Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Привет, 

Машинката е HP Pavilion DV5, и в момента разполага с 2GB RAM DDR2 (не съм много сигурен дали е DDR2), и със чип nVidia 9200M GS. Бюджета е 100лв. и въпроса е кое е по-удачно да се смени. RAM-та ако е DDR2 ще е доста скъпо да се вземе една 4GB плочка, а за 2x2GB да не говорим. Не съм и сигурен, че ефекта от тях, ще е много голям. От друга страна един по-добър чип ще бъде от полза, обаче не съм много навътре с лаптопите и не знам нито какви са цените на тези екстри нито кои са по-добрите модели. Има ли смисъл да се прави upgrade с този бюджет, и ако има, какъв е най-удачния вариант. Ако предложите и някакви чипове за около 100лв, екстра ще бъде,  

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, 

Машинката е HP Pavilion DV5, и в момента разполага с 2GB RAM DDR2 (не съм много сигурен дали е DDR2), и със чип nVidia 9200M GS. Бюджета е 100лв. и въпроса е кое е по-удачно да се смени. RAM-та ако е DDR2 ще е доста скъпо да се вземе една 4GB плочка, а за 2x2GB да не говорим. Не съм и сигурен, че ефекта от тях, ще е много голям. От друга страна един по-добър чип ще бъде от полза, обаче не съм много навътре с лаптопите и не знам нито какви са цените на тези екстри нито кои са по-добрите модели. Има ли смисъл да се прави upgrade с този бюджет, и ако има, какъв е най-удачния вариант. Ако предложите и някакви чипове за около 100лв, екстра ще бъде,  

Благодаря предварително!

Как мислите да смените видеоконтролера? С чук или с отвертка? Защо не си направихте да потърсите във форума, в няколко теми дискутирахме точно този въпрос. След като имате 2 Г проверете дали слота за разширяване на паметта е свободен и си купете още 2. Но проверете колко максимално поддържа модела ви

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето така изглежда "външна" видео карта за лаптоп.

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Видео картата е проектирана за даден модел/серия няма определен стандарт като при настолните компютри.

Корпуса на лаптопа е с ограничени размери и много често макар че даден модел се води с външно видео то е запоено върху дъното.

Отговора на въпроса ти е не не може.

Евентуално ако видео картата ти е развалена може да се замени със същия модел. Но много често една такава замяна излиза колкото цената на нов лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мислите да смените видеоконтролера? С чук или с отвертка? Защо не си направихте да потърсите във форума, в няколко теми дискутирахме точно този въпрос. След като имате 2 Г проверете дали слота за разширяване на паметта е свободен и си купете още 2. Но проверете колко максимално поддържа модела ви

Ами лаптопа не е мой, но доколкото разбрах, чип-а се сваля. Слотовете са два с по една платка от 1GB. Ето и един DxDiag, ако помогне с нещо. 

Видео картата е проектирана за даден модел/серия няма определен стандарт като при настолните компютри.

Корпуса на лаптопа е с ограничени размери и много често макар че даден модел се води с външно видео то е запоено върху дъното.

Отговора на въпроса ти е не не може.

Евентуално ако видео картата ти е развалена може да се замени със същия модел. Но много често една такава замяна излиза колкото цената на нов лаптоп.

Мхм, ясно. Тогава ще има ли смисъл от нов RAM. Процесора е Intel Pentium T3200, предполагам, че ще поддържа 1333Mhz RAM. 4GB DDD2 памет за лаптоп, излиза над 100лв. доколкото знам. 

Редактирано от ToDiR0S (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами лаптопа не е мой, но доколкото разбрах, чип-а се сваля. Слотовете са два с по една платка от 1GB. Ето и един DxDiag, ако помогне с нещо. 

Мхм, ясно. Тогава ще има ли смисъл от нов RAM. Процесора е Intel Pentium T3200, предполагам, че ще поддържа 1333Mhz RAM. 4GB DDD2 памет за лаптоп, излиза над 100лв. доколкото знам. 

ако са заети и двата слота ще трябва да купите 2х2Г и д отворите почти изцяло машината за да смените и вътрешната памет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако са заети и двата слота ще трябва да купите 2х2Г и д отворите почти изцяло машината за да смените и вътрешната памет

Една от 4GB по-зле ли ще бъде? Понеже DDR2-ките са доста скъпички. Добър ли е варианта, да се търсят втора ръка?

Нещо не ми ясна цялата работа с шините и тяхната скорост, да знаеш някъде където е обяснено по-подробно какво представлява и връзката й с паметта, и другите компоненти?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това с чипа не ми се струва да е вариант,

може да излезне почти колкото друг лаптоп,

но ако имаш време и си в час с материята може и да стане на допустима цена но е сериозно търсене и работа

иначе рам-а със сигурност си сложи още 2 ще има разлика особено ако го ползваш този лаптоп а не само за чат

съвсем основно някой идеи какво да погледнеш и да помислиш преди да навлезеш в детайлите за рам-а може да погледнеш тук

добавете рам памет към лаптопа си

иначе където и да го занесеш този лаптоп би трябвало да могат да ти предложат удачни варианти за рам, 

а може и втора употреба но от сериозно място ( не през продавалника и неясен продавач там )

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.