Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Хей cool.gif

Имам един проблем ... искам да си направя web страница а не знам как и къде трябва да си добавя място в мрежата?не ми е ясно въобщe

ако някой може да ми помогне моля нека ми пише :bye:

Редактирано от aaliyah_st (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти предлагам да се регистрираш във http://free.hit.bg, след което ще можеш да влезеш в един контролен панел, където да създадеш сайта си и да качиш уеб-страници,картинки и други файлове в него.

Регистрацията е тук.

Тук има разни обяснения по темата "как да си направя сайт".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://security.ibgforum.com/index.php?showtopic=106

Ето малко линкове за всичко за дизайнера, от графичен дизайн до web програмиране. там можеш да научиш доста неща.

Иначе за Free Web Space аз препоръчвам free.datacom.bg, просто е 100 пъти по-голямо пространството от Хит.БГ със тенденция за увеличаване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започни от самото начало тук. И прегледай това. Но те предупреждавам - работата хиче не е проста и изисква търпение, ако искаш да е нещо направено като хората, а не поредния боклук!

Аз лично се отчаях от този линк, но ето ти го и него - http://forums.bgdev.org/index.php?c=3

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти да използваш за разработка на страниците ти Front Page много по-лесна за усвояване е,за разлика от други програми като Dreamweaver и др.Поне това е мойто мнение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ако искаш да е нещо направено като хората, а не поредния боклук!

Аз лично се отчаях от този линк, но ето ти го и него - http://forums.bgdev.org/index.php?c=3

Успех!

Да попитам на кое казваш- "пореден боклук"? Защото човек все от някъде трябва да започне макар страницата да не струва. За автора и възможностите му тя може да е всичко. Все пак никой не се е родил научен.

И още нещо. не че защитавам бгдев и конкретния модер, който нямам честа да познавам, но аз там съм намерил много помощ, както съм дал. не твърдя че съм добър дизайнер защото още много "сол" трябва да изям, но твойте проблеми не бива да бъдат предубеждения за обикновенния юзър.

Попринцип за да направиш една уеб страница изисква на първо време опит на окото. трябва да знаеш как да въздействаш на потребителя позитивно, така че тои да се върне отново и да прочете нещо ново. Идва и един психологичен момент. Потребителят трябва да му е лесно да СЕ НАУЧИ как се работи с определен сайт. Практическото изграждане на уеб страница става с много мерак- търпение и четене. качваш се на колата, отиваш на славейков и пазаруваш. за да знаеш КАК да направиш това, което искаш.

В момента пиша работа за изграждане на уеб страници. и се надявам като я завърша да ви хареса.

п.п.- нищо лично сталик

Редактирано от fantomass (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да попитам на кое казваш- "пореден боклук"? Защото човек все от някъде трябва да започне макар страницата да не струва. За автора и възможностите му тя може да е всичко. Все пак никой не се е родил научен.
Говоря от гледна точка на техническото изпълнение, не на дизайна. Има много сайтове с които съм се сблъсквал и които със всякакъв браузър излизат еднакво глупаво на външен вид - текст който не е на мястото си, вътрешен линк който не работи от едно, но пък си е в ред от друго меню и т.н. (Говоря разбира се за малки сайтове, и то дори не винаги лични). А и така както си ме цитирал излиза от контекста на изречението - "работата хиче не е проста и изисква търпение, ако...". Тук говоря именно за техническата част, не за дизайна.

И още нещо. не че защитавам бгдев и конкретния модер, който нямам честа да познавам, но аз там съм намерил много помощ, както съм дал. не твърдя че съм добър дизайнер защото още много "сол" трябва да изям, но твойте проблеми не бива да бъдат предубеждения за обикновенния юзър.

Не си ме разбрал правилно. С "Аз лично се отчаях от този линк" имах предвид съвсем, ама съвсем друго нещо. Отчая ме високата класа на изпълнение на различните неща поствани от потребителите там. Те наистина са на високо ниво, тъй като там има много професионални дизайнери. Та понеже аз също като начинаещ далеч не съм на тяхното ниво, това именно ме отчая (малко де :questions: ). Доста труд ще трябва да вложа, за да го достигна.

P.S.: Този мой пост по-горе за който ти говориш съм го писал доста преди това с модератора, така че няма как да имат нещо общо нещата. Просто не си ме разбрал правилно.

Редактирано от stalik (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има много сайтове с които съм се сблъсквал и които със всякакъв браузър излизат еднакво глупаво на външен вид - текст който не е на мястото си, вътрешен линк който не работи от едно, но пък си е в ред от друго меню и т.н. (Говоря разбира се за малки сайтове, и то дори не винаги лични).

И все пак за да можеш да го направиш както трябва изисква опит. а опита се постига от тези "грозни, недодялани грешки дразнещи окото", те стават не толкова дразнещи и дори се изчистват с малко или много практика

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак за да можеш да го направиш както трябва изисква опит. а опита се постига от тези "грозни, недодялани грешки дразнещи окото", те стават не толкова дразнещи и дори се изчистват с малко или много практика

<{POST_SNAPBACK}>

Че аз друго не съм казал. Просто предупредих - "работата хиче не е проста и изисква търпение, ако искаш...". Все пак е добре да се има предвид друдността на една задача когато човек се захваща нея. Аз друго не съм казал. Просто исках да разсея илюзиите (ако е имало въобще такива де), че това е лека и бърза работа. Исках да подчертая че за задоволителния резултат трябва повечко да се поработи. Не съм казвал "Я не се захващай че ще направиш някой боклук."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване