Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте.. Ето че минаха 6 месеца от когато ползвам Western Digital Caviar Black 1TB 64MB 7200rpm SATA3 .. Проблема е в скоростта.. На мен ли ми се струва или е станал много бавен? При стартиране на системата съм чакал по 2-3 минути да зареди напълно (Във снимките ще видите колко програми се стартират)..1-2 пъти съм забелязвал че стърже.. Гледах доста клипове в Youtube на същия хард.. и просто моя е много по-бавен сравнение с другите caivar black..Няма нужда да ми казвате неща като вируси и такива неща защото е форматиран напълно.. Windows-а който ползвам не ми е правил никакви проблеми и всички неща на компютъра са лицензирани.. 

Система..

i7 3770K 16GB DDR3 2133MHz

asrock z77 extreme 3

HD 7950

Western Digital Caviar Black 1TB 64MB 7200rpm SATA3Малко снимки от програмата HD Tune Pro 

(Error Scan е направен на quick) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздравления за добре оформената тема.

Пробвай да дефрагментираш диска.

Какво е работната му температура?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздравления за добре оформената тема.

Пробвай да дефрагментираш диска.

Какво е работната му температура?

Пробвах..  Ами повече от 36 не съм виждал да е.. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах..  Ами повече от 36 не съм виждал да е.. :)

Пробвай с друг сата кабел на друг порт.

Бих пробвал диска и на друг компютър ако и там се държи така се възползвай от гаранцията.

Моя 6 годишен хард работи по бързо.

Зеления ми външен дава по добри резултати от твоя.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни един скрийншот на табчето "Info" от HD Tune Pro!  Интересно е да се види във какъв mode (режим) работи в момента. 

Редактирано от proletsearch (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни един скрийншот на табчето "Info" от HD Tune Pro!  Интересно е да се види във какъв mode (режим) работи в момента. 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако замяната на интерфейдния кабел както и смяната на друг порт не помогне, съвета ми е да се възползваш от гаранцията. Това пристъргване което си описал не е нормално при всички положения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От скрийншота не се вижда нещо нередно, но показателите от теста са много ниски действително. 

За справка тест на същия клас хард диск от настолния компютър (в действие от април 2013-та):

post-8384-0-47322300-1391629767_thumb.pn

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един мой познат има проблем с уестърн дигитал на не повече от 7 8 месеца е и почти отказа явно толкова могат е вярно че не 100% от произведения продукт е еднакъв някой ще даде бъгове при всички положения но ако е един процент се предполага печалба за компанията както ви е казал колегата ако имате гаранция се възползвайте за съжаление е много неприятно да загубите информация но е много повтарящ се факт за съжаление

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От скрийншота не се вижда нещо нередно, но показателите от теста са много ниски действително. 

За справка тест на същия клас хард диск от настолния компютър (в действие от април 2013-та):

Лол.. 185? :ohmy: Моя когато го купих повече от 136.9 не можеше..  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато си взех син диск 500гб. отначало всичко си работеше нормално и подобно на автора на темата минаха няколко месеца и изведнъж компютъра изкара син екран където се сканираше диска за грешки, но в крайна сметка няколко дни по-късно диска се оправи само и мисля че просто е заменил няколкото лоши сектора с резервни такива и от тогава насетне вече почти година диска не ми е създавал абсолютно никакви проблеми. Съветвам автора да си изтегли едно инструментче от сайта на wd и да сканира диска под формата на dos за най-точни резултати и ако има лоши сектори то ако не се лъжа ще се поправят или заменят или пък ако не може да се сканира диска под dos друга алтернатива е програмата hdd regenerator с която може да се настройва usb флашка и да се зареди от флашката операцията която ще започне да сканира за сектори и ако има такива, то в посредствие ще се поправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска си е ОК, просто това са възможностите му. Забавянето идва от това, че е разделен на два дяла и се "разкъсва" между ОС и сийдване на торенти. На тази твоя конфигурация и отива един SSD и Win 8, след което ще можеш да ползваш максималните възможности на хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска си е ОК, просто това са възможностите му. Забавянето идва от това, че е разделен на два дяла и се "разкъсва" между ОС и сийдване на торенти. На тази твоя конфигурация и отива един SSD и Win 8, след което ще можеш да ползваш максималните възможности на хардуера.

Не е хич добре, скоростта пада до 2,3mb/s.

Публикувано изображение

Ето за сравнение един тест на 6 годишен хард, разделен на два дяла "разкъсван" между ОС  и сийдване на торенти 

и един куп програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тестовете ги правете на диска когато той е като 2ри закачен и без да е натоварен с нищо. Така тия скриншоти са абсолютно безмислени!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е хич добре, скоростта пада до 2,3mb/s.

Публикувано изображение

Ето за сравнение един тест на 6 годишен хард, разделен на два дяла "разкъсван" между ОС  и сийдване на торенти 

и един куп програми.

Малко преди да напиша поста, който цитираш направих тест на същият диск (ползвам го за торенти). Ами скоростта на четене е близка до тази на автора на темата. Скрийншот не съм пуснал по причина, че няма смисъл от него. E, такива са възможностите на прехвалените WD.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тестовете ги правете на диска когато той е като 2ри закачен и без да е натоварен с нищо. Така тия скриншоти са абсолютно безмислени!

мдаа така е, ама повечето от нас са с по един диск.

Е аз имам повече от един, но останалите са външни споделени в мрежа.

E, такива са възможностите на прехвалените WD.  

Не съм съгласен, има някакъв проблем, омазана ОС, драйвери или пък диска е проблемен/дефектен.

Ако всичко е наред не са им такива възможностите.

Имам Scorpio Blue 500gb на 5400 оборота и един външен зелен закачен на USB2 и на двата минималната скорост не пада под 30MB/sec.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко преди да напиша поста, който цитираш направих тест на същият диск (ползвам го за торенти). Ами скоростта на четене е близка до тази на автора на темата. Скрийншот не съм пуснал по причина, че няма смисъл от него. E, такива са възможностите на прехвалените WD.  

Я пак http://www.kaldata.com/forums/topic/32267-да-споделим-тест-на-притежавания-твърд-диск/?p=2636366??? Може спокоино в темата "да споделим тест на притежавания твърд диск" да разгледаш тестовете и на други колеги с WD и да видиш какви са резултатите. Определено този диск на автора има проблем няма как да му казвате, че е нормална скороста при положение, че доста по-стари WD и Seagate-ти правят по-добри резултати. На черната серия не напразно цената им е по-висока и са с 5год. гаранция. http://hdd.userbenchmark.com/Compare/WD-Black-1TB-2010-vs-Group-/1580vs10Автора да се възползва от гаранцията.

ПС: Доста Seagate-ти са ми издъхвали пред очите, но това никога не ме е карало да мисля, че са боклуци. Винаги има "куци" бройки и въпрос на късмет е да ти се падне, но затова си има гаранция. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да си пуснете теста отново с по-новите версии на HD Tune (4.XX или 5.ХХ) и тогава пак да си продължим полемиката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да си пуснете теста отново с по-новите версии на HD Tune (4.XX или 5.ХХ) и тогава пак да си продължим полемиката.

И каква е разликата с версия 5.50, че не разбрах??? Маи търсите под вола теле? Пределно ясно, е че на автора диска не е наред.

post-274884-0-42641500-1391796113_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е разликата с версия 5.50, че не разбрах??? Маи търсите под вола теле? Пределно ясно, е че на автора диска не е наред.

Публикувано изображение07-February-2014_19-02.png

Не търся под вола теле, нито под коня магаре.Тук се сравняват HDD като твоят и такъв, като на автора на темата. В пост #5 на другаря @Kylepdalton e посочена разликата в скоростите на двата модела. Което означава, че сравняването на резултатите от теста с твоят диск е малко некоректно - това са два различни модела с различни скорости. По долу слагам шот на HD Tune от FAEX, който не се различава от този на @BalioFVFX. Не виждам причина (конкретно диска) да не е наред и да бъде предявена рекламация към търговеца. По реда на тази логика, трябва и аз да искам замяна, след като диска е в гаранция?

post-119228-0-44110500-1391834796_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не търся под вола теле, нито под коня магаре.Тук се сравняват HDD като твоят и такъв, като на автора на темата. В пост #5 на другаря @Kylepdalton e посочена разликата в скоростите на двата модела. Което означава, че сравняването на резултатите от теста с твоят диск е малко некоректно - това са два различни модела с различни скорости. По долу слагам шот на HD Tune от FAEX, който не се различава от този на @BalioFVFX. Не виждам причина (конкретно диска) да не е наред и да бъде предявена рекламация към търговеца. По реда на тази логика, трябва и аз да искам замяна, след като диска е в гаранция?

Добре де аз ли съм тъп или съм сляп.

Погледни първия скрииншот в първия пост, скоростта на диска пада до 2MB/sec ! никъде в цитираните от теб теми и показаните скрииншотове няма толкова ниска скорост.

За мен това не е нормално, 8 годишната ми флашка е по бърза.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де аз ли съм тъп или съм сляп.

Погледни първия скрииншот в първия пост, скоростта на диска пада до 2MB/sec ! никъде в цитираните от теб теми и показаните скрииншотове няма толкова ниска скорост.

За мен това не е нормално, 8 годишната ми флашка е по бърза.за

Той маи не е изобщо погледнал първия пост! :D  Ако за него това е нормална скорост за нов диск, то мисля че няма какво да му обясняваме повече. ;)  "gyps" ето ти тест http://www.pcper.com/reviews/Storage/Western-Digital-SATA-6Gbsec-1TB-Caviar-Black-WD1002FAEX-Review/HDTune-350 на старата версия на черната серия от 2009г. и сега пак ни обясняваи, че WD толкова си могат. Дано откриеш разликите с на автора диска. :rolleyes:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се ходи на гаранция или тази седмица или другият месец.. Когато е готово ще пусна нови снимки  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.