Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Искам да попитам има ли някакъв начин да си направя ИП-то на компа реално без кабел? ( на bulsatcom съм и компа ми е свързан директно с рутера ( рутера е TP-link ) ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам има ли някакъв начин да си направя ИП-то на компа реално без кабел? ( на bulsatcom съм и компа ми е свързан директно с рутера ( рутера е TP-link ) ).

Вероятно говорите за публичен адрес. А доставчика осигурява ли ви такъв (за маршрутизатора). Ако да то имате ли достъп до админ интерфейса на маршрутизатора? Ако да, от там пренасочвате интересувщия ви порт към вашето ИП (вътрешното)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно говорите за публичен адрес. А доставчика осигурява ли ви такъв (за маршрутизатора). Ако да то имате ли достъп до админ интерфейса на маршрутизатора? Ако да, от там пренасочвате интересувщия ви порт към вашето ИП (вътрешното)

Получавате безплатен реален IP адрес, който Ви дава възможност за: конферентни разговори, видео наблюдение, охранителни камери и др.

http://www.bulsat.com/optichen-internet.php - цитат от тук.

Само тоя рутер TP-Link в поста на автора не ми се връзва с оптиката и устройството предоставяно от Булсатком...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптиката ти е до мазето и от там нагоре са обикновени cat5 кабели Ползват се подобни на този  суичове

Публикувано изображение

За да стане баш оптика до компютъра ще ти трябват  няколко неща .Кабел като този  FTTH drop cable http://opticom.bg/product.php?&product=271

Пач корд

Публикувано изображение

Медия конвертор

Публикувано изображение

Чак след това може да се  каже ,че имаш файбър ту да хоум  . Цялата тая ганимация струва на клиента  минимум 50 лева  защото  доставчиците няма да  се набутат за  конвертори и кабел  с такива цени.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Получавате безплатен реален IP адрес, който Ви дава възможност за: конферентни разговори, видео наблюдение, охранителни камери и др.

http://www.bulsat.com/optichen-internet.php - цитат от тук.

Само тоя рутер TP-Link в поста на автора не ми се връзва с оптиката и устройството предоставяно от Булсатком...

оптиката работи на по-ниските слоеве. след нея мисля трябва да има маршрутизатор или свързване директно към етернета на компютър

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом с кабела не е реално, какво остава без него.

Ще е направо призрачно.

По-реално от това няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ип-то ми не е реално.

кое ИП?? това на WAN порта на маршрутизатора или това на компютъра?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На компа. и Ако може по по-простичък начин да обяснявате защото аз не съм от най-умните индивиди. :Д

Това е стандартна ситуация. Въпроса ми е дали ИП адреса на WAN порта на маршрутизатора ви е публичен. Отворете интерфейса и проверете

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WAN Type Dynamic IP/Static IP/PPPoE/PPTP(Dual Access)/L2TP(Dual Access)/BigPond

това е протокола, въпроса е ИП-то, което получавате от доставчика дали е публично. Погледнете последния таб в интерфейса

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да публично е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Булсат  ви дават статично IP  което  е написано във вашия рутер . За да може след това да си вържете  телефона,лаптопа, таблета и тн. рутера ви  създава вътрешна мрежа между всичките ви у-ва  като  за целта ползва  адреси от сорта на 192.168.1.120 примерно.  Когато искате дадено приложение да се асоциира  със статичния ви WAN  адрес  е необходимо да  впишете  порта на който то се свързва  във  специално  меню на рутера  което във вашия случай  се казва  port forwarding ( пренасочване на порт) .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай малко сега да се разберем  накрая ти кой рутер искаш да настроиш ?  Твоя  ли рутер на комшията рутера  или нещо друго. На Виваком и Мтел в рутерите  не можеш да пипаш  защото са заключени от операттора. И в карайна сметка за чий ти е  да си с реално IP? Напиши грамотно  с няколко изречения  какво имаш  и какво искаш да направиш  защото нищо не ти се разбира до сега.  Два рутера ли има  ?  Сървър  ли ше правиш ?  Дай от начало като напишеш какво искаш  и защо го искаш !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То най-вероятно ти е реално(публично). Въпроса е за някоя игра ли ти трябва да е реално(публично) ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се отказвам да ти помагам. Като се научиш как правилно да си  поставяш проблемите  ми се обади . Колегите те питат за какво ти трябва ти отговаряш с  по 1 дума . Оправяй се  сам . Пренасочи си порта на умрелата игра и цъкай на воля .Ако ти не е станало ясно няма как  да си  сложиш адреса от  рутера на компютъра  човеко. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.