Премини към съдържанието
Anne

Тази книга как е позволена?

Препоръчан отговор

http://store.picbg.net/pubpic/29/67/0e91a44ae3352967.png

Имам един въпрос! Тази книга как така е позволена за продажби в онлайн книжарници за продажба? Знаете ли колко е вредна тази книга и какво влияние оказва тя върху хората? Защо законите ни тук не са като тези в Германия? Недопустимо е тук да се продава това нещо! Ако трябва да съм честна - това нещо е боклук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Душко, остави ги тия боклуци - за теб нещо такова:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Anne е права. В този случай. Тази книга дори е забранена на някои места.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислите така,защото ви е налагано от "победилата старана" от втората световна война,че Хитлер едва ли не е бил оръжие за масово изтребление... Това е книга като всяка друга - който иска я чете,който не иска, не я чете. 

По тази логика защо не махнат всички книги на философи,защото и те "пропагандират" своите вярвания,повечето от които пълни глупости.

Не подкрепям действията на Хитлер,но и не отхвърлям книгата му - тя е част от историята и така ще си остане, без значение дали го искате или не.

• Харесва ми 14

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да се прави.....Има къде по-големи проблеми за решаване от някаква си книга. То и цялата конституция трябва да е забранена в този си вид ама не е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм я чел. Дори не съм чел какво мисли Хитлер за войната. Набивали са ми в главата само пропаганда. Затова аз не приемам в момента нито едната, нито другата теза. За мен в един конфликт, виновните са поне двама. Няма как само единия да е виновен. и дори само единия да се окаже виновен, то е лудост 60-70 милиона човека да го следват, без никой да не му каже, че не е прав. Все едно бате ви Бойко да бе обявил война на света и вие да не се намесите. Айде, няма нужда.  Че вие за един Сидеров, дето казал няколко красиви думи на една французойка ще ни изтрепете... :P

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм я чел. Дори не съм чел какво мисли Хитлер за войната. Набивали са ми в главата само пропаганда. Затова аз не приемам в момента нито едната, нито другата теза. За мен в един конфликт, виновните са поне двама. Няма как само единия да е виновен. и дори само единия да се окаже виновен, то е лудост 60-70 милиона човека да го следват, без никой да не му каже, че не е прав.

Хайде сега го обърна на демокрация и искаш да чуеш и другата страна. Историята не е чак толкова далечна и без да чуем втората страна знаем кой е виновен за конфликта.

Че пропаганда има няма спор но не са много далеч от истината.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос! Тази книга как така е позволена за продажби в онлайн книжарници за продажба? Знаете ли колко е вредна тази книга и какво влияние оказва тя върху хората? Защо законите ни тук не са като тези в Германия? Недопустимо е тук да се продава това нещо! Ако трябва да съм честна - това нещо е боклук!

Ани, нито е вредна, нито може да окаже каквото и да е влияние в/у съвременните хора... Разбира се, че трябва да я има и да е достъпна за четене. Това е част от историята, добра или лоша. Да, сигурно някъде е забранена, което според мен е страшно глупаво, защото който иска, тъй или иначе ще си я намери и прочете. Чел съм я, наистина не е нищо особено или стойностно, но пък нищо недопустимо не виждам. Ти нали беше против затварянето на торентите и ограничаването на свободата на хората да споделят?... Не си ли противоречиш, да искаш цензура за нещо, за което дори нямаш представа какво е...

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде сега го обърна на демокрация и искаш да чуеш и другата страна. Историята не е чак толкова далечна и без да чуем втората страна знаем кой е виновен за конфликта.

Че пропаганда има няма спор но не са много далеч от истината.

Аз не знам каква е истината, защото не съм историк и не съм се занимавал специално с тая тема. Все пак съм гледал много пропагандни филми - отначало руски и български, после английски, американски и пак български, ама обърнати почти на 180 градуса. Мен това не ме засяга, защото в двата случая идиота се изкарва не Хитлер, а Сталин, Рузвелт или Чърчил.  Ами те руснаци и американци не могат да се разберат помежду си, кой го е сложил повече на Хитлер, та как да им вярвам за това, което говорят за Германия?

Иначе да ти кажа кой е виновен за конфликта - маймуната, от която сме произлезли. Ако не беше маймуната, сега нямаше да ни има. Нямаше да има нито Хитлер, нито Сталин, нито Рузвелт, нито Чърчил. Последните двама разказаха играта и на България с техните безсмислени бомбардировки над мирното ни население. Сега да им пляскам ли? Те вече сами си плеснаха, издигайки паметник на агресорите в София. А пък предполседния се оказа най-големия главорез, експериментирайки с атомни бомби над мирни хора. Пак ли да му пляскам?

А Втората Световна война има предистория - първата, от която България пострада най-много и така не можа да се съвземе и до днес.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислите така,защото ви е налагано от "победилата старана" от втората световна война,че Хитлер едва ли не е бил оръжие за масово изтребление...

Кой друг философ е требил в газовата камера хора? Не знам за победилата страна, ама като напишеш Бухенвалд в търсенето за картинки на която и да е било търсачка ти става много ясна философията на автора на книжлето.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой друг философ е требил в газовата камера хора? Не знам за победилата страна, ама като напишеш Бухенвалд в търсенето за картинки на която и да е било търсачка ти става много ясна философията на автора на книжлето.

Плосто прочетете книгата от край до край и тогава съдете.На фона на това което се случва сега в Европа,Хитлер се явява като пророк и много точно е охарактеризирал събирията които ще я сринат.Погледнете и вижте какво се случва сега в момента в Германия а и не само в нея.Неолиберализма е болест която срива морала в цяла западна Европа и САЩ.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Моята борба" спечели славата на най-обсъжданата книга на XX век. По исторически причини това произведение има много врагове, които смятат, че не бива да бъде разпространявано, заради реакционния характер на някои отделни глави. След внимателен прочит обаче, всеки здравомислещ човек ще открие, че то представлява широкоспектърен историко-социологичен анализ на цяла една епоха от новата история на Централна Европа.

„Моята борба" излиза за първи път през 1925 г. в 2 тома и за времето, докато Хитлер е жив, от нея се продават около 10 милиона екземпляра. Наред с това бива преведена на всички популярни езици и издавана в много страни по света.

„Моята борба" е препоръчително четиво за всички, които се занимават с изучаване на история, социология и политически науки, но би била интересна и за широката публика.

http://www.helikon.bg/books/21/-%D0%9C%D0%BE%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B0_18238.html#book_info

Не трябва да се забраняват книги. По този начин дори придобиват култов статут. Нека всеки има свободата да прочете всичко, което го вълнува. Никъде не е казано, че тази книга задължително ще ви промие мозъка и ще станете нацист... Аз съм сигурен, че повечето хлапета скинарчета от атака и други подобни партии не са я чели и нямат и представа какво пише вътре.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То май и "вълшебникът от Оз" е била забранена в Америка по някое време, или имам някакви такива спомени за тази информация, ама после даже филми взеха да правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочете ли я книгата?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Тази книга как така е позволена за продажби в онлайн книжарници за продажба? Знаете ли колко е вредна тази книга и какво влияние оказва тя върху хората? Защо законите ни тук не са като тези в Германия? Недопустимо е тук да се продава това нещо! Ако трябва да съм честна - това нещо е боклук!

Извинявай, но имаш доста погрешна представа за света. Тая книга е много полезна и е желателно да се прочете, за да се добие представа за какво иде реч. Чел съм я, също както и част от събраните съчинения на Ленин, чел съм и "Капиталът" на Маркс. Чел съм и "Изкуството на войната" на Сун Дзъ, чел съм Конфуций, Адам Смит, Кейнс, Фридмън, Томас Мор, писмата на Енгелс, чел съм и писмото на др. Тодор Живков до комсомола (дори ми се падна на кандидат-студентски изпит), както и директивите на няколко конгреса на БКП... 

И ей ме на - не съм нито фашист, нито социалист или комунист, не съм войн, нито философ. Ненавиждам насилието, шовинизма, ксенофобията и подобни човеконенавистни идеи, расизмът ме отвращава. Не е речено, че непременно следва да се поддаваш на нечии внушения, на нечий поглед върху битието. 

Дори имаше един лозунг от "татовото време", че трябва задължително да изучиш идеологията и начина на мислене на врага, за да можеш да водиш резултатна борба с него - днес може би звучи комично на някого, но е факт.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, но имаш доста погрешна представа за света. Тая книга е много полезна и е желателно да се прочете, за да се добие представа за какво иде реч. Чел съм я, също както и част от събраните съчинения на Ленин, чел съм и "Капиталът" на Маркс. Чел съм и "Изкуството на войната" на Сун Дзъ, чел съм Конфуций, Адам Смит, Кейнс, Фридмън, Томас Мор, писмата на Енгелс, чел съм и писмото на др. Тодор Живков до комсомола (дори ми се падна на кандидат-студентски изпит), както и директивите на няколко конгреса на БКП... 

И ей ме на - не съм нито фашист, нито социалист или комунист, не съм войн, нито философ. Ненавиждам насилието, шовинизма, ксенофобията и подобни човеконенавистни идеи, расизмът ме отвращава. Не е речено, че непременно следва да се поддаваш на нечии внушения, на нечий поглед върху битието. 

Дори имаше един лозунг от "татовото време", че трябва задължително да изучиш идеологията и начина на мислене на врага, за да можеш да водиш резултатна борба с него - днес може би звучи комично на някого, но е факт.

Проблемът в същност е , че има книги които следва да се четат след известна предварителна , специализирана подготовка . И тази подготовка никак не се изразява в "подковаване" с политически , идеологически , религиозни и др.п. догми , а в способност за мислене в тази област от знания , която по правило хората не притежават (примерно квантова механика , или пък да кажем генетика като област на изследване от неподготвен за това човек) .

В случай , че тази подготовка отсъства , почти е сигурно че четящият ще получи превратни представи за действителността .

Без тази предварителна подготовка , човек наистина трябва да стои много здраво на земята , за да може да се оправи безпогрешно в неизбродимата джунгла .

От своя страна пък , това силно засяга самочувствието ни на високо образовани хора , без да отчитаме факта , че това ни високо ниво на обазованост се отнасят в същност за съвсем други области от живота.....и резултатът на превратно разбиране на нещата е на лице.

Иначе , по тази логика (посочената в темата) може да се забрани всичко ! 

В областта на шегата нека да кажем така :

"Препоръчителен родителски контрол ! Забранено за лица под 18 години !"  :)

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да не е допустимо да се продава.Всеки мислещ човек има право сам да си направи извод а не някой друг да му казва кое е правилно или не.За книга която дори не си чела няма как да даваш мнение.Книгата е написана 1926 г. Има книги които директно призовават към насилии и убийства но не са забранени.Давам за пример корана.

Ето в Метро можеш дори да си обогатиш колекцията от DVD само за левче бройката. :)

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плосто прочетете книгата от край до край и тогава съдете.

Хайл Хитлер! И да не забравиш да кажеш, че евреите са виновни за всичко. За останалото - и без засукани термини е видно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да ти кажа,че Хитлер е бил "ангелче" в сравнение с "другаря" Сталин... Просто пропагандата е толкова голяма,че е набито в главите на хората,че щом СССР е спечелил войната,то загубилата страна е най-големият ад на земята. Да ,ама не.Това колко милиона от своя собствен народ е избил Сталин, никой не казва. 

Пак казвам - това си е книга като всяка друга,като всяка друга философска творба. 

Съдим ли Ницше,че е мразил слабите хора ? Не! Защото това са просто мислите на някой си.

Отделен е въпроса,колко е безсмислена темата на така добре познатата ни "симулантка" Анне. Да ходи да си се оплаква във подфорума "Здраве" за очните си нерви и да не прави конфликти във форума с тъпите си теми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да я има книгата.

То да не сме по едно време Тошово че да се забранява я

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забраната е безсмислена мярка, плод на безсилието на хората да се справят с някакъв проблем.

И да забранят книгата, тя пак ще се чете и то с още по-голям интерес и от още повече хора.

Нещата се постигат с възпитание и знание, а не със забрани.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче пък доколкото знам в ГУЛАГ не е имало газови камери, жестоки физически и сексуални извращения над хората, там не са работили болни мозъци като Йозеф Менгеле и Ирма Грайзе, нито пък там са пращани деца и бременни жени, нито са правени зловещи експерименти с бременни и деца!  и освен това там са пращали само политически врагове, служеци на запада, както и нацисти и техни слуги, но не и обикновени хора. Там не е имало белязани със зведи хора,, нито Нрюрнбергски закони. Айде, не на мен тия колко жесток е бил Сталин! Западът никога няма да го нарече човек, а той е преживял немалко тежки лични драми - два пъти вдовец, първата му съпруга умира, когато са млади и бедни съпрузи от туберкулоза, скъпа и нелечима за бедните болест, втората се самоубива след разрив в брака им,  дъщеря му едва тийнейджърка тръгва по мъже и рано забременява, което си е скандално, незаконният му син е хванат от нацистите и умира в лагер, другият се пропива, от страх не се жени за третата си любов.................. Докато Хитлер какво - имал е връзка с племенницата си, която се самоубива, защото той я прави своя затворничка, тръгва с наивно и добро момиче като Ева Браун, непознаващо мъжете, пропагандира насилие и избива милиони.............. А и не знам Сталин някога да е отричал да е грузинец...............Докато Хитлер се е държал като немец, какъвто не е.  В Австрия какви мислите, управляват сега?  Неонацисти!

А САЩ като са знаели за "Аушвиц" защо не са спасили ората там? Защо медалите и славата са им били по - важни?  Защо мълчат като разпрани, че са финансирали НСДАП и че нарочно след Първата световна са докарали страната до просешка тояга?  Защо сега в Германия спряха пълен биографичен филм за Ане Франк?  Нали искат и държат на историята?  Защо само няколко нацисти получиха смъртни присъди?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво па що...

а за тази какво ще кажеш - и тя е била забранена

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слабо ме вълнува книгата на някакъв тъп седесар. Дето е бил против социализма и равенството.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слабо ме вълнува книгата на някакъв тъп седесар. Дето е бил против социализма и равенството.

Ти пък защото си остра социалистка и затова само висиш в нета и ревеш из форумите колко са гадни американците и как трябва да вземат всичко от богатите и да го раздават на такива като теб.

Не само ще има такива книги, ами и ще са най-търсени и най-четени в целия свят от още много поколения.

Няма как да разбереш, че и в "най-безмислената" книга има смисъл за този, който може да го открие и да го усети и вместо да хейтиш навсякъде и за всичко, вземи започни да четеш.

Дори и да не поумнееш, поне няма да затъпееш повече.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.