Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден имам един чужд хард диск който ми дадоха да възстановя файловете но той просто не тръгва под уиндоус а под линукс си върви.

Сега търся решение истеглих filezilla направих си акаунт в сайта им  и не мога да раздавам файловете защото не съм на ясно с фтп настройките.

Потърсих друго решение и намерих тази програма http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1530 и не знам дали ще ми върши работа . Значи интересува ме от моя линукс към уиндоуса на познатия ми как да създам тунел и да му пращам файловете.

Мисля че тунел се наричаше. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден имам един чужд хард диск който ми дадоха да възстановя файловете но той просто не тръгва под уиндоус а под линукс си върви.

Сега търся решение истеглих filezilla направих си акаунт в сайта им  и не мога да раздавам файловете защото не съм на ясно с фтп настройките.

Потърсих друго решение и намерих тази програма http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1530 и не знам дали ще ми върши работа . Значи интересува ме от моя линукс към уиндоуса на познатия ми как да създам тунел и да му пращам файловете.

Мисля че тунел се наричаше. 

Можеш да си конфигурираш самба сървър, но пък там си иска малко пипане. Друг вариант е да качиш файловете на някой клауд хостинг и да ги споделиш. Освен това можеш да направиш и един торент и да го пратиш. Засега това се сещам, а сигурно има и още начини.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да си конфигурираш самба сървър, но пък там си иска малко пипане. Друг вариант е да качиш файловете на някой клауд хостинг и да ги споделиш. Освен това можеш да направиш и един торент и да го пратиш. Засега това се сещам, а сигурно има и още начини.

Благодаря и се извинявам за недоуточнението харда е 1 терабайт и отпада торента защото моя хард е 150 гб а външния хард диск на познатия ми както казах е много голям.

Ще погледна самба и начина на конфигурирането

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един много по-лесен начин който се сещам сега. Записваш едно лайв цд на хиренс на флашка/цд, отиваш до приятеля ти, бутвате и преточвате инфото от диска. Иначе ще е голяма мъка по мрежа да се прати 1 тб съдържание.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един много по-лесен начин който се сещам сега. Записваш едно лайв цд на хиренс на флашка/цд, отиваш до приятеля ти, бутвате и преточвате инфото от диска. Иначе ще е голяма мъка по мрежа да се прати 1 тб съдържание.

За съжаление отпада аз съм в България а познатия е в Америка и още нещо зад рутер съм със постоянно ип , но мога да го пусна по кабела ако се наложи и не знам какво ще се получи защото рутера е посредата на апартамента аз съм на края и от рутера има връзка с кабел който идва до настолното ми пк  защото рутера като беше в моята стая 

в другата стая майка ми не хващаше бърз интернет и се обадихме на доставчика дойдоха резнаха кабела на средата на апартамента и рутера е там сега но исключа ли рутера нямам интернет и по кабела

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление отпада аз съм в България а познатия е в Америка и още нещо зад рутер съм със постоянно ип , но мога да го пусна по кабела ако се наложи и не знам какво ще се получи защото рутера е посредата на апартамента аз съм на края и от рутера има връзка с кабел който идва до настолното ми пк  защото рутера като беше в моята стая 

в другата стая майка ми не хващаше бърз интернет и се обадихме на доставчика дойдоха резнаха кабела на средата на апартамента и рутера е там сега но исключа ли рутера нямам интернет и по кабела

Ами това не е от значение. Явно имаш защита по мак адрес, и затова нямаш интернет с кабела. Това за самба го забрави (моя грешка, съжалявам но днес нещо не съм в час). Ще трябва да си инсталираш фтп сървър и да пренасочиш 21 порт. За сървър може да ползваш vsftpd, proftpd и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такива случаи ползвам " TeamViewer " лека програмка и прехвърля всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ще пробвам с нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ще пробвам с нея

Трябвада се инсталира на двата компютъра и с телефонна или скайп връзка си казвате кодовете, които ви ги дава програмата и докато са включени двата компютъра може да си ровите от единия на другия, колкото си искате и обратно ! ;-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И една идея от мен. Не знам какво точно става с харда ти, но поне открива ли го? Ако го открива, виж какви са разрешенията. Tрябва да ги промениш, за да ти разреши да прочетеш съдържанието. Аз няколко пъти вече се сблъсквам с подобен проблем след преинсталация на Windows 7. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам запознат съм и я ползвам програмата често ,но ще видим с файлове как се справя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхм таман да свърши работа, ама не. С тоя ТВ ще точи тия 1тб цял месец. Веднъж се пробвах да дръпна 7гб, даде ми някакви 5+ часа време, предвид, че нета тогава ми беше 150 Mbps down. Най лесно и бързо ще стане с FTP. Има тонове документация как се пуска на Линукс и става за 10 мин. Др вариант, за който се сещам е с HFS под wine и тук документация бол + форум. И двата варианта са директно през браузър, лесно и удобно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхм таман да свърши работа, ама не. С тоя ТВ ще точи тия 1тб цял месец. Веднъж се пробвах да дръпна 7гб, даде ми някакви 5+ часа време, предвид, че нета тогава ми беше 150 Mbps down. Най лесно и бързо ще стане с FTP. Има тонове документация как се пуска на Линукс и става за 10 мин. Др вариант, за който се сещам е с HFS под wine и тук документация бол + форум. И двата варианта са директно през браузър, лесно и удобно.

Не мога да се справя с това фтп и не мога чета как се конфигурира наистина не е сложно но на мен доста трябва да ми се обяснява специално за фтп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж, нищо не отговори на поста ми. Ако харда е с объркани разрешения, то той ще се открива от Windows,  но ще имаш забрана да отваряш папки и файлове. Да не би това да е проблема? А той се оправя сравнително лесно и няма да ти се налага да ползваш ftp. А ftp  може да не можеш да го настроиш, ако си с нереално IP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да се справя с това фтп и не мога чета как се конфигурира наистина не е сложно но на мен доста трябва да ми се обяснява специално за фтп

Ок давай с HFS много е лесна работата с него. Ако решиш обади се да ти пратя един релийз, който съм си правил и не иска инстал. Под windows се държи много прилично, предполагам и под wine ще е ок. Кажи с какво дистро си и ще помагаме.Колкото да свалите файовете за ден два ще свърши работа па що не и за напред :) Даже сега малко се запалих и ще видя дали не мога да му нашия и един openSSL по Линукса да криптираме връзката, та да не може да се слуша :) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И една идея от мен. Не знам какво точно става с харда ти, но поне открива ли го? Ако го открива, виж какви са разрешенията. Tрябва да ги промениш, за да ти разреши да прочетеш съдържанието. Аз няколко пъти вече се сблъсквам с подобен проблем след преинсталация на Windows 7. 

Така говоря ви за уиндоус почти всеки знае че си има много плюсове и минуси но на няколко уиндоус машини е невъзможно да се стартира терабайтовия диск. На линукс обаче се стартира и пише 49 ли колко лоши сектори малко бавно се отваря но виждам всичко въпроса ми е за споделяне на файлове диска не знам как да го управя по точно не искам сега само да си вземе инфото човека и ще го форматирам да пробвам какво ще стане не искам да се отклонявам от темата не ми се сменя айпи адреса постоянно си седи.

Ок давай с HFS много е лесна работата с него. Ако решиш обади се да ти пратя един релийз, който съм си правил и не иска инстал. Под windows се държи много прилично, предполагам и под wine ще е ок. Кажи с какво дистро си и ще помагаме.Колкото да свалите файовете за ден два ще свърши работа па що не и за напред :) Даже сега малко се запалих и ще видя дали не мога да му нашия и един openSSL по Линукса да криптираме връзката, та да не може да се слуша :)

Супер поздравления за труда с CrunchBang 11 "Waldorf" 64 бит съм добре се оправям с компютрите но това фтп ме съсипа.Ужасно сложно ми се вижда а то е елементарно, като го знаеш , но аз не го знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо ми се струва я караш мързеливата. Един диск може да не може да се прочете от друг Windows, ако разрешенията му са неясни. Имам предвид администраторските права и разрешения. А 48 лоши сектора не са кой знае какво. Има си програма като HDD Regenerator, която ги оправя без проблем и диска може да се ползва дори години след това. Лично аз имам такива случаи и съм оправял с тая програма няколко харда. Един от тях например работи вече година и половина след "поправката" на лошите сектори. А за IP  ти казвам, че за да пуснеш FTP сървър, ти трябва и реално IP от доставчика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо ми се струва я караш мързеливата. Един диск може да не може да се прочете от друг Windows, ако разрешенията му са неясни. Имам предвид администраторските права и разрешения. А 48 лоши сектора не са кой знае какво. Има си програма като HDD Regenerator, която ги оправя без проблем и диска може да се ползва дори години след това. Лично аз имам такива случаи и съм оправял с тая програма няколко харда. Един от тях например работи вече година и половина след "поправката" на лошите сектори. А за IP  ти казвам, че за да пуснеш FTP сървър, ти трябва и реално IP от доставчика. 

С реално ип за сега нищо няма да пипам под линукс си работи прилично

exwol много ти благодаря стартира се под линукс и е идеална не се инсталира ами е портабъл идеална слабо казано перфектна е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изпрати по пощата хард диск. Поща имам предвид Български пощи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
exwol много ти благодаря стартира се под линукс и е идеална не се инсталира ами е портабъл идеална слабо казано перфектна е

Странно, че не се инсталира. Коя версия дръпна? Аз тъкмо се чудех как да му подкарам SSL, че под wine нещо ми се пени. Тъкмо ще ползвам да питам, ако някой има идея да споделя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това е по-старата, има по-нова бета, която има повече възможности. Но нищо, че е в бета фаза, аз лично преди я ползвах около 6 месеца за един проект и не ми е давала никакви ядове. Но и тази ще ви свърши перфектна работа. Без SSL работи на порт 8080, така, че пренасочваш в рутера към частното ип и даваш публичното ти на приятеля ти. За препоръчване е да разцъкаш и поне един юзер с парола да направиш. Ако имаш въпроси питай.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да това е по-старата, има по-нова бета, която има повече възможности. Но нищо, че е в бета фаза, аз лично преди и ползваш около 6 месеца за един проект и не ми е давала никакви ядове. Но и тази ще ви свърши перфектна работа. Без SSL работи на порт 8080, така, че пренасочваш в рутера към частното ип и даваш публичното ти на приятеля ти. За препоръчване е да разцъкаш и поне един юзер с парола да направиш. Ако имаш въпроси питай.

Трябва да бутам настройките на рутера ли ? Да експериментираме и да ви пусна нещо на лично ще ди дам достъп да пробвате да теглите от мен става ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да бутам настройките на рутера ли ? Да експериментираме и да ви пусна нещо на лично ще ди дам достъп да пробвате да теглите от мен става ли?

Принципно, да трябва да се настр. и рутера. Отговорих ти на ЛС

Хехе, hfs+wine и си имаме удобно за администриране домашно файлово сървърче, че даже си с SSL връзка. Безполезно, ама забавно... :)

post-272651-0-84515400-1391552060_thumb.

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.