Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели търся си лаптоп по възможност да е бял. Парите са 750лв. Спрях се на тези модели:

http://www.technopol...LLITE-C55-A-163

http://www.technopol...LLITE-C55-A-1L4

като цяло какво мислите и видео картите им стават ли за нещо?

Благодаря ви!И ако в крайна сметка няма някой бял дето си заслужава ме насочете към най-добрия за тези пари ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сравнение на процесорите им.

Това са бюджетни лаптопи, какво те интересуват видео способностите им, сякаш ще искаш да правиш нещо по различно от гледане на HD филми.

Аз лично бих избрал този с повече тактова честота (Пентиум-а).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

също ме интересува на по скъпата toshiba  дали видео картата е Intel HD Graphics 4000 (със споделена памет)  или пък е на 2000 не намирам инфо като цяло за това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Pentium 2020M integrates a graphics card called Intel HD Graphics that is based on the desktop HD Graphics 2500.Това за по-скъпата, реално може да си намериш за тези пари нещо с i3(бяла тошиба)

Редактирано от celux (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tова също не е никак лошо решение според мен:

- Toshiba Satellite C55-A-1RN

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки че Intel Pentium N3520 е четириядрен, а Intel Core i3-3110M е двуядрен с Hyperthreading, i3-та е по практичния избор в случая. i3 вади доста по-добра производителност от пентиума и определено си заслужава 50-те лева отгоре. Да не говорим, че освен това и с по-добра видеокарта, което сравнително относително с оглед на това че разглеждаме вградени видеокарти, но все пак наличието на QuickSync, Wireless display и InTru 3D са все полезни функции, които е по-добре да са налични в една интелска видеокарта.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Факт, но все пак предложението е добро - има хора ( без да се обижда никой ), за които 50 лв. са доста пари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Toshiba Satellite C55-A-199  Значи да се спирам на този , ще го взимам на лизинг ,та няма да се стигне до 50 лв.  ,но определено това е максимума на  възможностите ми.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toshiba Satellite C55-A-199  Значи да се спирам на този , ще го взимам на лизинг ,та няма да се стигне до 50 лв.  ,но определено това е максимума на  възможностите ми. 

Разумен избор. Пишете след време какви са ви впечатленията от машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се , ама да ви попитам тоя сайт надежден ли е ако си го поръчам по интернет защото по технополисите и техномаркетите не ми се вярва да го намеря същия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да мислиш не само толкова детайлно за параметрите ( всички изброени като примери машини са добри като цяло ) . Мисли и за гаранциите който ще получиш за това което ще купиш. Тoshiba са "корави" машини , но въпреки това аз лично не бих поръчал от сайт . Бих отишъл в голяма верига магазини и бих взел от там , или ако нямат в момента бих направил поръчката там , без значение дали ще изчакам 2,3 или 5 дни . Ти не казваш за какво ще използваш този лаптоп , просто искаш да е бял . За нормалните неща който са общо като използване на лаптоп у дома ,и тези лаптопи който си посочил са си добри . Мненията за пазаруване от сайтове са двупосочни. Поръчки на лаптопи  от сайтове  в голяма степен се правят ако няма възможност за ходене по магазини по една или друга причина . Мрежата от сервизи на сайтовете ( когато въобще имат такава ) е нищожна в сравнение на тази с която разполагат големите търговски вериги . Големите търговци имат сключени договори с официалните вносители на техниката , имат складови наличности и т.н . Сайтовете обикновено разполагат с складова наличност =0 . Пак казвам , мненията са разнопосочни , това само по себе си би трябвало да е сигнал за теб .

Ти решаваш какво и как ще купуваш , сайтовете малко трудно предлагат стоки на лизинг , както си написал че желаеш

Успех и късмет желая .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тук: http://www.stealtech.org/laptopi/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF_Toshiba_Satellite_C55-A-199_Core_i3-3110M_2_4GHz_4GB_750GB_15_6_Intel_HD_4000_HD_id42348/

Цените са добри и предлагат лизинг, ако си от София може да си го вземеш на място.

Преди да купиш разбери точно какви са условията на лизинга, и разгледай модела който си избрал в някоя от Техноверигите (ако е наличен).

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами предполагам че лизинга ще бъде от кредитна карта ,демек лаптопа ще го платя кеш , иначе съм от Перник и видях че сайта laptop.bg имат магазин в София и не ми е проблем да ида да си го взема ,ако така е по-добре вместо да го поръчвам.И като цяло знам че Toshiba са добри и надеждни , а  аз точно това търся .здрав лаптоп ,който да не ходи по ремонти през 2 месеца.П.п Лаптопа ми е за нормални битови нужди ,просто искам да е бял защото ми омръзна от черно и сиво , като цяло го ползвам за интернет ,филми ,музика, фифа цъкам и някой по-леки игри ... като няма кво да права .

Редактирано от smash22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично съм пазарувал от лаптоп.бг с ходене до офиса им. Не се бях обаждал предварително, лаптопа го имаха и ми дадоха да го тествам. Огледахме за изгорели пиксели поразровихме се в нета, общо взето почти всичко, което можеше да се направи на лаптоп с празна операционна система (нищо инсталирано). Всичко свърши за по-малко от 30 минути. Все пак предполагам е добра идея да им се обадите да проверите за наличност, да не се разкарате напразно ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли споделил като отида какво да гледам щото си нямам и на идея освен това че работи друго не се сещам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми огледай за някакви видими дефекти, драскотини и т.н. Провери внимателно матрицата на лаптопа при включен изцяло бял екран и изцяло черен (включен!) За всичко останало си има гаранция. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че няма да имам проблеми със гледането на филми на телевизор 32 инча със въпросната тошиба ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че няма да имам проблеми със гледането на филми на телевизор 32 инча със въпросната тошиба ?

Eдва ли ще има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още ли не си взел лаптоп ???? Стига се занимава с тия сайтове бе човек . Това което искаш да правиш на този лаптоп се казва " Ще ползвам лаптопа за забавление "  Отивай в големите магазини и си вземай лаптоп с истински доказани гаранции  и всичко  . Ако беше решил да си правиш (сглобяваш )компютър да разбера да поръчаш от сайтове части . Ако беше намериш сайт в който Toshiba  да е японска на тези пари , а не китайска - ок . Да , но нищо такова нито ще намериш в сайтовете , нито си тръгнал да си сглобяваш система . Ако нямаш възможност да идеш до някой от големите магазини и живееш някъде на 150 км от голям град - ок . Да , но май при теб нещата не стоят така .

Да са ти под носа Технополис и Тхномаркет и ти да искаш да поръчаш специално лаптоп от сайтове е за предаването " Пълна лудница "

http://www.technopolis.bg/b2c/details/512201/P11010101/Prenosim-kompyutar-TOSHIBA-SATELLITE-C55-A-1RN

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами предполагам че лизинга ще бъде от кредитна карта ,демек лаптопа ще го платя кеш , иначе съм от Перник и видях че сайта laptop.bg имат магазин в София и не ми е проблем да ида да си го взема ,ако така е по-добре вместо да го поръчвам.И като цяло знам че Toshiba са добри и надеждни , а  аз точно това търся .здрав лаптоп ,който да не ходи по ремонти през 2 месеца.П.п Лаптопа ми е за нормални битови нужди ,просто искам да е бял защото ми омръзна от черно и сиво , като цяло го ползвам за интернет ,филми ,музика, фифа цъкам и някой по-леки игри ... като няма кво да права .

Да не ходи на ремонти през 2 мес

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По темата ще кажа следното :

От 03 . 02  до днес са 9 / девет / дни !!!!! Лаптоп се избира 9 дена ?????!!!!! И то за филми и общо взето нищо сериозно !!!!!

Коментарите по тази тема от тук на там са напълно излишни . Това вече почва да става несериозно . Пита се за нещо , казват се някакви неща , прави се консултация с още някой друг човек и толкова . Това всичкото за ден-два . От тук на там нещата почват да изглеждат  " Искам но нещо не ми стиска и ма е нещо такова ... "  . т.е . - несериозни и не заслужаващи каквито и да са последващи съвети и коментари .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още ли не си взел лаптоп ???? Стига се занимава с тия сайтове бе човек . Това което искаш да правиш на този лаптоп се казва " Ще ползвам лаптопа за забавление "  Отивай в големите магазини и си вземай лаптоп с истински доказани гаранции  и всичко  . Ако беше решил да си правиш (сглобяваш )компютър да разбера да поръчаш от сайтове части . Ако беше намериш сайт в който Toshiba  да е японска на тези пари , а не китайска - ок . Да , но нищо такова нито ще намериш в сайтовете , нито си тръгнал да си сглобяваш система . Ако нямаш възможност да идеш до някой от големите магазини и живееш някъде на 150 км от голям град - ок . Да , но май при теб нещата не стоят така .Да са ти под носа Технополис и Тхномаркет и ти да искаш да поръчаш специално лаптоп от сайтове е за предаването " Пълна лудница " http://www.technopolis.bg/b2c/details/512201/P11010101/Prenosim-kompyutar-TOSHIBA-SATELLITE-C55-A-1RN

Колега, моля ти се не препоръчвай закупуването на техника от техно бакалии. Още повече, че тоя лаптоп дето препоръчваш е с доста слаб процесор като производителност. Като ще взима нещо за тия пари поне да е добро.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте ,ако ви засягам със нещо ,но просто искам да  избера най-доброто за тези пари и да получа съвети от хора дето може да са изпатили с нещо и не е нужно да го правя и аз , лаптопа ще бъде взет в близките дни просто до сега нямах възможност , като цяло дилемата ми е дали да си взема уж по-силен лаптоп от по-малък магазин или по-слаб лаптоп от по-голяма верига ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде ще го купиш няма никакво значение за гаранционния сервиз на марката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте ,ако ви засягам със нещо ,но просто искам да  избера най-доброто за тези пари и да получа съвети от хора дето може да са изпатили с нещо и не е нужно да го правя и аз , лаптопа ще бъде взет в близките дни просто до сега нямах възможност , като цяло дилемата ми е дали да си взема уж по-силен лаптоп от по-малък магазин или по-слаб лаптоп от по-голяма верига ....

За съжаление, в рамките на бюджета, който сте посочили няма как да се вземе нещо с високо качество на изработка. Разбира се, за елементарни задачи не е необходимо да се дават огромни средства.

Лаптопа, който ти е препоръчал колегата в един от първите постове - i3(бяла тошиба) един доста добър вариант за бюджетен лаптоп.

Относно избора на магазин, откъдето да бъде закупен лаптопа - най-добре това да е специализиран магазин за компютърна техника, евентуално със собствен сервиз. Макар в повечето случаи да изпращат лаптопа в съответния оторизиран сервиз когато има дефект(ако те самите не са оторизирани за съответната марка), в случаите когато се касае за по-елементарни дейности (например - почистване и подмяна на термопаста) е възможно да извършат и те самите сервизната дейност, като съответно се съобразят да не се нарушава гаранцията на лаптопа.

Пожелавам Ви разбира се никога да не стигате до сервиз, какъвто и лаптоп да изберете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.