Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам монитор Samsung SyncMaster 2253bw , въпорса ми е как мога да го включа към HD приемник на Булсат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със преходник . Пример :

http://hama-bg.com/bg/product-list/162.html

Сакън, само ще си даде парите.

Приемника е с HDMI, SCART и чинчове. Монитора  няма колонки.

Това кабелче ти трябва. И да свържеш колонки (USB колонки например са най-удобни ако имаш наблизо порт).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Приемника е с HDMI, SCART и чинчове. Монитора  няма колонки.

Булсат - монитор - кабел HDMI/HDMI  за картина

Булсат -усилвател или компютърни 2.1 колонки - скарт ляв и десен канал а от другата чинчове - това е звук

И още един вариант на звука

Булсат - чинчове ляв и десен канал/чинчове ляв и десен канал усилвател или компютърни колонки 2,1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сакън, само ще си даде парите.

Това кабелче ти трябва. И да свържеш колонки (USB колонки например са най-удобни ако имаш наблизо порт).

Предложението ти е добро . Само не разбрах няма да тръгне ли картината през кабела който дадох като пример ли  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Булсат - монитор - кабел HDMI/HDMI  за картина

Аз не видях този монитор да има HDMI.

Предложението ти е добро . Само не разбрах няма да тръгне ли картината през кабела който дадох като пример ли  ?

Пробвали сме много варианти с най-различни преходници. Не можеш HDMI да го прехвърлиш без подобна кутийка на която дадох линк. Преходниците работят само към HDMI а не от.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В приемника на булсат имам ЮСБ, може ли там да включа юсб говорители?

В това кабелче ХДМИ-ВГА виждам аух изход или се лъжа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвали сме много варианти с най-различни преходници. Не можеш HDMI да го прехвърлиш без подобна кутийка на която дадох линк. Преходниците работят само към HDMI а не от.

Ами все ми се струва че ще си работи и с преходника който съм дал като пример .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

За да отговарям това, значи , че вече съм погледнал и установил че този монитор има HDMI,  а и питащият също е отговорил на въпроса, поставен от теб! И още нещо. Начинът, по който съм написал свързването е най -правилният.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В приемника на булсат имам ЮСБ, може ли там да включа юсб говорители?

В това кабелче ХДМИ-ВГА виждам аух изход или се лъжа?

Значи от този преходник си вадиш VGA към монитора. Аудио жакчето към USB колонките а тока за колонките от USB порта на булсат приемника.

Звучи сложно (а и аз може би не обяснявам правилно), но не е чак толкова сложно и за около 15 долара се постига това което искаш да направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според това, което аз намирам в нета като характеристики, мониторът има DVI-D вход. А приемникът на Булсатком, според автора на темата, има HDMI.

Значи - предлагам кабел HDMI - DVI-D . В момента моят монитор е вързан към лаптопа с такъв кабел

За звука - силно ме съмнява USB-то на приемника да е за колонки. Това не е компютър. lz4jw ти е написал вариантите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За звука - силно ме съмнява USB-то на приемника да е за колонки. Това не е компютър. lz4jw ти е написал вариантите.

Кой е казал че ще вади звук от USB, от там ще взима ток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За автора и всички който писаха по тази тема .

Направих опит с един от  преходниците  HDMI -DVI-D  който съм дал като пример е по-горния си пост .Опита беше направен на моя си приемник  ZHD 200 .Опитах и с кабел който е дал като пример Boy . И в двата случая нещата си работят  и картината е нормална . USB входа никога не е работел на приемниците като такъв . Звук излезе по този начин на обикновени колонки

http://www.jmt.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8-cID=678/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BE-%D0%B6%D0%B0%D0%BA-35%D0%BC%D0%BC-2-%D0%BC%D1%8A%D0%B6%D0%BA%D0%B8-%D1%87%D0%B8%D0%BD%D1%87%D0%B0-43254-pID=10839/

Ако звука е слаб , то метода на lz4jw работи безотказно .

Това е при модел ZHD200

Колега Sa3ana3a , не зная какви опити са правени и за какво ще си даде човека парите (дали на вятъра или не ) , но с предложения от мен преходник си работи системата добре . Звук с едни прости чинчове към куплунг 3.5 мм си има на колонките .

Всеки си избира какво и що да прави, и как да реализира нещата . 

Поздрави и хубав ден .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си намерил преходник който работи идеално. Въпроса сега е, че плана на lz4jw трябва всеки път да се включва и изключва като гледаш телевизия, за мен това е излишно.

Направих си труда да ви начертая схема със моето изпълнение което ми се вижда най финансово ефективно и лесно за ползване. Пък всеки сам да си решава как да си го прави.

Понеже при мен също монитора който направих телевизор няма HDMI и колонки. При наличие на нещо от тях, вече може да се прави друг подход.

post-29942-0-26843500-1391503878_thumb.p

Редактирано от Sa3ana3a (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така взех кабел DVI към HDMI, както и чинчове към 3,5мм жак.Работата с булсаткома изобщо не стана! Пробвах да го свържа към другият ми приемник (Вивакок) и там стана, но при изключване и повторно включване ми изписва not optimum mode recommended mode 1680x1050 60hz

Kак да се справя с този хубав монитор....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е приемника на булсат , кой модел ? Направи ли настройките за звук и картина от самия приемник ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приемниците на Булсат  са със стандартни изходи : чинчове,скарт и HDMI . Не стават да се гледа на монитор с VGA. Може да се гледа  ако монитора има HDMI или DVI

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.