Премини към съдържанието
nemo_5

Антивирусна програма за стар компютър

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имаме една стара машина вкъщи, на нея общо взето се учат децата и принтера е вързан към нея :)

AMD Duron 1,41 GHz

992 MB RAM DDR1

твърд диск 18,6 GB

Та въпроса ми е, ако има подходящи безплатни антивирусни програми, да подскажете нещо по въпроса. Защото редовно от USB ми се качват различни вируси на флаш ката и така ги разнасям по другите машини, които ползваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оо на тая антика не знам какво няма да и е тежко, и не мога да те посъветвам с конкретна програма. Най-добре се оборудвай с флашка която има защита за запис, и ще си решиш проблемите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Avast! Free 4. Дефинициите си идват и няма проблеми, само UI-то не е толкова тежко, и хич няма да тормози машината.

Определено най-добрият избор.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ESET Smart Security 4, Comodo Internet Security 5.12, Webroot Secure Anywhere (дано намерите промо някакво - пробвано на компютър с 224мб рам), Avast 8, VBA32 (преди беше лека).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имаме една стара машина вкъщи, на нея общо взето се учат децата и принтера е вързан към нея :)

AMD Duron 1,41 GHz

992 MB RAM DDR1

твърд диск 18,6 GB

Та въпроса ми е, ако има подходящи безплатни антивирусни програми, да подскажете нещо по въпроса. Защото редовно от USB ми се качват различни вируси на флаш ката и така ги разнасям по другите машини, които ползваме.

Само облачна защита със всичко  друго ще се влачи като червей.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само облачна защита със всичко  друго ще се влачи като червей.

Напоследък на всички стари дараци,с които имам вземане/даване,слагам Panda Cloud Antivirus и наблюдавам доста прилично държание от страна на машината.Определено е удачен избор за стари и слаби машини....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Comodo също се държи добре на стара машина (личен опит)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За флашки, новата версия на MCShield 3 има доста промени и е доста лека (не влиза в конфликт с друг антивирусен софтуер). :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И задължителен бекъп, като допълнително средство.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.