Премини към съдържанието
rtilqep

компютъра страшно много бави и сече

Препоръчан отговор

Здравейте. Значи новия ми комп се развали и сега съм със стария Intel Celeron 1.70GHz, 768 RAM, и видео GeForce 6200 A-LE 128MB който несъм го ползвал от 8 год.

Преинсталирах го и му слагах  Win XP sp2 няколко различни Win-a слагах му Win XP sp3 няколко различни и накрая го оставих със sp3. Този комп. бави и сече страшо много! Рових се тук във форума и попаднах на такава тема, правих това което бяха споделяли други хора и няма оправия... слагах му 3-4 различни антивирусни чистиха къде намираха къде не чистиха и така и не се оправи....! Процесора се пържи на 100% само докато съм в интернет дори и не пускам клипове да гледам... ъпдейтвах драйверите и няма оправия ето малко снимки какво се случва...

pic 1 ---> http://chaspic.snimka.bg/details/pc.802758.32545603

pic 1 ---> http://chaspic.snimka.bg/details/pc.802758.32545601

Компа го ползвам само да цъкам във интернет едва ли е чак толкова зле за да не мога да вляза във даден сайт нормално... във фейсбоок примерно като вляза и е ужас... просто пусна ли някакъв браузър няма значение какъв и изпадам във приключение! :) когато спра дадения браузър компа малко се пооправя но пак е бавен и пак си позасича във системата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще може ли да направите снимка само на task manager,понеже в момента абсолютно нищо не може да се разбере от това което сте дали.И процесите ги подредете да се показват по памет.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще може ли да направите снимка само на task manager,понеже в момента абсолютно нищо не може да се разбере от това което сте дали.И процесите ги подредете да се показват по памет.

готово ---> http://chaspic.snimka.bg/details/pc.802758.32545952

а ето това се получава само докато мърдам мишката ---> http://chaspic.snimka.bg/details/pc.802758.32545953

Редактирано от rtilqep (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри автоматичните ъпдейти. Има и други решения в интернет, но лично аз така си оправям нещата. XP  вече спира да се поддържа и от няколко месеца се появяват тия проблеми - процесорът почва да се товари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

готово ---> http://chaspic.snimka.bg/details/pc.802758.32545952

а ето това се получава само докато мърдам мишката ---> http://chaspic.snimka.bg/details/pc.802758.32545953

Пробвай и това което е написал Кико.Драйверите които имате е добре да ги обновите.Рама ти е малко но това едва ли е проблема.

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено е от товарене на процеса svhost.exe. Напоследък се получава при всички XP. Някои хора не го забелязват, защото никога не отварят таск мениджъра. Други обаче забелязват забавяне, по-силен шум от кутията, но не знаят защо е така. А това е така, щото Win XP  макар да бе известна навремето като боза, сега е още по-голяма боза. Някои програми се опитват да се ъпдейтват, но не могат. Това предизвиква натоварването от тоя процес svhost.exe. Например при двуядрени процесори натоварването е на едно ядро и е около 40-50 % средно за целия процесор или ако се отвори таск мениджъра се вижда, че едното ядро е натоварено почти максимално. И това се получава дори веднага след чиста инсталация на XP. Няколко пъти ме лъга тоя svhost  след преинсталации и аз преинсталирах наново, докато накрая не се взех в ръце и не се опитах да видя къде точно е проблема. А той се оказа точно в автоматичните ъпдейти. Сега де що имам XP  спирам ъпдейтите и проблеми няма. И без това такива липсват вече. Обикновено процесора в началото не се товари. Обаче при отваряне примерно на Windows Media Player  натоварването започва. Може и в други случаи разбира се.  Срещнах решения в нета, където се променят ключове в регистрите, но чак до там не съм стигал, след като и най-обикновеното спиране на автоматичните ъпдейти действа.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият (правилният според мен) начин е да инсталирате всички налични обновявания.

Може да отнеме доста време, но след това няма да имате проблем с процеса svchost.exe.

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият (правилният според мен) начин е да инсталирате всички налични обновявания.

Може да отнеме доста време, но след това няма да имате проблем с процеса svchost.exe.

Не съм много сигурен, че това ще помогне. Още повече, че тегленето на обновления е затруднено или невъзможно. Поне аз изпитвам големи трудности. В интернет има доста информация, как хората са си решили проблемите с натоварването на процесора. Едва ли всички те на са си обновявали Windows. Тук явно става въпрос за това, че някоя програма тръгва да проверява дали има обновления и  не може да разбере това, защото те са невъзможни. От там почва и натоварването. Microsoft  също предлагат някакви решения, но чета мнения, че и това не помага винаги. А след като Microsoft  не може да се справи с проблема, тогава трябва да се справим ние :)

Ето няколко мнения по въпроса:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз на няколко компютъра с Windows XP SP3, които имаха същия проблем - почти 100% натоварване на процесора от процеса svchost.exe през цялото време, реших проблема чрез инсталиране на обновяванията.

Доста време отнема, както вече казах, но в крайна сметка след това машините работят нормално.

Не се проявява при абсолютно всички машини. Не знам защо е така. Може да е свързано с хардуер или някакви специфични стойности в регистрите.

Не карам никого насила да инсталира обновявания. Това си е негов избор. Само споделям, как аз съм постъпил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то на 8 Април спират официално обновяването на Хр.

Няма обновявания - няма проблеми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи спрях ъпдейтите направих и онова в regedit и компа малко се поотърси но все още сече и се бави... неща много от него просто плавно да си цъкам в нета не ми трябва за някви игри и т.н.

дори и като мърдам дадена страница в интернет със скрола, страницата не слиза плавно ами засича...

Мисля си дори и, че ако му сложа Win 7 макар и да е слаб ще работи по добре...

а компютъра до последно си бачкаше перфектно без такива засичания... вярно слаб е за дадени работи но поне за интернет нямаше ядове...

Редактирано от rtilqep (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е температурата на процесора? За тия 8 години пастата е пресъхнала.А каква е температурата на процесора? За тия 8 години пастата е пресъхнала.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е температурата на процесора? За тия 8 години пастата е пресъхнала.А каква е температурата на процесора? За тия 8 години пастата е пресъхнала.

Сменял съм пастата на процесора защото съм го чистил доста пъти преди седмица пак...

Снимка на температурите ----> http://chaspic.snimka.bg/details/pc.802758.32559378

Малко повече информация за компа ---> http://chaspic.snimka.bg/details/pc.802758.32559377

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от другите снимки виждам, че Firefox  показва моментно натоварване 88%. Пробва ли да смениш браузера? Имаш слаб едноядрен процесор, който ни най-малко не е подходящ за днешния софтуер. Затова е добре да се оптимизира системата и да се ползват програми, които доказано ползват по-малко ресурси. Пробвай с  да ползваш за браузер старият Opera 12.16. Работи доста добре при мен, за разлика от новите версии на тоя браузер след Опера 16. Новите версии са направени по друг начин и се отварят много процеси, както е при Google Chrome. Старата ползва само един или два процеса, а това явно се оказва много добро за стари и слаби машини. Та старата Опера при мен си работи отлично на старата щайга с P4,  докато при новата щайга, новата Опера е като светкавица за разлика от старата. Освен това, ако ползваш някоя антивирусна, която при всяко стартиране иска да се ъпдейтва и да проверява харда, няма как, трябва да я изчакаш да си свърши работата или да я разкараш.  Гледам си пуснал и Скайп, а имаш и Flax Type. Само последното трябва да ти говори, че нещата не са наред. Никой уважаващ себе си потребител не ползва тая програма за кирилизиране. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лек браузър стара опера или The World Browser. Флекс Тайп да се изтрие на секундата. Много зле омазва операционната система. Знам че има начин да се дабави фонетика на XP, просто сега не помня как. Направи нещата, които написа Кико, най-вероятно е да е от тях. Операта може да я олекотиш, като напишеш opera:config в адресната лента, отидеш на SVG и сложиш Rendering Quality на 50 или 80 (по-голямо число, по-лоша картина) и Target Framerate на 30. Също премахни плавното превъртане от настроклите( CTr+F12 -> разширени -> разглеждане)

Редактирано от danchobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнах flextype сложих операта компа е още по добре, но имам чувството че от време на време забравя за извърши дадена команда :D?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей на стярия лаптоп имах същия проблем сменях пасти, почиствах от прах преинсталирах през седмица но нямаше оправия оказа се, че харда ми просто е бил съсипан и от там е идвала и нестабилността на цялата система, но същия проблем го прави и ако РАМ-а е повреден така, че от опит моя съвет е да го види специалист, ще му направи диагностика и ще ти каже но дано да бъркам защото поне при мен ремонта ми излезе соленичък защото частите за лаптоп са по скъпи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.