Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Очевидно прегрява, понякога става с дни, понякога с часове, без да играя игри, само от браузване. Като го пипна горе (точно над захранването) е доста топъл - може да се каже горещ. Ето резултата от HWMonitor след като е работил само 30 минути. Страх ме е да го оставям да загрява повече, за да не изгони нещо - я дъно, я нещо друго. От рапорта уж показва, че всички вентилатори работят? Къде може да се корени проблемът? Аз като пипна не усещам да духа силно, а едвам-едвам. Компютърът не е оставен някъде до стена или в бюро - т.е. не е на място, на което да не може да диша. В стаята е 20-23 градуса.

Публикувано изображение

Редактирано от rock n roll (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно да е чистен близката петилетка? Тоз процесор май му дават до към 70 градуса, а си е загрял. Отворете кутията и споделете как е вътре на пръв поглед откъм прахоляк? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не го отвориш и да се увериш с очите си, че вентилаторите работят ?

Зависи какво е работил за тези 30 минути работа. Може някой процес да е натоварвал процесора повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Профилактика на компютъра и то незабавно, за да не се сбогуваш с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът със сигурност е хардуерен, защото от вируси го чистихме с член на HJT от kaldata. Не говоря конкретно за това пускане, дори и в БИОС-а да съм, виждам как вдига температурата. Ще трябва да го отворя да видя кой не работи. Те колко вентилатора са общо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На захранване, на процесор, може да има и на видеото и някой и друг на кутията.

Не са точно определен брой.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът със сигурност е хардуерен, защото от вируси го чистихме с член на HJT от kaldata. Не говоря конкретно за това пускане, дори и в БИОС-а да съм, виждам как вдига температурата. Ще трябва да го отворя да видя кой не работи. Те колко вентилатора са общо?

Хайде де човек, два болта са, не се притеснявай, ще познаеш кое е вентилатор по перките, а ако ти липсва някой няма да се косиш, щеше да си разбрал до сега. Ти му виж праха вътре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен причината е в захранването.Особено ако е китайче.Почисти го основно.Ако можеш пробвай с друго.Имах същия проблем с един Delux 300 вата.Загряваше зверски и изключваше системата.Смених го и всичко заспа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самия ти въпрос колко вентилатора има в кутията означава, че не си запознат въобще с нещата. Занеси компютъра да му се направи профилактика - продухване и почитсване от прах и ако се наложи смяна на повреден вентилатор. Иначе рискуваш да влошиш нещата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчистих го обилно. Оказа се, че вентилаторът на захранването не работи. Но след почистването отново върти. Сега температурите са нормални мисля - 35 градуса CPU и около 40 градуса Motherboard седят.

Между другото да ви питам за един проблем, който ми прави от доста време - когато пускам компютъра, след като не е работил с часове пише - CMOS Battery Low

F1 - Setup

F2 - Continue

И след това е изгубил дата/час и трябва да я настройвам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно ви е отишла батерията на дъното. Ако е така, трябва да се смени. Второ, ако вентилатора на захранването е спирал, също е хубаво да се смени, има вероятност отново да почне да прави проблеми. Можете ли да снимате стикера на захранването, след като свалите капака и да го качите тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.