Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Преди време бях пуснал тема, че търся монитор до 400лв. Сега бюджета обаче се увеличи. Трябва ми нещо добро минимум 23 инча и резолюция 1920х1080.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS MX239H - 432 лв. - Инфо

Има един Dell U2412M за 488 лв. но не ми вдъхва доверие. Иначе има хубава стойка.  :D

За 535 лв. пък може да се вземе LG IPS277L. Тук май също не е AH-IPS както и при DELL-а но поне имаме голям диагонал.

Най-добре си потърси ревюта.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

27 инча не ми трябва, много голямо става, макс 23-24. Мисля да взема Dell-a u2412m, но четох, че не е добър за Shooter игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен единствено Асуса ми харесва от тия дето съм виждал на живо иначе има подобни на AOC.

Споменатият DELL никога не бих го купил за игри и филми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето предложение: NEC MultiSync 22 EA224WMi

Има го и във Вали компютърс - дисплея си заслужава.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AOC i2367Fh, FULL HD, IPS panel, 5ms, 50 000 000:1 250cd/m2, 2xHDMI, колонки, 3г.

Малко инфо и за матрицата AH-IPS .Панелът е 6-bit + FRC. С други думи - псевдо 8-битова матрица. AOC i2367Fh е способен да възпроизведе 16.7 милиона цвята посредством интерполация. Цветовото пространство, което покрива, е sRGB – 89.5%, AdobeRGB ~ 65%

Време за реакция на матрицата и забавяне на входния сигнал
Този монитор на AOC е с официално заявено време за реакция от 5 ms. Това е обичайна стойност за съвременен IPS монитор, при който се използва overdrive (функция за ускоряване на матрицата при преходи между специфични нюанси на сивото). Хубавото при модела е, че имате възможност да контролирате силата на подаваните импулси. Това несъмнено е голям плюс. Най-слабо артефактите се проявяват при изключен overdrive - на практика не се забелязват. В случай, че държите да подобрите скоростта на реакция на матрицата - най-добре е да използвате стойност "Medium". Забавянето на входния сигнал, дължащо се на електрониката на монитора (input lag), е само 5-6 ms. Мисля, че геймърите ще останат доволни.

Инфото е от: http://www.monitoribg.com

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече поръчах u2412m. Благодаря за съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябваше да вземеш АОС

Нямаше да сбъркаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изясни си приоритетите. В първия си пост искаш монитор 16:9 сега купуваш 16:10. Да знаеш има разлика.За мен лично Dell-a е най-добрия монитор до 500лв. Но това си е мое мнение други не мислят така. Когато ти го докарат напиши някой ред дали си доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какво е по-добър от монитор с AH-IPS като Asus или AOC? За мен предимствата са единствено в стойката и споменатото АР но това би било плюс при работа.

Аз лично не виждам предимства в подобни монитори ако става дума за филми и игри (за домашно ползване). Хем е с по-лоша матрица хем е по-скъп.

Елементарни неща като липса на HDMI вход и говорителчета може да изглеждат дреболия но това са още пари за отделни колонки и преходник

а и увеличава заеманото място на бюрото както и кабелите отзад. Накрая излиза твърде солено заради едната марка.

пс. Не го приемай като заяждане просто ми е любопитно какво толкова ти харесват бюджетните DELL сравнение с алтернативите?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто навсякъде по чуждестранни форуми го препоръчват и казват, че са много доволни от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При IPS матриците  гардацията е следната :  H-IPS; е-IPS ;AH-IPS . Да кажеш ,че AOC  е  същия като Dell не е коректно и вярно. Най добрия монитор на Dell e  този

Dell U2410

Тип на матрицата: H-IPS
Размер на екрана: 24" (61.0 cm)
Резолюция: 1920 x 1200 (16:10)
Време за реакция: 6 ms (GTG)
Стъпка на пикселите: 0.270 mm
Яркост: 400 cd/m²
Контраст: 1 000:1 (статичен),
80 000:1 (динамичен)
Ъгъл на видимост: H/V - 178°/178° 
Други: DVI, HDMI, DisplayPort, USB, Card Reader

цена: ~930.00 лв.

Както виждаш е дубъл ,че даже и тройно над горните като цена а  и като качество. Бих си взел монитри на AOC,Samsung,LG  само ако нямам кинти за друго.  Факт е ,че за сериозен гейминг не става тая матрица но за домашен монитор u2412m  е просто перфектен.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

H-IPS; е-IPS ;AH-IPS за мен, както и за вас, са едни голи фрази... Да, някъде сте чели, че едното е по-евтино от другото, че едното е по-добро от другото, и... до тук! Стига и на марки сте робували. Освен това, за игри и общо ползване, е все едно дали ще е TN матрицата или IPS. До вчера бях с TN матрица, и какво?... Да не би да не съм гледал филми и да съм си вършел работата?... Сега съм с AH-IPS (която м/у другото я дават по-добра от е-IPS) и чак пък някаква особена разлика да кажа че виждам, ще излъжа... И тук, във форума един модел на Dell се препоръчва, все едно наистина е най-добрата и изгодна покупка. IPS е за хора, които се занимават с цветове и за тях вярното цветопредаване е от значение. Вече тези монитори с IPS матрици станаха достъпни и са добра покупка, но чак да кажеш, че видиш ли, защото бил 1000 лева монитора, ще е и три пъти по-добър, това за мен са пълни глупости. Да, по-добър е, но за кого??? За професионалиста, естествено! За Пешо, който играе игрички и чати във Facebook и от време на време си пуска някое филмче, тези 930 лева са си чиста загуба!

Ето това беше моя избор, от който съм доволен! LG 23MA53D-PZ TV+MONITOR На личните ме питаха за ШИМ. Да, има, както и със сигурност и тези, които сте посочили по-горе. Матрицата му е AH-IPS, а голямото му предимство за мен, е че има картина в картината и тунер. Ако се търсят професионални решения, то за тази цена може да се вземе качествен монитор, НО втора употреба, например от тук.

При IPS матриците  гардацията е следната :  H-IPS; е-IPS ;AH-IPS . Да кажеш ,че AOC  е  същия като Dell не е коректно и вярно. Най добрия монитор на Dell e  този

...
цена: ~930.00 лв.

Както виждаш е дубъл ,че даже и тройно над горните като цена а  и като качество. Бих си взел монитри на AOC,Samsung,LG  само ако нямам кинти за друго.  Факт е ,че за сериозен гейминг не става тая матрица но за домашен монитор u2412m  е просто перфектен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AlkatrazBG е-IPS е по-зле от AH-IPS както вече споменаха преди мен а обсъждания Dell U2412M е с такава. Най-добре му прегледай ревютата.

Не обсъждаме модел за 930 лв. въпреки че несъмнено и той е набутване за домашни нужди. За тези пари се взима 29 инчов с АР 21:9 или телевизор.

Под домашни нужди разбирам забавление (филми и игри) та явно имаме различни разбирания и от това става цялото объркване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не стига това, че е с е-IPS и е модел от преди три години, ами и резолюцията му е доста висока, което по принцип е предимство, но ако ще се играят игри на него, предполага по-мощна видеокарта. За мен, това не е добър избор и конкретния монитор не бих го взел...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резолюцията не е проблем когато има пари за видеокарта а е плюс. По-скоро е с изчанчено АР което аз лично ненавиждам въпреки че е плюс при работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това момчето е направило една грешка или по-скоро голям риск - поръчка на монитор през Интернет... Никога, ама никога не бих взел монитор, без да го проверя за изгорели и дефектни пиксели...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.С Късно е , но на твое място аз бих взел АОC - то по - добър според мен и по надежден. :whist:

Редактирано от The Prodigy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голям спор стана. Никой ли не прави разлика в aspect ratio. Когато писах за мен е най-добрия имах предвид, че е 16:10 и докато се произвеждат и следващия ми монитор, ще е такъв. Всички останали които са предложени в този ценови диапазон са 16:9. За мен има разлика. Не съм писал, че са лоши монитори. За мен щом е с IPS независимо какъв е добър монитор. Така и иначе професионалните решения отиват към четирицифрени числа.

Тук чета за изчанчени АР. Преди като сте били на 4:3 и това ли беше изчанчено ами 21:9 е това вече е изчанчено. 16:10 е един преход м/у двата варианта 4:3 и 16:9.  Другото което са писали над мен за надеждност всеки един модел може да даде дефект. И още риска по интернет и моя монитор е взет от nikem. Питах ги по телефона казаха ми, че гаранцията покрива един изгорял пиксел. Ако имаш проблем го връщаш за смяна. Друго нещо което ненавиждам и ми бърка в очите е гланцирани, никелирани, лъскави  рамки, стойки и дисплеи които да ми отразяват светлината в очите.

Пак повтарям това са мои изисквания. Затова и писах да си изясни приоритетите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Отмених поръчката на Dell-a, значи сега най-добре AOC да взема така ли? Като гледам AOC-a няма Dvi порт, това значи че трябва да го свържа с HDMI ли? Има ли разлика в образа между Vga и HDMI?

Редактирано от BlackDevil9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През HDMI ще имаш и звук през колонките на монитора. Така разкарваш колонките и кабелите по-бюрото. Разбира се ако имаш качествени колонки по-добре си ги използвай.

Асуса си идва с кабел включително преходник та нищо не трябва да му се купува допълнително. За AOC нямам идея най-добре виж на оф. страница.

пс. Под VGA се разбира вградена графика. Ако имаш предвид D-Sub да има разлика и е кофти та го зарежи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През HDMI ще имаш и звук през колонките на монитора. Така разкарваш колонките и кабелите по-бюрото. Разбира се ако имаш качествени колонки по-добре си ги използвай.

Асуса си идва с кабел включително преходник та нищо не трябва да му се купува допълнително. За AOC нямам идея най-добре виж на оф. страница.

пс. Под VGA се разбира вградена графика. Ако имаш предвид D-Sub да има разлика и е кофти та го зарежи.

Публикувано изображение

Ако например е така и си имам качествени колонки? Трябва да свържа с HDMI? Ами има ли начин да се изключи звука от колонките на монитора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми от контрол панела. Имаш иконка до часовника от където оказваш кое устройство да се ползва. Все едно връзваш телевизор и не искаш да му ползваш колонките.

Но най-вероятно ще са активни точно колонките ти а не тези на монитора та няма да има нужда да изключваш нищо.

Отдавна ги изхвърлих моите и не помня кое точно беше активно по-подразбиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.