Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Може ли, ако някой разбере какво имам в предвид и знае да ми помогне ? 

Така, значи искам да сложа форум - да, цял форум на сървър, който не съм аз (не localhost, ами в ftp на готов сървър)

Въпроса е какви трябва да са файловете там, при положение, че като отворя директорията на форума го отваря, и при инсталация казва, че тези файлове(на снимката) не са както трябва.

Смисъл трябва да сложа MySQL ли, PHP ли на сървъра за да ги разчита или пък къде да ги сложа, в папката на форума?

Благодаря :)

post-298723-0-35972200-1391549871_thumb.

post-298723-0-74704100-1391549877_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си направих тук форума има и български и прикачване на файлове и доста работи без ограничение е тоест няма да ти търсят пари за превишаване на мегабайтите мисля че ще ви е от полза http://www.free-forums.org/home.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не разбираш от програмиране на PHP или друг сървърен език и бази данни с MySQL по добре си изтегли някаква тема за WordPress или си създай някаква ако разбираш от HTML, CSS и JS. На сайта и в инсталатора на WordPress много добре е обяснено как да си пуснеш сървъра на български.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Малко неясно е зададен въпросът ви.Какво се опитвате да направите.За форума който имате на сайта си ли става въпрос(за ZetaBoards) или за някой друг.Моля да кажете и какъв е той(на кава система е).И на кой сървър желаете да го хоствате.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз директно започнах да ползвам този от по горе показания който е с phpBB и тепърва ще му конфигурирам всичко. Отказах се от идеята да е на мой сървър. Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Малко неясно е зададен въпросът ви.Какво се опитвате да направите.За форума който имате на сайта си ли става въпрос(за ZetaBoards) или за някой друг.Моля да кажете и какъв е той(на кава система е).И на кой сървър желаете да го хоствате.

Да, поредната простотия са тези безплатни хостове и май ще опра на собствения. Така, имаме вече собствен хост, (платен) така разполагам с FTP и става въпрос за phpBB, в случая не иска да се инсталира на сървъра заради -> посочените картинки горе ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ви трябва  FTP хостинг  a HTTP. За тестове може да ползвате XAMPP

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако HTTP става въпрос за домейн, да имам си, както и пространство, на което мога да качвам информация (FTP). А доколкото XAMPP - ок, там инсталира без проблем, но нали за това съм посочил двете картинки, които показват къде е проблема, когато се опитам да го инсталирам вече готовата/качената phpBB (програма) на сървъра... Дали ме разбра ? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако HTTP става въпрос за домейн, да имам си, както и пространство, на което мога да качвам информация (FTP). А доколкото XAMPP - ок, там инсталира без проблем, но нали за това съм посочил двете картинки, които показват къде е проблема, когато се опитам да го инсталирам вече готовата/качената phpBB (програма) на сървъра... Дали ме разбра ? :D

Ще ти трябва Апаче сървър, ФТП няма да ти свърши никаква работа. Не ти препоръчвам да се занимаваш с Windows като цяло. Ако малко разбираш от Linux - слагаш един Ubuntu/Debian Server, мяташ Апаче и контролираш по SSH.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти трябва Апаче сървър, ФТП няма да ти свърши никаква работа. Не ти препоръчвам да се занимаваш с Windows като цяло. Ако малко разбираш от Linux - слагаш един Ubuntu/Debian Server, мяташ Апаче и контролираш по SSH.

аха, еми добре мерси. Явно ще трябва малко да се проучи, така няма да стане :Д

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей голям проблем загубих 1 час за да открия решението за инсталацията на пхпбб и като оставих порта празен и се инсталира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.