Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам мнение за тази конфигурация дали всичко би сработило както хората дали частите си пасват и ако има по добри решения ще се радвам да ги чуя.Хард:                       Western Digital RED WD30EFRX 3TW HDD 3.5

Рам:                        Corsair Vengeance 16gb Quad 1600MHZ

Видео:                     MSI VGA PCI-E N760 2GD5 / OC 2GB

Процесор:               Intel Core I5 4670k (1150/3.4GHz/ 6MB)

Дъно:                      MSI B85-G43 (1150/B85/ATX/DDR3)

Кутия:                     Cooler Master Centurion 6 Black USB 3

Захранване:           Cooler Master B700, 700W, ATX 12V V2.3, PFC Active PFC, Fan 120mm, Efficiency >85%, CPU 4+4 Pin x 1, PCI-e 6+2 Pin x 4, SATA x 6...

Редактирано от capnemo
викане! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда го смени с новите (7200.14) Seagate или новите "черни" WD. Вторите не са изгодни та не ти ги препоръчвам при положение че са същата работа.

Дъното го смени с такова с Z87 чипсет. Избрал си по-скъпия процесор с отключен множител та е логично да вземеш и подходящо дъно за клок.

Паметта я смени на две плочки по 8ГБ заради двуканалния режим. Четири плочки са подходящи при сокет 2011 примерно.

Като цяло това което си сглобил не е добре балансирано ако се търси нещо специализирано за видеообработка.

Интересува те основно процесора демек е желателно да вземеш 8-нишковия Xeon със нормално дъно и да се откажеш от клока. Просто няма смисъл.

Захранването може да се смени с по-читаво което не значи повече W-ове на етикета. Видеокартата е добра и ще е полезна ако играеш игри но не особено при видеообработка.

Ако искаш конкретни предложения ще трябва да сподели колко е бюджета. Едва ли някой ще седне да пресмята колко ти излизат избраните компоненти.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори.Имам още един въпрос тази примерната конфигурация която сте дали би ли се справила с обработката на видео материал сниман на резолюция;2K: 2048 x 1920или4K: 4096 x 2160

БЛАГОДАРЯ ПАК!!!

А за бюджета колкото е необходимо в смисъл трябва машината която се сглобява да свърши работа а не човекът който ще работи на нея да трябва да я подритва за да може да слепи 2 кадъра :) . Тъй че най добре ще е някаква максимална и минимална конфигурация.БЛАГОДАРЯ ПАК!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори.Имам още един въпрос тази примерната конфигурация която сте дали би ли се справила с обработката на видео материал сниман на резолюция;2K: 2048 x 1920или4K: 4096 x 2160

БЛАГОДАРЯ ПАК!!!

А за бюджета колкото е необходимо в смисъл трябва машината която се сглобява да свърши работа а не човекът който ще работи на нея да трябва да я подритва за да може да слепи 2 кадъра :) . Тъй че най добре ще е някаква максимална и минимална конфигурация.БЛАГОДАРЯ ПАК!!!

Спрете да викате в постовете си, защото ще получите наказание!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се играят ли игри? Ако няма да се играят при минимална може да се кара с вграденото видео в Хасуела (поддържа и 4К) а при максималната да се вземе професионална.

Най-евтиният I5 е предостатъчен за видеообработка. Ако се гони максимум бързина се скача на 8-нишковия Xeon или I7-4771. А за професионална работа има сокет 2011.

Последното е най-добрият вариант ако парите "нямат значение" или ще се избият след време с машината. Могат да отидат от 3 бона нагоре за това не е за домашни нужди. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да се играят игри изцяло е предназначен за видео обработка и може би малко ефекти + фотографии. А под професионална се разбира ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се играят ли игри? Ако няма да се играят при минимална може да се кара с вграденото видео в Хасуела (поддържа и 4К) а при максималната да се вземе професионална.

Най-евтиният I5 е предостатъчен за видеообработка. Ако се гони максимум бързина се скача на 8-нишковия Xeon или I7-4771. А за професионална работа има сокет 2011.

Последното е най-добрият вариант ако парите "нямат значение" или ще се избият след време с машината. Могат да отидат от 3 бона нагоре за това не е за домашни нужди. 

Именно бюджета, който прецених според частите не позволява с. 2011 + четириканална памет. Това е къде по-изпипано, нооо има и но...

Няма да се играят игри изцяло е предназначен за видео обработка и може би малко ефекти + фотографии. А под професионална се разбира ?

Под професионална е имал предвид изцяло работа с графика и специализиран софтуер.за целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Quadro: 5000 , 4000 и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека автора да напише с какви програми ще се работи и дали на професионално или любителско ниво. И да разгледа пригодените за тази цел работни станции в специализираните фирми в този бранш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. И се извинявам на модераторите че писането ми е прозвучало като викане. Благодаря пак.

Програмите на първо четене са: Avid, Photoshop, After Effects може би и Premiere pro, Cinema 4d, Maya програми за звукообработка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Без видеокарта! Щом няма да се играят игри може да се вземе професионална а коя точно вие си преценявате. Има и евтини а и може да се намери нещо втора ръка.

Изключително икономични са сравнение със стандартните та захранването е в повече но пък ще е тихо а и ако решите да вземете нормална като GTX760 ще ви е полезно. 

На първо време обаче препоръчвам да се кара с вградената графика и да се наливат пари във външна само след като се прецени нужна ли е.

пс. Дъното е с най-доброто вградено аудио (Realtek 1150). Ако това не ви интересува го заменете с Pro4 модела и ще спестите 30 лв. 

От SSD-то също може да се спестят 24 лв. като се вземе същото но Bulk.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти идва скъпо може да замениш харда с този - Цък. Спестяваш 150 лв. за сметка на 2 години гаранционно обслужване.

По-скъпият на които пише NAS не го гледай както и "червените" и "зелените" на WD.

пс. VelociRaptor на WD са на 10 000 об. но са много скъпи а и 1TB ще ти малее при файлове със спомената резолюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам 1ТВ ще е малко. А за цената не е проблем така като чета и разглеждам из нета може даже да се сглоби нещо и до кум 2500 - 3000. Важното е да се вземе най-доброто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като му сложиш едно Quadro 4000 стават 3 320 лв. а ако му сложиш Quadro 5000 отива на 5 292 лв.   :)

Това което съм ти дал е максимум от към процесор за платформата, достатъчно рам, хард + SSD та единствено за видеокарта може да помислиш. 

От по-евтините може да погледнеш Quadro 2000D. http://www.nvidia.com/object/product-quadro-2000d-us.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам ще се види и за видео карта но ще взема твоя съвет първо ще пробваме без и ако има нещо ще се купи допълнително.А от страна на монитор аз си мислех нещо за Eizo FlexScan SX2262QW 22 LCD Computer Display като за един и някой по голям или съм далеч от истината. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За монитор най-добре си пусни друга тема в другия раздел. http://www.kaldata.com/forums/forum/33-монитори-аудио-и-видеокарти/ Ориентирай се към нещо 24 инчово с АР: 16:10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Примерна конфигурация за видео обработка! (Експертно мнение)

Спокойно, все експерти са се събрали, ще ти помогнат.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно, все експерти са се събрали, ще ти помогнат.

А ти си от най-изявените(гордостта на форума). :bye1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от NightNiki
      Здравейте. Вече няколко пъти съм искал съвет от хората в този форум и винаги съм оставал доволен, така че отново се обръщам към вас. Имам колебания относно закупуването, сглобяването, доставка и всичко останало относно една нова конфигурация. Смятам тези дни да си купя нова машина. Прегледах голяма част от темите и съветите, но не съм се насочил към нещo конкретно. Но пък имам доста въпроси и ще се радвам, ако някой ми помогне с експертизата си.

Виждам, че хората често линкват към онлайн магазина http://nikem-bg.net/magazin.php. Това ли е най-доброто (качество/цена) място за покупка на хардуер? Както всеки потребител целта ми е да получа най-доброто за парите ми, а не да плащам на някой хитрец за нещо със завишена цена. Предполагам, че след като поръчам частите и те ми бъдат доставени от куриер ще трябва да платя за частите както и за доставка, след което ще се сдобия с няколко кутии с чаркалаци. Не съм бос откъм хардуерната част, но пък и никога не съм сглобявал конфигурация от нулата. Мислите ли че средностатистическият потребител може да се справи?

Забелязах, че в повечето предложения липсва SSD диск. Моето мнение е че SSD диск трябва да е топ приоритет в днешно време, тъй като предимствата, които предлага са огромни и със сигурност си заслужава цената. Отново ще се радвам, ако някой с повечко познания сподели мнението си.

Последната част от коментара ми е свързана с дънните платки. Когато става въпрос за GPU или CPU лесно могат да се прегледат бенчмарк информации както и технически данни, след което да се направи адекватна преценка кой продукт е качествен. Но не точно така стоят нещата при дънните платки. Не съм инженер по електрониката и не мога да разбера дали едно дъно е качествено, след като му огледам канали и т.н. Единственият ми ориентир е цената, техн. данни и потребителските мнения. Как хората, които публикуват предложения в този форум знаят кое дъно е качествено?

Редакция : Правопис
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.