Премини към съдържанието
trial version

Предложение към "колегите*" от хардуерния раздел.

Препоръчан отговор

Напоследък имам повечко свободно време и "вися" доста често във форума. Посещавам основно техническата му част. 

Прави ми впечатление тоталния мързел и не зачитане на основните правила на хардуерния раздел.

Предлагам да бойкотираме темите които не отговарят на правилата и просто да не отговаряме докато не си оформят темата/поста както трябва.

Администрацията горе долу си върши работата, но основната част от простотиите и бисерите остават.

Темите се пускат от едни и същи потребители под различни никове с измислени проблеми и искания за предложения за конфигурации.

"изсират" си въпроса без да дадат никакви подробности и се налага да гадаем какво са се опитали да напишат и да им вадим информация с ченгел от устата.

Мога да дам линкове към един куп теми в които се разтягат лукуми и накрая питащите даже минават и си изтриват въпросите или пък си ги редактират.

*Не обичам обръщението "колега" защото реално погледнато не сме такива. Съфорумци мисля е по подходящо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно си прав, но как "объркалите" ще разберат какво са объркали и защо не им се отговаря?

Какво по-точно предлагаш като решение на проблема който описа?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Принципно си прав, но как "объркалите" ще разберат какво са объркали и защо не им се отговаря?

От това както го е описал уважаемият съфорумник ,друго не може и да бъде.Толкова е прав за споделеното и наблюдаваното от него, че даже не можеш и ти както си"стара пушка" да го асимилираш.Аз подкрепям и приветствам поста му!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това както го е описал уважаемият съфорумник ,друго не може и да бъде.Толкова е прав за споделеното и наблюдаваното от него, че даже не можеш и ти както си"стара пушка" да го асимилираш.Аз подкрепям и приветствам поста му!

Именно.Всичко ще е като аватара ти някой си мечтае за нещо .... ;)Но реалноста е друга

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Несериозните теми (и тези извън правилата) ги пропускам или отговарям несериозно, това е моя начин на бойкот.

Гледам също масово да избягвам "туко-що" регистриралите се потребители със нужда от "спешна" помощ.

Масово въобще не се връщат да си прочетат отговорите и наистина човек придобива чувството, че са фалшиви профили.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

Редактирано от bolgarin (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първия които види темата дава линк към правилата на под форума или линк към важните теми които могат да помогнат на автора.

Като си вкара в ред питането на четим български с достатъчно технически подробности който има знания по проблема му отговаря.

В Антивирусния раздел докато не качиш необходимите логове просто не ти отговарят и в хардуерния трябва да са такива правилата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде тогава аз като напреднал новобранец ще пусна по-късно 2-3 теми и ще се постарая всичко да е оформено по правилата. В хардуерния раздел, но периферия, че иначе ще се откажете да помагате на хората така. И задължително после ще се похваля какво съм взел.

P.s. И ще се постарая да не си редактирам постовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дали се наричаме колеги или съфорумници поне за мен е без значение. Обръщението е просто един вид уважение. Радвайте се, че се пускат теми въобще. Дори правилата не се четат. Какво искате да бойкотирате. Не искам да обиждам младото поколение но едно 90% е неграмотно. Как очаквате да има добре подредени теми със спазване на правилата. Ако това се случи, то постващия ще е преровил половината Google.bg за да си реши проблема или ще се е помъчил и чел за него.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

.

P.s. И ще се постарая да не си редактирам постовете.

Ами аз често го правя това с редакцията. Причините са може би ясни на повечето от Вас! За да не пиша нов пост с последвал отговор от питащият, добавям това, което съм или изпуснал да напиша, или възможностите, за които вече са споменали. Един вид, ограничавам си постовете, за да не се трупат само мои в определена тема. И го правя съзнавайки, че даже и да е неправилно, все пак пестя място на форума.Друго, което ползвам е това, че много често поставям плюсове на отговори , с които изразявам моето съгласие и не се налага и аз да вземам отношение/то не е задължително и сам зная/ по поставеният въпрос, защото вече са дали отличен отговор по проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дали се наричаме колеги или съфорумници поне за мен е без значение. Обръщението е просто един вид уважение. Радвайте се, че се пускат теми въобще. Дори правилата не се четат. Какво искате да бойкотирате. Не искам да обиждам младото поколение но едно 90% е неграмотно. Как очаквате да има добре подредени теми със спазване на правилата. Ако това се случи, то постващия ще е преровил половината Google.bg за да си реши проблема или ще се е помъчил и чел за него.

Не е повод за радост големия брой теми, за рекламодателите може и да е ама за редовите потребители не е.

Както си играх лиги и ми даде BSOD, ресна се, мина лентата кадето зарежда уин-а и пак БСОД . 5-6 пъти, после го бих, не изкарва никаква картина, още го бих, после по някакъв начин след разглабянето му и изваждане на кабелите по 100 пъти и рам и твърд диск, зе че ми даде възможност да го преинсталирам с ХП. тръгна на вградената видео карта. не подкарва външната,, пак бъгясва и не се вкл. слагам му седмица, тръгва със вградената, със външната даже когато компа се вкл. не премигват лапите на клавиатурата. забил и не откъсва., а преди да сложа 7цата реснах биоса също, Влязох в диспечера на устройствата и там ми разпозна външната, но като сменя кабела = черен екран, напредак е че я разпозна, но как да я пусна в дейстивие ? забранява, вградената, рескам и пъхам кабела в външната и даже не премигна, само черно се едно няма карта..

Аз лично нищо не мога да му разбера.

Сега 4-5 човека ще му отговорят той ще се сърди че нищо не му помага и накрая ще изчезне и дори няма да обясни какъв точно е бил проблема и как го е решил и след него ще се пуснат още стотици такива теми с този или подобен на неговия проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега 4-5 човека ще му отговорят той ще се сърди че нищо не му помага и накрая ще изчезне и дори няма да обясни какъв точно е бил проблема и как го е решил и след него ще се пуснат още стотици такива теми с този или подобен на неговия проблем.

Не може на всеки да се угоди.

Особено пък, ако не може да си изясни проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е повод за радост големия брой теми, за рекламодателите може и да е ама за редовите потребители не е.

Не можеш, защото той не знае как да говори и да се изразява. Не може да обяснява и не може да пише. Естествено, че ще се и сърди. В моята работ едно 90% от клиентите са такива. Така че и тук е същото.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първия които види темата дава линк към правилата на под форума или линк към важните теми които могат да помогнат на автора.

Като си вкара в ред питането на четим български с достатъчно технически подробности който има знания по проблема му отговаря.

Това и сега се прави. Дават се линкове към правила и се посочва кое правило кокретно е нарушено.

Според мен всичко това идва от фейсбук и чатовете. Там се пише неграмотно и може би някой по навик си мислят, че и тук могат да пишат така. Само предположение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те пичовете вируси махат ама дали дават

оф не

:lol6:

http://www.kaldata.com/forums/topic/223630-t%D1%8A%D1%80%D1%81%D1%8F-%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.