Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Нормално ли е звука, след свързване на телевизор LG LW4500 с домашно кино LG DH6430P да е по-слаб с оптичен кабел, отколкото със скарт кабел с трите чинча? Качеството на звука не се е променило значително, може би една идея с оптиката е по-добро, но за сметка на силата на звука. Другото интересно нещо е, че с оптиката тръгнаха и задните колони , докато със скарта не вървяха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Нормално ли е звука, след свързване на телевизор LG LW4500 с домашно кино LG DH6430P да е по-слаб с оптичен кабел, отколкото със скарт кабел с трите чинча? Качеството на звука не се е променило значително, може би една идея с оптиката е по-добро, но за сметка на силата на звука. Другото интересно нещо е, че с оптиката тръгнаха и задните колони , докато със скарта не вървяха.

Нормално е да по-слаб,но не с много голяма разлика!Качеството на звука,ще го усетиш,когато възпроизвежда по качествен звуков формат.Разрови се в настройките на телевизора,може да има функция за изходното ниво на аудиото,с оптичния изход.Аз съм със Самсунг,който има такава функция,за сила на звука на изхода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е да по-слаб,но не с много голяма разлика!Качеството на звука,ще го усетиш,когато възпроизвежда по качествен звуков формат.Разрови се в настройките на телевизора,може да има функция за изходното ниво на аудиото,с оптичния изход.Аз съм със Самсунг,който има такава функция,за сила на звука на изхода.

Благодаря за бързия отговор! Не, моя телевизор няма такава опция за изходното ниво на аудиото или поне аз не съм я забелязал,( но се поразрових и не видях такава) Разликата между силата на звука е почти двойна!!!  Оптичния кабел е Philips SWA4302S/10. Дали ще е проблем, ако оставя свързани и двата конектора към DVD то или да пробвам с друг оптичен кабел ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Благодаря за бързия отговор! Не, моя телевизор няма такава опция за изходното ниво на аудиото или поне аз не съм я забелязал,( но се поразрових и не видях такава) Разликата между силата на звука е почти двойна!!!  Оптичния кабел е Philips SWA4302S/10. Дали ще е проблем, ако оставя свързани и двата конектора към DVD то или да пробвам с друг оптичен кабел ?

При положение че избирате "вход" от дистанционното на DVD - то, т.е има два входни источника, няма никакъв проблем кабелите да си стоят закачени към отделните устройства. Оптичният кабел е добър и не е необходимо да го сменяте. Нивото на сигнала  е по- малко по амплитуда през оптика. Въобще не се притеснявайте. А от ръководството на dvd- то, можете да прочетете каква е входната чувствителност на всеки вход, вкючително и на оптичния.  0 децибела=775 миливолта входен сигнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В единия случай приемаш стерео звук, който вече е минал през усилвателя на телевизора и е предварително усилен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В единия случай приемаш стерео звук, който вече е минал през усилвателя на телевизора и е предварително усилен. 

Това е когато звука минава през скарта?

При положение че избирате "вход" от дистанционното на DVD - то, т.е има два входни источника, няма никакъв проблем кабелите да си стоят закачени към отделните устройства. Оптичният кабел е добър и не е необходимо да го сменяте. Нивото на сигнала  е по- малко по амплитуда през оптика. Въобще не се притеснявайте. А от ръководството на dvd- то, можете да прочетете каква е входната чувствителност на всеки вход, вкючително и на оптичния.  0 децибела=775 миливолта входен сигнал.

Телевизора и DVD -то се свързват чрез Simplink, а от ръководството излезе само това VIDEO OUT

1,0 V (p-p), 75 Ω, отрицателна синхронизация, RCA гнездо, 1 бр.
HDMI OUT (видео/аудио):
19-шифтов (тип A, HDMI™ Connector )
ANALOG AUDIO IN
2,0 Vrms (1 kHz, 0 dB), 600 Ω, RCA гнездо (L-ляво, R-дясно), 1 бр.
DIGITAL IN (OPTICAL):
3 V (p-p), оптично гнездо, 1 бр.
PORT. IN
0,5 Vrms (3,5 мм стереожак)
Усилвател
Стереорежим
167 W + 167 W (3 Ω при 1kHz)
Режим съраунд
Фронтално
167 W + 167 W (3 Ω при 1 kHz)
Център
167 W (3 Ω при 1 kHz)
Съраунд
167 W + 167 W (3 Ω при 1 kHz))
Събуфър
167 W (3 Ω при 60 Hz) , които аз не мога да разбера. Извинете ме за незнанието :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,

Лично аз препоръчвам да ползваш не оптика за звук а коаксиален цифров кабел/да не се бърка с коаксиален видеокабел! Съвсем различни са!!/.Качеството на звука е доста по-добро от това на оптиката. Не ползвай за да получиш звук скарт защото той подава само стерео сигнал и декодерите на домашното кино не могат да разпознаят съраунд звука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.