Премини към съдържанието
TheDarkAngelOfHope

Проблемна HDMI връзка между лаптоп и телевизор

Препоръчан отговор

Решението до което стигнах сам:

Десен бутон на десктопа -> personalize -> display -> в прозореца който се отваря има Change the size of all items и там настройката беше на larger, свалих я на smaller и нещата се оправиха.

Свързвам лаптопа от подписа с телевизор Philips 32PFL5507 с HDMI кабел, настроил съм от лаптопа резолюцията на телевизора да е 1920x1080 и когато пусна телевизора всичко изглежда добре, но каквото и да отворя минава в по ниска резолюция. Дори и някой "прозорец" да отворя минава в по - ниска резолюция. Когато пусна GOM player (с KM е същото) и му дам full screen показва 1280х720. Един вид десктопа е full HD, но всичко което се отвори минава в по ниска резолюция. Пробвах в режими Extend и Second screen only. Ефекта е един и същ. При Extend се вижда как "прозорците" и player-а минават в по - ниска резолюция когато ги местя от екрана на лаптопа към телевизора. С най - новите driver-и съм от сайта на NVidia, и съм обновил BIOS на видео картите, че иначе няма SLI на Windows 8.1. Преди да обновя driver-и и BIOS беше същата работа. На стария ми лаптоп (Lenovo Y570) го нямаше този проблем със същия Windows и същия кабел.

Windows-а ми е оригинален, купен е от сайта на MS.

Срещали ли сте подобен проблем ? Не че е кой знае какъв проблем, но като си сваля филм и го пусна на ТВ предпочитам все пак да е Full HD :)

Специално за не виждащите подписи:

Лаптопа е Lenovo Y510p с параметри:

Display: HD ready 1366x768

CPU: Intel Core I7 4700QM 2.4 GHz

RAM: 2x4GB DDR3 1600 MHz

VGA: 2xNVidia GT750m 2x2 GB

SSHD: 1TB

HDMI, VGA, Wifi, bluethooth, keyboard, touchpad, и др.

Редактирано от TheDarkAngelOfHope (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, ти се опитваш да направиш телевизора си монитор. Това добре-можеш. Обаче видеокартата на лаптопа може да не поддържа Full HD. При мен е същото. Видеото ми е вградено в процесора Intel HD 4000 и поддържа максимум 1366х768. Вероятно при теб е същото положение. Надявам се да си ме разбрал. Просто картата ти не поддържа такава резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как точно настройваш телевизора от лаптопа ? Аз поне такъв метод не съм виждал . Може би влизаш на инженерно ниво в софтуера на телевизора ???? Как точно ползваш менюто на телевизора през компютъра ? Глупости пълни !!!!! Филмите който пускаш в HD формат ли са ? А виж първо видеокартата ти поддържа ли режим Full HD . Добре си направил ъпдейт на биоса й (да те пита човек за какъв дявол си правил това , ако въобще си го правил или така си мислиш просто ) , първо да беше казал каква ти е точно като модел тази карта , пък тогава да питаш какво и що . Това ми звучи като " Карам BMW, сменил съм маслото , сипал съм бензин , не ще да вдигне 250 " А какво е BMW-то като модел , серия и т,н - не се знае . Е как да знам аз и който и да е друг освен теб какво е точното нещо с което разполагаш . Виж , за телевизора си написал , а за другото което подава сигнала към този телевизор ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехе PC doctor ти квото го награби да му се караш :shock11: . Той може да не разбира чак толкова.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехе PC doctor ти квото го награби да му се караш :shock11: . Той може да не разбира чак толкова.

Той добре му се кара доктора, че ако беше омазал нещо при update на bios щеше да види наистина проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и да не желая да звучи така като някакво "награбване " как да накараш човек да мисли , след като пише че си настройвал телевизора през лаптопа ?????? Какво друго да направя след като пише че си ъпдейтвал биос-а на видеото ?  Ако беше правил нормалните неща - свързване на кабела , пускане на филм или клип с въпросната резолюция , споменаване на точния модел на видеокартата , за 2 мин щеше да получи и отговор като хората . Мисля че и сам можеше да си го открие като сравни двете видеокарти , от стария си лаптоп (отново с invidia ) и на новия .

Това всичкото какво изисква - малко мислене и още пак малко четене . Ако беше направил това или нямаше да пуска тема въобще . Сега някой знае ли какво е правил въобще като инсталации, настройки  и т.н ? Ако някой знае да му помогне .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ... 2 x NVidia GT750m не поддържат Full HD, даже едвам се справят с 320x240. Какво значение има каква е резолюцията на филма ? Като дадеш full screen се "разтяга" до максималната резолюция на екрана (и да свалих full hd филм) Докторче ти от къде си настройваш резолюцията на дисплеите ? Oт сервизното меню на монитора/телевизора или от настройките на видео картата ? Защо съм update-вал BIOS си пише. Такива дето четат през ред няма нужда да пишат, спокойно могат да пропуснат темата.

А т'ва че HD 4000 на Intel не поддържа Full HD няма нужда от коментар ...

Ще помоля следващите които пишат първо да прочетат какво съм написал.

Ами и да не желая да звучи така като някакво "награбване " как да накараш човек да мисли , след като пише че си настройвал телевизора през лаптопа ?????? Какво друго да направя след като пише че си ъпдейтвал биос-а на видеото ?  Ако беше правил нормалните неща - свързване на кабела , пускане на филм или клип с въпросната резолюция , споменаване на точния модел на видеокартата , за 2 мин щеше да получи и отговор като хората . Мисля че и сам можеше да си го открие като сравни двете видеокарти , от стария си лаптоп (отново с invidia ) и на новия .

Това всичкото какво изисква - малко мислене и още пак малко четене . Ако беше направил това или нямаше да пуска тема въобще . Сега някой знае ли какво е правил въобще като инсталации, настройки  и т.н ? Ако някой знае да му помогне .

Виж как съм започнал - Лаптопа от подписа ... там не пише ли какви са видео картите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре прочети какво си написал самия ти -  " ...  настроил съм от лаптопа резолюцията на телевизора да е 1920x1080..... " .

Какво си опитвал да правиш в SLI режим ? Опит за корелация между няколко видеочипа ?  Що си мисля че си мазал нещата .  Не , не виждам подписа ти . Можеше спокойно да споменеш какво и що , а не да правиш подписи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да направиш телевизора да е главен дисплей.Виж тогава как се държи резолюцията.

Можеш ли да пробваш с друга операционна система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е от къде да настроя резолюцията на телевизора ? От телефона ли ?

Специално за доктора който не може да чете .... подписи.

Лаптопа е Lenovo Y510p с параметри:

Display: HD ready 1366x768

CPU: Intel Core I7 4700QM 2.4 GHz

RAM: 2x4GB DDR3 1600 MHz

VGA: 2xNVidia GT750m 2x2 GB

SSHD: 1TB

HDMI, VGA, Wifi, bluethooth, keyboard, touchpad, и др.

Телевизора е Philips 32PFL5507 даже е full HD и да не повярва човек но има 4xHDMI

И въпросните устройства ги свързвам с HDMI кабел 5м.

Опитай да направиш телевизора да е главен дисплей.Виж тогава как се държи резолюцията.

Можеш ли да пробваш с друга операционна система?

Пробвал съм да наглася само като единствен монитор но не се сещам дали съм пробвал да е главен. Ще пробвам. 

Нямам възможност да пробвам с друга ОС, но със стария ми лаптоп и със същата ОС го няма този проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах в предвид,да бъде единствен дисплей. Но щом вече си опитвал,тогава всичко е ясно.

Аз почвам да си мисля,че всичко е операционната система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Не ти  виждам подписа за да го прочета .

2. Настройката на резолюцията на телевизор си се прави от телевизора .

3. Когато искаш да ползваш телевизора за монитор , настройка се прави от видеокартата , ако поддържа такава каквато и самия телевизор .

4. Когато картата не поддържа резолюция като тази на телевизора , разтягането чрез full screen  е просто разтягане на изображението , на не увеличение на резолюцията на същото .

5. Когато на видеокартата е зададена максимална работна резолюция  , това че задаваш на дадено устройство да работи на неговата (разпозната ) възможна резолюция която е по-висока от максимално зададената на подаващото сигнала устройство , е все едно да правиш .... нищо .

6. Ти в края на нещата искаш да гледаш нещо на цял екран или с HD качество ? Разлика доколкото разбирам не правиш  или правиш все пак ?

7 . Стига си повтарял това какво е било на предния ти лаптоп . Мисли какво различно си направил на този сегашния та имаш този проблем .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах в предвид,да бъде единствен дисплей. Но щом вече си опитвал,тогава всичко е ясно.

Аз почвам да си мисля,че всичко е операционната система.

Странното е че десктопа и иконите се виждат на full HD, както и менюто с десен бутон, но отворя ли какъвто и да е прозорец се вижда в по ниска резолюция. Преди време някой познат ми беше казал че е брал ядове с подкарване на точната резолюция на телевизор през HDMI пак с видео карта NVidia. Само, че не си спомням кой ми го беше казал. Проблеми с паметта :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам ,автора дали е пробвал, да включи HDMI кабела, на HDMI1 вход на телевизора.

Може да няма да има ефект. Но нека опита.

Избирането на кой монитор/телевизор се ползва става с клавишна комбинация Win (бутон) + P.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да попитам автора на темата ,случайно да е правил някакви настройки през видео картата и да е сложил отметка на "clone" ? Опитвал ли е в режим "dual view" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ало приятели, успокойте се!

Веднага казвам какъв е проблема:

задава се full screen, но той само го разтяга защото  native резолюцията не може да мине над, там 1024х800 или нещо подобно.

Гафа е в кабела. Най-вероятно е някой HAMA умрял. Всичко ще си дойде на мястото с едно хубаво кабелче.

Има, примерно, в Техномаркет за по 10-тина лева, но са плетени и са стабилни нищо, че пак са куча марка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм на всички HDMI портове.

Със същия кабел съм гледал Full HD на същия телевизор. SONOROUS е кабела.

Пробвал съм всички режими на видео картата, като на Extended предполагам това може да се приеме за dual view и на Second scrren only (само телевизора) се вижда с резолюция 1280х720. Когато избера Duplicate (което би трябвало да минава за Clone) се вижда с резолюция 1366х768, каквато е и на лаптопа.

Каквито опции съм видял съм пробвал. Без update на BIOS нямах активна опция за SLI, затова след update пуснах SLI - ефекта е същия, изключих пак sli - същото, Maximum 3D performance - без ефект, нагласих телевизора да е главен дисплей - нищо, намалих резолюцията на телевизора на 1366х768 - пак остава на 1280х720.

Пробвам и през контрол панела на NVidia и през контрол панела на Windows ... не намирам решение за сега :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това че кабела преди е работел , не означава че не може да се повреди . Не мисли кое за  какво трябва да минава . Прочетох разни неща подобно свързани и не толкова с твоя проблем . При някой от случаите , точно хора използвали Extended и мислели че тя "минава " за dual view са имали твоя проблем . Това при теб може да не е решение , но казвам това което съм прочел като проблеми споделени от други хора .

За мен твоя проблем е точно от някакъв проблем с драйвера , или в някоя настройка на видеото .Ако можеш все пак опитай и с друг кабел , въпреки че на мен ми се струва малко вероятно проблема да е в него .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих решението.

От контролния панел на Windows за монитори/дисплеи или десен бутон на десктопа -> personalize -> display -> в прозореца който се отваря има Change the size of all items и там настройката беше на larger, свалих я на smaller и се оправиха нещата. Не си спомням да съм го местил преди най - вероятно така се и е било по подразбиране, но сега всичко е ок :)

Благодаря на включилите се и надявам се да няма обидени :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха,значи от настройките на операционната система е било,както предположих по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и аз така смятах ама не знаех какво да бутна ... и как да се сетя че ще е точно това за размера на Item-те, а уж размера нямал значение :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам следния проблем: Когато свържа телевизора (LG 55'') с лаптопа (Lenovo i5) чрез HDMI кабел и си пусна някой филм, картината на телевизора започва много да насича, докато на лаптопа си върви перфектно. Някакви идеи как мога да отстраня този проблем?

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.