Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с играта „Assassin's creed 4“ проблема ми е следния: Когато вляза да играя Fps-a ми пада от 60 на 5 а играя на Low settings.Когато Fps-a падне започва да има много лаг и просто не може да се играе... Имам също и играта „Assassin's creed 3„ нея я играя на Max settings без никакъв лаг. И затова се чудя дали има начин да увелича FPS на AC4 или поне да не ми лагва толкова много :) П.С Лаптопа ми е Acer Aspire E1-531G

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно,защото все пак тръгва :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп + тежки игри =  :computer8: ==>  :money6:

А Alienware-a на DELL, дали не става? ;) Иначе е ясно, че иляда леа ще си вземеш по-яка щайга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Дори и 

Alienware-a на DELL

ще издържи по-малко от настолен компютър за тези пари !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем с играта „Assassin's creed 4“ проблема ми е следния: Когато вляза да играя Fps-a ми пада от 60 на 5 а играя на Low settings.Когато Fps-a падне започва да има много лаг и просто не може да се играе... Имам също и играта „Assassin's creed 3„ нея я играя на Max settings без никакъв лаг. И затова се чудя дали има начин да увелича FPS на AC4 или поне да не ми лагва толкова много :) П.С Лаптопа ми е Acer Aspire E1-531G

А включваш ли лаптопа в мрежата докато играеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А включваш ли лаптопа в мрежата докато играеш?

Имаш в предвид дали играя Multiplayer или ? Ако това питаш не :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш в предвид дали играя Multiplayer или ? Ако това питаш не :D

Не, имах предвид да включиш лаптопа в енергопреносната мрежа. Ама че неразбирателство между поколенията се получава :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, имах предвид да включиш лаптопа в енергопреносната мрежа. Ама че неразбирателство между поколенията се получава :)

:D Пак не разбрах какво ми каза :D , но какво да се прави все пак съм рус .. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, ръгни го в контакта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави, щом и това не разбира...

Пак казвам - с този лаптоп не очаквай чудеса. Имаш късмет,че АС3 ти върви,това е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто и просто, когато лаптопът  е с автономно захранване, той почва да пести енергия при натоварване, ако си включил тия функции. А те обикновено са включени по подразбиране, ако си инсталирал подред програмите, дошли с диска към лаптопа. Затова трябва да се включи към контакта. Така процесорът и видеокартата ще работят без да пестят енергия, а това за процесора означава доста по-високо напрежение, а от там и честота. Аз нямам лаптоп, но отвреме навреме ми носят по някой. Та игрите при новите лаптопи си искат точно това - преди да се играе, да се включи захранващия кабел към контакта, за да могат компонентите да работят при максимално предвидените си напрежения и честоти.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чисто и просто, когато лаптопът  е с автономно захранване, той почва да пести енергия при натоварване, ако си включил тия функции. А те обикновено са включени по подразбиране, ако си инсталирал подред програмите, дошли с диска към лаптопа. Затова трябва да се включи към контакта. Така процесорът и видеокартата ще работят без да пестят енергия, а това за процесора означава доста по-високо напрежение, а от там и честота. Аз нямам лаптоп, но отвреме навреме ми носят по някой. Та игрите при новите лаптопи си искат точно това - преди да се играе, да се включи захранващия кабел към контакта, за да могат компонентите да работят при максимално предвидените си напрежения и честоти.

Сега вече ми е много по ясно.Казвам само за информация че лаптопа почти никога не го изключвам от зарядното и винаги е активиран план за консумация „Висока Производителност“ :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че не го изключваш не означава, че той не се изключва сам. И такива случаи съм имал. Уж лаптопа включен в контакта, а всъщност самият той не знае това :P  За целта погледни напрежението на процесора при натоварване, дали достига 1.08 волта. Може да го направиш, като инсталираш AIDA 64  и пуснеш за малко теста за стабилност.

Друго, което ми хрумва е че по някаква причина се включва вградената видеокарта. Затова погледни в настройките на контролния панел на NVIDIA, дали външната ти карта е включена по подразбиране за 3D приложения или е на auto. Мисля дори имаше възможност за всяка отделна игра да укажеш коя видеокарта да работи. Затова направо намери играта и задай тя да работи с външната видеокарта. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че не го изключваш не означава, че той не се изключва сам. И такива случаи съм имал. Уж лаптопа включен в контакта, а всъщност самият той не знае това :P  За целта погледни напрежението на процесора при натоварване, дали достига 1.08 волта. Може да го направиш, като инсталираш AIDA 64  и пуснеш за малко теста за стабилност.

Друго, което ми хрумва е че по някаква причина се включва вградената видеокарта. Затова погледни в настройките на контролния панел на NVIDIA, дали външната ти карта е включена по подразбиране за 3D приложения или е на auto. Мисля дори имаше възможност за всяка отделна игра да укажеш коя видеокарта да работи. Затова направо намери играта и задай тя да работи с външната видеокарта. 

Направих точно каквото ми каза и проверих дали волтажа достига 1.08.Отговорът е : Да достига го :D. Външната карта е включена по подразбиране на 3D.Но не разбрах как да  направя играта да работи с външната VC

Редактирано от Diamond. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих точно каквото ми каза и проверих дали волтажа достига 1.08.Отговорът е : Да достига го :D. Външната карта е включена по подразбиране на 3D.Но не разбрах как да  направя играта да работи с външната VC

nvidia control panel --> manage 3d settings. С каква видеокарта ти е лаптопа?

710м?

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nvidia control panel --> manage 3d settings. С каква видеокарта ти е лаптопа?

710м?

Видео картата на лаптопа ми е : NVIDIA GeForce GT 620M

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата на лаптопа ми е : NVIDIA GeForce GT 620M

Ето в този сайт можеш да видиш дали ще ти тръгне дадена игра. Аз съм с по-добра видео карта и ми дава, че не покривам минималните изисквания за тази игра, така че просто я забрави. 3ката я имам инсталирана и съм играл 2-3 часа и си върви добре, 4ката не съм я пробвал лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето в този сайт можеш да видиш дали ще ти тръгне дадена игра. Аз съм с по-добра видео карта и ми дава, че не покривам минималните изисквания за тази игра, така че просто я забрави. 3ката я имам инсталирана и съм играл 2-3 часа и си върви добре, 4ката не съм я пробвал лично.

Аз и за AC3 не покривам изискванията обаче ми върви без лаг на Max settings :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и за AC3 не покривам изискванията обаче ми върви без лаг на Max settings :D

Пробвай я тогава, мъчи я. Влез в nvidia control panel за да си сигурен, че за това приложение се използва външното видео, дай го на висока производителност, обнови драйвърите на картата, свали настройките на играта и каквото стане, но не очаквай чудо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз доколкотто разбрах, играта тръгва добре, с много fps,  но след това изведнъж падат. Така ли е? Ако е така, може със същата тая AIDA64  да запишеш какво става с процесора и видеокартата по време на игра. Отиваш в настройките на програмата и избираш следното:

Публикувано изображение

Трябва да се отметне чавката, която е в жълтото поле и да се зададе име на файл (в случая файла ще се казва "запис на събития"). След това се преглежда лога. Целта е да разбереш, дали вина за малкото кадри имат процесора и видеокартата. А как да разбереш това? Ами по спад в напрежението на процесора, промяна на честотата му надолу, промяна честотата на видеокартата. Точно тоя лаптоп ми е попадал в ръцете и то точно с тая видеокарта. Не е толкова слаба, но не е и кой знае какво. Сравнително новите игри се играят дори на High  и Very High с някоя товареща опция на Low  или Medium.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Zdraveite, nachi imam golqm problem weche ot ima nqma 2/3 meseca.. kupih si laptop predi 1 godina tochno Lenovo z500 6gb RAM video nvidia geforce gt 635m ddr3 2gb win8 dwuqdren processor intel pentium B980 2,40hz.. igraq dota 2 predi q igraeh na max wyrweshe unikalno. sega dori na minimalni nastroiki i na video i w igrata pak pada kakt osi igraq i pochw ada zabiwa zverski za okolo 3/4 secundi i pak se oprawq... taka pada i w CS 1.6 obache tam go oprawqms nvidia inspector optimusa go slagam na enable i se oprawq 100 fps i ne myrda obache w dota 2 ne stawa tozi nomer s nvidia inspector.. probwah kakwo li ne laptopa go otwarqh da go izchistq reinstall na wina wsichko kakto trqbwa razlika nqma... 40-50 gradusa dyrji processora raboti dobre no w igrata si pada fps-to... nqkoi da znae nqkakwi resheniq ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ivailo Mihalev
      Здравейте! 
      От известно време имам проблем със зареждането на определени страници в интернет.Винаги ми излиза ''няма достъп до интернет'' а реално имам интернет. Имам втори компютър който е на същия интернет и при него няма никакъв проблем със зареждането на определени страници.Реших че имам някакъв вирус и сканирах с Malwarebytes Premium и той откри няколко заплахи след което ги изтрих но нямаше резултат.Долу-горе 50% от страниците не ми ги отваря.

Поздрави!

• от nedqlkow
      Здравейте,
      от известно време имам проблем с Microsoft Word, който меко казано ми създава главоболия в ежедневната работа. Версията, на програмата, която се използва в компанията, в която работя е 2007, а проблемът се състои в следното:
      При получаване на имейл, съдържащ word файл и отварянето на въпросния файл, въпреки че изпращащия е спазил всички разстояния между думите, препинателни знаци и т.н(проверено на неговия компютър), при мен текстът на места излиза слят, без абсолютно никакво разстояние между думите. Съответно трябва всеки път да го проверявам и да разделям думите една от друга. На пръв поглед не е кой знае колко сериозен проблем, но когато говорим за документ, който съдържа 20-30 страници, определено бих казал, че е доста досадно и най-вече води до загуба на излишно време.
      Някой има ли някаква идея на какво би могъл да се дължи въпросният проблем и как бих могъл да се справя с него? Версиите на програмите са еднакви, шрифтът, който се използва е Times New Roman. Ще бъда изключително благодарен на всеки, който се включи
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер колеги !!! От няколко дни имам един много странен проблем който преди НИКОГА не ми се е случвал и незнам вече към кой да се обърна за помощ,защото не ги разбирам много проблема може да е от от дънната платка от захранването видеокартата или някоя плочка рам да прави проблеми !!! Но нека да не гадая а да ви споделя проблема и се надявам някой от вас да може да помогне !!! Проблема започна когато чаках да ме пусне в игра на League докато бях в Loading Screen екрана стана черен компа заби рестартирах го след като зареди ми излезе прозорец с надпис :
      Сигнатура на проблем:
        Име на проблемно събитие:    BlueScreen
        Версия на ОС:    6.1.7601.2.1.0.256.1
        ИД на езикова променлива:    1026
      Допълнителна информация за проблема:
        BCCode:    124
        BCP1:    0000000000000000
        BCP2:    FFFFFA8004CF98F8
        BCP3:    0000000000000000
        BCP4:    0000000000000000
        OS Version:    6_1_7601
        Service Pack:    1_0
        Product:    256_1
      Файлове, които помагат проблемът да бъде описан:
        C:\Windows\Minidump\102018-17531-01.dmp
        C:\Users\COMPUTER\AppData\Local\Temp\WER-41546-0.sysdata.xml
      Прочетете нашата декларация за поверителност онлайн:
        http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0402
      Ако онлайн декларацията за поверителност не е налична, прочетете офлайн версията на декларацията ни за поверителност:
        C:\Windows\system32\bg-BG\erofflps.txt
      А когато отворих Event Viewer в графата на Errors имаше един BugCheck Event 1001 който изглеждаше така :
      Компютърът е рестартиран от проверка за грешки. Проверката е: 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xfffffa8004d598f8, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000). Разтоварването е записано в: C:\Windows\Minidump\102018-18375-01.dmp. ИД на доклада: 102018-18375-01.
      И 4  Event ID 18 WHEA Logger които изглеждаха така :
      A fatal hardware error has occurred.
      Reported by component: Processor Core
      Error Source: Machine Check Exception
      Error Type: Bus/Interconnect Error
      Processor ID: 0
      Processor ID: 1
      Processor ID: 2
      Processor ID: 3
      Проверих температурите на процесор/видеокарта/харддиск всичко си е ОК с тях Снощи направих system restore и след това всичко си беше наред цяла вечер не ми е правило проблем но днес същата работа когато отворя браузера или клиента на League екрана става черен и след рестарт ми дава прозорец с надпис :
      Windows се възстанови от неочаквано затваряне и отдолу следното :
      Сигнатура на проблем:
        Име на проблемно събитие:    BlueScreen
        Версия на ОС:    6.1.7601.2.1.0.256.1
        ИД на езикова променлива:    1026
      Допълнителна информация за проблема:
        BCCode:    124
        BCP1:    0000000000000000
        BCP2:    FFFFFA8004CF98F8
        BCP3:    0000000000000000
        BCP4:    0000000000000000
        OS Version:    6_1_7601
        Service Pack:    1_0
        Product:    256_1
      Файлове, които помагат проблемът да бъде описан:
        C:\Windows\Minidump\102018-17531-01.dmp
        C:\Users\COMPUTER\AppData\Local\Temp\WER-41546-0.sysdata.xml
      Прочетете нашата декларация за поверителност онлайн:
        http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0402
      Ако онлайн декларацията за поверителност не е налична, прочетете офлайн версията на декларацията ни за поверителност:
        C:\Windows\system32\bg-BG\erofflps.txt
      ето и частите на системата ако е нужно да се знае : Windows 7 64bit SP 1
      Процесор : Процесор
          Intel Xeon E5420 @ 2.50GHz  
      Оперативна памет
          4,00ГБ Двуканална-канална DDR2 @ 403 MHz 
      Дънна платка
          BIOSTAR Group G31-M7 TE
       Графика
      1024 MB ATI Radeon HD 4600 Series (Gigabyte) HD4670
      Storage
          232GB Western Digital WDC WD2500JD-55HBC0 ATA Device (SATA)
      Силно се надявам проблема да не е сериозен и да не се налага подмяна на някой компонент,защото в момента нямам финансовата възможност
      P.S. - Незнам дали тази вечер отново ще мога да вляза да отговоря на въпросите ви понеже този проблем с черен екран започна да го прави и когато вляза в браузера Ако не стане от компа ще пиша от телефона !!! Мерси Предварително на всички които ми помогнаха да реша проблема !!!

• от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
    • от barbuncela
      Здравейте!  Не знам какво да правя!
      Имам два лаптопа, единия в стаята, другия в кухнята. Рутера преди време го смениха тези от Мтел, някакъв HUAWEI, нямам достъп до него. От известно време този в кухнята започна да губи сигнала. Излиза удивителна на иконката за мрежата. Забранявам адаптора на WI-FI, разрешавам го, оправи се, кара няколко минути и пак удивителна! Хванах се за драйверите...и по-стари, и по нови, никаква промяна. Помислих си...мамка му хардуер! Сложих една флашка WI-FI, работи на пушка! Лаптопа е на три метра от рутера, през вратата на кухнята, стени няма.Другия лаптоп в стаята на около 5-6 метра през стената, няма проблем. Преди няколко дена спря нета, някакъв проблем...Реших да се вържа с тоя на съседа...Правим си тази услуга когато някой не си е платил сметката!    Хвана веднага. На 15 метра през 4 стени панел. По едно време нещо се сетих, махнах флашката и включих неговият си WI-FI. Моментално свърза, без проблем! И си работи! Пуснаха нета. Въртях антените на моя, нищо и половина. А онзи в стаята си работи.
      Естествено се обаждам На Мтел и обяснявам случката. Слушах 5 минути музика, обажда ми се мацката и ми обяснява, че са проверили, да включа и изключа рутера и т.н. Тоя номер съм го правила много пъти не става. При тях всичко било наред!?   Тръгна нета за около час и пак удивителната!   Пак се обадих, пак същото, при тях проблем нямало?!?! С този на съседа връзва моментално хем е доста далече!
      Тая сутрин кара 30 минути, и сега съм пак с флашката! Домашния комп дето си е с кабел от рутера, проблем също няма! 
       Не знам какво да правя?                                                                
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.