Премини към съдържанието
The Good Old TIme

Ще предложите ли Windows 8 за лаптоп hp ?

Препоръчан отговор

Здравейте, хора :) !

Ще ми предложите ли някой "windows 8" да изтегля за лаптопа на един приятел. Лаптопа му е "hp", не знам точно модела. Само знам, че има 8 GB ram. Ако за избора на определеният "windows 8" има някакво значение от това какъв точно е модела ми кажете допълнително ще се поинтересувам.

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На гърба на лаптопа има стикер и от него може да кажеш какъв точно е модела. В зависимост от модела ще видим от сайта на производителя какви драйвери се предлагат. Колкото до препоръчан Windows, няма две мнение - това е закупения Windows. Със самоделките от торент тракерите си отговаряте сами за бъговете и грешките, които могат да излязат по време на инсталация или на работа на ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, хора :) !

Ще ми предложите ли някой "windows 8" да изтегля за лаптопа на един приятел. Лаптопа му е "hp", не знам точно модела. Само знам, че има 8 GB ram. Ако за избора на определеният "windows 8" има някакво значение от това какъв точно е модела ми кажете допълнително ще се поинтересувам.

Надявам се сте прочел точка 2.10 от правилата

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се сте прочел точка 2.10 от правилата

Не, не я е прочел Капитане!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не чете правилата  на   форумите а колкото до версията на 8-цата  е все тая коя ще сложите.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ъс самоделките от торент тракерите си отговаряте сами за бъговете и грешките, които могат да излязат по време на инсталация или на работа на ОС.

Никакви бъгове няма от торентите. Има хора, които правят пълни побитови копия на инсталационни дискове. Дори контролната сума е същата.Друг е въпроса, авторе, че тук темата ти ще бъде закрита или ще те пратят да си купиш Windows на цената на месечната ти заплата. После цял месец можеш да ядеш DVD диска. Ако искаш помощ за теглене на Windows - питаш във форума на някой торент тракер. Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Emokostov

модела е "hp model 17-e020su ".

capnemo

извинявай, не съм ги прочел. Можеш ли да ми дадеш линк да прочета, за да знам за кое имаше предвид, че съм сгрешил ?

AlkatrazBG

благодаря за помощта ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Emokostov

capnemo

извинявай, не съм ги прочел. Можеш ли да ми дадеш линк да прочета, за да знам за кое имаше предвид, че съм сгрешил ?

AlkatrazBG

благодаря за помощта ! 

Ето ги правилата: http://www.kaldata.com/forums/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Emokostov

capnemo

AlkatrazBG

благодаря за помощта ! 

Модела ти е HP Pavilion 17 e020su. От сайта на производителя има драйвери за Windows 8 64 битов. Ето и линк. Предполагам, че може да се сложи и Windows 7 64 бита с тези драйвери, но не давам гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела ти е HP Pavilion 17 e020su. От сайта на производителя има драйвери за Windows 8 64 битов. Ето и линк. Предполагам, че може да се сложи и Windows 7 64 бита с тези драйвери, но не давам гаранция.

Това само драйверите ли са ? Понеже то лаптопа няма и "windows". И не знаем кой да изтеглим. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това само драйверите ли са ? Понеже то лаптопа няма и "windows". И не знаем кой да изтеглим. 

От сайта на производителя се дават само драйверите. За Windows съм написал по-горе. Ако е закупен и лицензиран всичко е ок, ако ще го свалят от торентите сами ще се оправят ако има грешки, проблеми със сериен номер и проблеми при хакване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта на производителя се дават само драйверите. За Windows съм написал по-горе. Ако е закупен и лицензиран всичко е ок, ако ще го свалят от торентите сами ще се оправят ако има грешки, проблеми със сериен номер и проблеми при хакване.

Благодаря ти много за инфото, братле :) !!! Можеш ли да предложиш някой "windows" или ? Както решиш за правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно DSP WIN8.1 PRO 64BIT BULG DVD

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дай 243лв. За някои хора това е почти една заплата. Ти си патрон човек - за теб нищо не е. И за твоята фирма. Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай 243лв. За някои хора това е почти една заплата. Ти си патрон човек - за теб нищо не е. И за твоята фирма.

Това е чисто подстрекателство към пиратство ! До колкото те познавам на форумно ниво ако беше от другата страна на бариерата като да речем продавач на софтуер щеше да ревеш от сутрин до вечер като обран поп.

То бива да си пират ама и публично да го толерираш идва в повече.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е чисто подстрекателство към пиратство ! До колкото те познавам на форумно ниво ако беше от другата страна на бариерата като да речем продавач на софтуер щеше да ревеш от сутрин до вечер като обран поп.

Колега не защитавам никой, но тук въпроса е двустранен. От една страна е прав, защото това си е неоправдано скъп продукт, непосилен за по-голяма част от хората с доход минимална заплата. От друга страна пък ако толкова искаш да го ползваш, дето се вика ще трябва цял месец хляб и сол да топиш, но определено пък ще си го позволиш. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега не защитавам никой, но тук въпроса е двустранен. От една страна е прав, защото това си е неоправдано скъп продукт, непосилен за по-голяма част от хората с доход минимална заплата. От друга страна пък ако толкова искаш да го ползваш, дето се вика ще трябва цял месец хляб и сол да топиш, но определено пък ще си го позволиш. ;)

Аз съвсем друго имах предвид. Нека да си пиратства на воля но да не подстеркава останалите ми е мисълта. И аз си тегля филми къде през ден къде през два ама не бия тъпан публично и не навивам никой да споделя примера ми. Тегля и пасувам.

Щото ми е по удобно а ако нещо ме впечатли си го купувам естествено.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Симтеч  на мене ми е ясно ,че той иска линк към някой тракер ама няма да му го дам защото ще отнеса наказание за това. Той пита за версия и аз съм му дал  линк към версията която смятам за подходяща. Цената на тоя Windows  е 1/6  от цената на  лаптопа а имаше и промоции за по 40 лева  преди време.Има програма на Майкрософт за студенти  в която се дават  легални лицензи за  над 10 продукта  от техния каталог така,че алтернативи има.  Ако иска да си го купи ако иска да  не си го купува мен това не ме интересува .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не. Когато Windows тук спре да бъде една МРЗ, а в западна Европа - с цена в някои случаи 2 пъти по-ниска, тогава ще спра и да критикувам. Абсурдно висока цена за българският пазар, а не е като да не могат да намалят малко. За някои държави е било правено. Моят Windows пък е легален, но е XP. Ама който дава линк към сайта на Microsoft, да даде и паричките за там. Иначе - въобще да НЕ се дава линк, ами да се затваря темата и да не се правим на криви моралисти. Във форумите на торент тракерите такива задръжки няма. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, моля ви недейте да се карате за такива глупости !!!

izabel1, какво лошо има, че simtech е изразил мнението си, което защо да е грешно ? Та не са ли наистина твърде скъпи цените в днешно време. Та какво му е лошото да се инсталират неплатени уиндоуси, не го ли правят почти всички ?

Редактирано (13.02.2014) Всъщност не знам дали съм прав. Може би не съм. Просто имам предвид, че не е хубаво да се карате, нали всички сме едно семейство, всички сме приятели.

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали е хубаво или не, не е тема на този форум. Против правилата е и обсъждането как да се прави това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо недоразумението Windows 8? Не бих препоръчал на никого и стотинка да даде за него, или пък да си амортизира LAN картата дърпайки го от някой торент. Да, хубаво е да сме модерни, но всичко си има разумни граници. Когато ни се предоставя скъп и недодялан продукт, то ние не сме никак, ама никак длъжни да го използваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо недоразумението Windows 8? Не бих препоръчал на никого и стотинка да даде за него, или пък да си амортизира LAN картата дърпайки го от някой торент. Да, хубаво е да сме модерни, но всичко си има разумни граници. Когато ни се предоставя скъп и недодялан продукт, то ние не сме никак, ама никак длъжни да го използваме.

Понеже продавачите от които си е купил лаптопа са му казали, че на този лаптоп му върви само "windows 8".  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че 8 е най-добрата версия на Windows, която е излизала. Във всяка нова версия има нещо подобрено. Използвам съм за толкова години - Xp,7,8,8.1 и мога да кажа, че най-новата версия винаги е била по-добра от старите. 

Немисля, че темата е подстрекателство към пиратство. В интернет има и от официалните сайтове на програмите възможност да може да се изтегли безплатно само, че програмите са валидни за около 30 дни. А човека като види какво пише в дадения линк може да си го свали откъдето иска. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.