Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем. Машината е доста старичка от 2005... Процесорът е АМД СЕМПРОМ 2500+ Не съм на 100% сигурен но по-късно ще проверя. Фабрично процесорът е 1.65гхц но от известно време нещо стана и вмомента е 1.05гхц и стана доста по-бавен разликата е повече от осезаема. Не е правено нищо по компютъра и това стана на от нищото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според данните които си дал става на въпрос за Sempron 2500+ сокет А, и фабрично процесора трябва да е @ 1,75 ghz. Провери си биоса, и върни настройките по подразбиране.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фабрично този процесор беше на 1.66ГХц при шина 333(166)МХц. Навремето бях забелязал, че при токов удар някои дъна си нулираха настройките на БИОС-а, а там по подрзбиране шината беше на 200(100) МХц.

Решението - влизаш в БИОС (с клавиш DEL или F2 - в зависимост от дъното), намираш FSB и слагаш стойност 166 или 333 МХц (в зависимост от дъното се показва една от двете стойности). После SAVE и рестарт. Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадох default и воала 1.75гхц се върнаха, благодаря ви много!! Но все пак проблемът с бързината остава, дали ако го преинсталирам ще се отрази на бързината? Другото което е, като пусна някое клипче и въобще не може да се гледа върви повече от насечено... От какво може да е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадох default и воала 1.75гхц се върнаха, благодаря ви много!! Но все пак проблемът с бързината остава, дали ако го преинсталирам ще се отрази на бързината? Другото което е, като пусна някое клипче и въобще не може да се гледа върви повече от насечено... От какво може да е?

Виж какво и колко натоварва процесора в Task manager.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам същия проблем, като при много хора с XP :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът не се товари това е само с клипчетата на всичко друго реагира добре за параметрите си... Но влезна ли в youtube и като цъкна на друг сайт се почва голямото зареждане... С най-новият флаш плеър съм и кико кой е този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът не се товари това е само с клипчетата на всичко друго реагира добре за параметрите си... Но влезна ли в youtube и като цъкна на друг сайт се почва голямото зареждане... С най-новият флаш плеър съм и кико кой е този проблем.

С този процесор ще е така. Просто не му стига производителност.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди не съм имал проблем с клипчетата.. Колко производителност да му трябва, има някакъв проблем просто не знам на какво се дължи..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди не съм имал проблем с клипчетата.. Колко производителност да му трябва, има някакъв проблем просто не знам на какво се дължи..

Процесора си е слаб и доста остарял, и оттам слаба производителност. Няма какво повече да изстискаш от него ! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето клипчета вече са на HD и е нормално да ти сечат като се има напредвид тези параметри и, че навярно видеокартата ти не поддържа HD Video

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето клипчета вече са на HD и е нормално да ти сечат като се има напредвид тези параметри и, че навярно видеокартата ти не поддържа HD Video

Такова нещо като HD подръжка няма, по-скоро картата няма хардуерна акселерация, и от там работата пада върху процесора, а както знаем той е слаб за каквото и да е.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно и аз това си мислех,на прав път съм бил, а и другото, което е игрите, които преди вървяха сравнително добре за параметрите му сега сечат доста, да не би видеото да си отива? Една преинсталация дали ще му се отрази?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно и аз това си мислех,на прав път съм бил, а и другото, което е игрите, които преди вървяха сравнително добре за параметрите му сега сечат доста, да не би видеото да си отива? Една преинсталация дали ще му се отрази?

Кое от двете е вярно ?

Казах ти да погледнеш от какво се натоварва процесора, когато започне да работи по-бавно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се дразня от толкова упорити хора, които искат помощ, а те изкарват глупак :) Е добре, процесора ти е супер. Той не се товари ни най-малко. Може да караш с него още 10 години. 

И между другото, едва ли ще можеш да подкараш нормално и клипчета с резолюция 480p. без да ти засича. Съдя по моя клокнат P4  на 3.4 GHz и една от последните и хубави видеокарти за AGP слот.  А за игрите направо искам да си замълча, но ще кажа. Игрите от времето на твоя процесор си искаха много як процесор. Не знам за какви игри точно говориш, но и Far Cry 1  и NFSU2, MW... си искаха много по-добър процесор от наличните тогава на пазара или в най-добрия случай искаха върхов процесор за времето си. Не знам кое как ти е вървяло, но ако си сменял видеокарта има голям шанс процесорът ти да е изостанал още повече. А и вече игрите, които могат да се справят само с едно ядро, се броят на пръсти.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече youtube плайва с HTML5, най-вероятно от това ти засичат клиповете. Пробвай да сложиш по-стара версия на браузъра или си сложи добавка, която да спира html5 и да плейва с флаш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече youtube плайва с HTML5, най-вероятно от това ти засичат клиповете. Пробвай да сложиш по-стара версия на браузъра или си сложи добавка, която да спира html5 и да плейва с флаш. :)

Изказването на вечерта. Ще маха html5 за да сложи Флаш. По голяма глупост от тази не бях чувал до сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложи си по-добра видеокарта и рендирането на видеа ще намали товара върху процесора ! Аз карах със Athlon XP 2000+ и след като си сложих по-слаба видеокарта стана катастрофално стрийминга от Youtube ! Да не говорим, че дори при елементарни операции/преизчертаване и влачене на прозорец и т.н. - всичко пада върху процесора !

Направи си пълна оптимизация на ОС. Колко рам имаш ? Тая флаш гадина яде много и ако използваемостта е 90% - то значи е пръхвърлило към харддиска и той доста се забавя, а това забавя и четенето на файлове от C-то и операциите на ОС. Сложи си по-стара версия на флаша !

Изтрий ненужните програми ! И използвай по-стара версия на браузъра, и задължително от него махаш всякакви туулбари, и плъгини, и инсталираш адблок !

Включи си hardware acceleration от уин-а ! При рендирането и скролирането на страници ще помогне доста !

Махай всякакви ненужни работещи програми и си пази РАМ-та ! Можеш да ги спреш да тръгват при startup от msconfig

Също и една отделна PCI звукова карта ще поразтовари процесора !

Ако си със хубава видеокарта, 480p видеата на харда няма как да ти засичат ! Но флаш стрийминга е много тежък, но пак предполагам, че със 480p няма да има проблеми. Но 720p със тоя семпрон може да се задъха и да засича малко.

И друго : ако ще гледаш филми, изтеглени на харда - ще е хубаво да си намериш добър плеър за стари бангии със frame droping. Препоръчвам ти Crystal Player !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може видеото ти да прегрява  или нещо друго да ти натоварва процесора. Кои игри имаш предвид ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изказването на вечерта. Ще маха html5 за да сложи Флаш. По голяма глупост от тази не бях чувал до сега.

Някакви аргументи? Или просто така си дрънкаш? :)

при по-стари пц-та се забелязва насичане при плейване с html5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ще пробвам с оптимизацията и по-старите версии, но нямам намерение да инвестирам в този комп понеже се ползва само за сърфиране и офис работа, иначе картата ми е radeon 925 family нещо такова мисля че беше и както казах преди всичко си вървеше перфектно, но по думите ти разбирам, че вече новите версии изискват много повече памет.. По-късно ще пиша за резултат :)

Сложи си по-добра видеокарта и рендирането на видеа ще намали товара върху процесора ! Аз карах със Athlon XP 2000+ и след като си сложих по-слаба видеокарта стана катастрофално стрийминга от Youtube ! Да не говорим, че дори при елементарни операции/преизчертаване и влачене на прозорец и т.н. - всичко пада върху процесора !

Направи си пълна оптимизация на ОС. Колко рам имаш ? Тая флаш гадина яде много и ако използваемостта е 90% - то значи е пръхвърлило към харддиска и той доста се забавя, а това забавя и четенето на файлове от C-то и операциите на ОС. Сложи си по-стара версия на флаша !

Изтрий ненужните програми ! И използвай по-стара версия на браузъра, и задължително от него махаш всякакви туулбари, и плъгини, и инсталираш адблок !

Включи си hardware acceleration от уин-а ! При рендирането и скролирането на страници ще помогне доста !

Махай всякакви ненужни работещи програми и си пази РАМ-та ! Можеш да ги спреш да тръгват при startup от msconfig

Също и една отделна PCI звукова карта ще поразтовари процесора !

Ако си със хубава видеокарта, 480p видеата на харда няма как да ти засичат ! Но флаш стрийминга е много тежък, но пак предполагам, че със 480p няма да има проблеми. Но 720p със тоя семпрон може да се задъха и да засича малко.

И друго : ако ще гледаш филми, изтеглени на харда - ще е хубаво да си намериш добър плеър за стари бангии със frame droping. Препоръчвам ти Crystal Player !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.