Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с играта „Assassin's creed 4“ проблема ми е следния: Когато вляза да играя Fps-a ми пада от 60 на 5 а играя на Low settings.Когато Fps-a падне започва да има много лаг и просто не може да се играе... Имам също и играта „Assassin's creed 3„ нея я играя на Max settings без никакъв лаг. И затова се чудя дали има начин да увелича FPS на AC4 или поне да не ми лагва толкова много :) П.С Лаптопа ми е Acer Aspire E1-531G

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно,защото все пак тръгва :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп + тежки игри =  :computer8: ==>  :money6:

А Alienware-a на DELL, дали не става? ;) Иначе е ясно, че иляда леа ще си вземеш по-яка щайга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем с играта „Assassin's creed 4“ проблема ми е следния: Когато вляза да играя Fps-a ми пада от 60 на 5 а играя на Low settings.Когато Fps-a падне започва да има много лаг и просто не може да се играе... Имам също и играта „Assassin's creed 3„ нея я играя на Max settings без никакъв лаг. И затова се чудя дали има начин да увелича FPS на AC4 или поне да не ми лагва толкова много :) П.С Лаптопа ми е Acer Aspire E1-531G

А включваш ли лаптопа в мрежата докато играеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А включваш ли лаптопа в мрежата докато играеш?

Имаш в предвид дали играя Multiplayer или ? Ако това питаш не :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш в предвид дали играя Multiplayer или ? Ако това питаш не :D

Не, имах предвид да включиш лаптопа в енергопреносната мрежа. Ама че неразбирателство между поколенията се получава :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, имах предвид да включиш лаптопа в енергопреносната мрежа. Ама че неразбирателство между поколенията се получава :)

:D Пак не разбрах какво ми каза :D , но какво да се прави все пак съм рус .. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави, щом и това не разбира...

Пак казвам - с този лаптоп не очаквай чудеса. Имаш късмет,че АС3 ти върви,това е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто и просто, когато лаптопът  е с автономно захранване, той почва да пести енергия при натоварване, ако си включил тия функции. А те обикновено са включени по подразбиране, ако си инсталирал подред програмите, дошли с диска към лаптопа. Затова трябва да се включи към контакта. Така процесорът и видеокартата ще работят без да пестят енергия, а това за процесора означава доста по-високо напрежение, а от там и честота. Аз нямам лаптоп, но отвреме навреме ми носят по някой. Та игрите при новите лаптопи си искат точно това - преди да се играе, да се включи захранващия кабел към контакта, за да могат компонентите да работят при максимално предвидените си напрежения и честоти.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто и просто, когато лаптопът  е с автономно захранване, той почва да пести енергия при натоварване, ако си включил тия функции. А те обикновено са включени по подразбиране, ако си инсталирал подред програмите, дошли с диска към лаптопа. Затова трябва да се включи към контакта. Така процесорът и видеокартата ще работят без да пестят енергия, а това за процесора означава доста по-високо напрежение, а от там и честота. Аз нямам лаптоп, но отвреме навреме ми носят по някой. Та игрите при новите лаптопи си искат точно това - преди да се играе, да се включи захранващия кабел към контакта, за да могат компонентите да работят при максимално предвидените си напрежения и честоти.

Сега вече ми е много по ясно.Казвам само за информация че лаптопа почти никога не го изключвам от зарядното и винаги е активиран план за консумация „Висока Производителност“ :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че не го изключваш не означава, че той не се изключва сам. И такива случаи съм имал. Уж лаптопа включен в контакта, а всъщност самият той не знае това :P  За целта погледни напрежението на процесора при натоварване, дали достига 1.08 волта. Може да го направиш, като инсталираш AIDA 64  и пуснеш за малко теста за стабилност.

Друго, което ми хрумва е че по някаква причина се включва вградената видеокарта. Затова погледни в настройките на контролния панел на NVIDIA, дали външната ти карта е включена по подразбиране за 3D приложения или е на auto. Мисля дори имаше възможност за всяка отделна игра да укажеш коя видеокарта да работи. Затова направо намери играта и задай тя да работи с външната видеокарта. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че не го изключваш не означава, че той не се изключва сам. И такива случаи съм имал. Уж лаптопа включен в контакта, а всъщност самият той не знае това :P  За целта погледни напрежението на процесора при натоварване, дали достига 1.08 волта. Може да го направиш, като инсталираш AIDA 64  и пуснеш за малко теста за стабилност.

Друго, което ми хрумва е че по някаква причина се включва вградената видеокарта. Затова погледни в настройките на контролния панел на NVIDIA, дали външната ти карта е включена по подразбиране за 3D приложения или е на auto. Мисля дори имаше възможност за всяка отделна игра да укажеш коя видеокарта да работи. Затова направо намери играта и задай тя да работи с външната видеокарта. 

Направих точно каквото ми каза и проверих дали волтажа достига 1.08.Отговорът е : Да достига го :D. Външната карта е включена по подразбиране на 3D.Но не разбрах как да  направя играта да работи с външната VC

Редактирано от Diamond. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих точно каквото ми каза и проверих дали волтажа достига 1.08.Отговорът е : Да достига го :D. Външната карта е включена по подразбиране на 3D.Но не разбрах как да  направя играта да работи с външната VC

nvidia control panel --> manage 3d settings. С каква видеокарта ти е лаптопа?

710м?

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nvidia control panel --> manage 3d settings. С каква видеокарта ти е лаптопа?

710м?

Видео картата на лаптопа ми е : NVIDIA GeForce GT 620M

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата на лаптопа ми е : NVIDIA GeForce GT 620M

Ето в този сайт можеш да видиш дали ще ти тръгне дадена игра. Аз съм с по-добра видео карта и ми дава, че не покривам минималните изисквания за тази игра, така че просто я забрави. 3ката я имам инсталирана и съм играл 2-3 часа и си върви добре, 4ката не съм я пробвал лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето в този сайт можеш да видиш дали ще ти тръгне дадена игра. Аз съм с по-добра видео карта и ми дава, че не покривам минималните изисквания за тази игра, така че просто я забрави. 3ката я имам инсталирана и съм играл 2-3 часа и си върви добре, 4ката не съм я пробвал лично.

Аз и за AC3 не покривам изискванията обаче ми върви без лаг на Max settings :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и за AC3 не покривам изискванията обаче ми върви без лаг на Max settings :D

Пробвай я тогава, мъчи я. Влез в nvidia control panel за да си сигурен, че за това приложение се използва външното видео, дай го на висока производителност, обнови драйвърите на картата, свали настройките на играта и каквото стане, но не очаквай чудо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз доколкотто разбрах, играта тръгва добре, с много fps,  но след това изведнъж падат. Така ли е? Ако е така, може със същата тая AIDA64  да запишеш какво става с процесора и видеокартата по време на игра. Отиваш в настройките на програмата и избираш следното:

Публикувано изображение

Трябва да се отметне чавката, която е в жълтото поле и да се зададе име на файл (в случая файла ще се казва "запис на събития"). След това се преглежда лога. Целта е да разбереш, дали вина за малкото кадри имат процесора и видеокартата. А как да разбереш това? Ами по спад в напрежението на процесора, промяна на честотата му надолу, промяна честотата на видеокартата. Точно тоя лаптоп ми е попадал в ръцете и то точно с тая видеокарта. Не е толкова слаба, но не е и кой знае какво. Сравнително новите игри се играят дори на High  и Very High с някоя товареща опция на Low  или Medium.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Zdraveite, nachi imam golqm problem weche ot ima nqma 2/3 meseca.. kupih si laptop predi 1 godina tochno Lenovo z500 6gb RAM video nvidia geforce gt 635m ddr3 2gb win8 dwuqdren processor intel pentium B980 2,40hz.. igraq dota 2 predi q igraeh na max wyrweshe unikalno. sega dori na minimalni nastroiki i na video i w igrata pak pada kakt osi igraq i pochw ada zabiwa zverski za okolo 3/4 secundi i pak se oprawq... taka pada i w CS 1.6 obache tam go oprawqms nvidia inspector optimusa go slagam na enable i se oprawq 100 fps i ne myrda obache w dota 2 ne stawa tozi nomer s nvidia inspector.. probwah kakwo li ne laptopa go otwarqh da go izchistq reinstall na wina wsichko kakto trqbwa razlika nqma... 40-50 gradusa dyrji processora raboti dobre no w igrata si pada fps-to... nqkoi da znae nqkakwi resheniq ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от BluePower
      USB Портовете не ми работят ето и снимка

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
    • от Zikkciwe
      Здравейте , от около два или три месеца имам проблем с телефона ми. Когато си ровя из фейсбук или където и да е било , понякога ми се пуска менюто за рестартиране , самолетни режими , изключване и другите простотии (все едно задържам бутона за пускане , но не го правя ) и така нататък. От онзи ден дори спря да работи самото копче , и се налага да го включвам като използвам USB кабел. Включвам го в компютъра , и чак тогава светва екрана , иначе ако имам късмет веднъж на 1 час да работи копчето. Преди да започне проблемът , копчето се беше извадило и се наложи да го търся из леглото ми. (в крайна сметка го намерих , и го сложих обратно.) Дадох го на един човек да го оправи , първите дни работеше , но вече тотално спря да работи. Въпросът ми е , дали трябва да го занеса обратно в магазина (няма да казвам оператори и такива неща) за да го оправят , защото още е в гаранция , или да си поръчам ново копче и да го залепя някак си да не мърда , понеже самото копче се клати когато се натисне , и може би това е проблемът?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.