пак би вършило работа. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи с 2 думи така ще я караме, ами то няма кой знае какви ефекти, мерси все пак на отзовалите се !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зимата е така. Много дрехи, търкат се в тялото и се наелектризираш. Аз вече не смея да си погаля котката, хвърчат искри, и двамата подскачаме... :D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.