Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!

Имам следния проблем: имахме бойлер в банята на Елдом / 80л, вертикален /, с който се къпехме без проблем по 2 един след друг. Направихме основен ремонт в банята и от тогава започна да ми се струва, че водата в бойлера свършва много бързо / макс 10 минути /. Сменихме термостата, изтеглихме малко тръбите, но проблема си остана...Решихме, че проблема може да е от тръбите вътре / до колкото ми е известно Елдом имат пластмасови тръби /, но в последствие се оказа, че тръбите са си здрави. Бойлера беше на не повече от 2 години...

След известно чудене отидохме до магазина и срещу "скромната" сума от 200 и ... лева се сдобихме с нов бойлер Елдом, вертикален, 120 литра. Вързахме го и като реших да го пробвам...о, чудо! ....20 мин и свърши водата....постепенно си изтиваше и накрая си почна да си тече хладно, студено. Поправете ме, ако греша, но в стария апартамент на съпругата ми имаше пак бойлер 120 литра, тя се къпеше по близо 40 минути, след което влизах аз / с моите скромни 10-15 мин / и след макс 20 минути имаше пак топла вода, колкото искаш / а аз в тях студена вода под душа не съм усетил /.

Новия бойлер / 120 литра / си седи постоянно включен, в банята е, дограмата е сменена / не е отвън на студено /, крановете са сменени при ремонта / преди около 4 месеца макс /, моля някой да ми даде компетентен отговор, какво се случва и защо така се получава, какво може да се направи, че се побърквам вече :(

Благодаря предварително за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти възвратен клапан имаш ли монтиран ?

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си изходящите тръби - преди години имах същия проблем.

Тегли се вода от бойлера от някой комшия.

Сложих тапа на тръбата и му свърши авантата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си изходящите тръби - преди години имах същия проблем.

Тегли се вода от бойлера от някой комшия.

Сложих тапа на тръбата и му свърши авантата.

Горкия. Онази приказка за двете ризи не си я чувала май.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти възвратен клапан имаш ли монтиран ?

Има, чисто нов :(

Всичко хубаво, но живеем в къща. Под нас е само чичо ми, който си направи ремонт на същото помещение преди 6 години и от тогава до сега не е имало проблем :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

една давам уе не съм скръндза пък

ама поне да ми остави и на мен малко топла вода - той целия бойлер айдеее

видях се у приключение като тоз пич де плаче и той сега

мистерия - няма я водата и туй то

доде не извиках накрая един майстор че то ми писна  - и оп къде бил ключа за палатката - в изходящата тръба

надушил нашия и ко ползва си -аз се чудя де ми се изпарила топлата вода

та тъй

затапи тръбата и на оня му станало мъчно ама сори

:D

Всичко хубаво, но живеем в къща. Под нас е само чичо ми, който си направи ремонт на същото помещение преди 6 години и от тогава до сега не е имало проблем :(

е тогава си вижте тръбите, някъде явно дава фира тая вода

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето няколко пресни снимки, какви тръби влизат и какви кранове има, дано да ви стане по-ясно, т.к. аз не разбирам особено. Нагласен е на макс, стрелката за температурата / поне мисля, че е за това / е малко над средата, мисля че така трябва да е.

post-346683-0-43051500-1391709979_thumb.

post-346683-0-68577300-1391709980_thumb.

post-346683-0-59937000-1391709982_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Датчиците които изключват при зададена температура отчитат различно . Аз преди 4 години със стария 80 литров се къпехме двама един след друг сега с нов пак 80 л. един човек ! Настроил съм го на максимална температура но явно пак не е достатъчна !

Редактирано от welcome2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

затвори крана за вход на студена вода към бойлера, и пусни топлата вода нормално е да изтече само литър 2 топла и да видиш тече ли студена

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

но да не изключиш и студената към батерията

Имаш предвид от крана, който е след меката връзка и влиза към бойлера ли? След това да пусна да тече вода от чешмата / без значение дали ще пусна топла или студена / трябва да тече само топла вода ли? Извинявай за глупавите въпроси, но не съм особено в час

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

студената вода кум бойлера се спира, но към към батерията да има студена

и пускаш само топла от батерията и по логика нетрябва да тече топла, ако тече има проблем

ето как е при мен, крана спира студената към бойлера

Текна може би пол литър вода и това е. Това нормално ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нормално е литър - два, значе нямаш проблем с тръбите а с нещо друго, както казаха вероятно болера не вдига високи градуси

Направо се побърквам вече :( Какво ще ме посъветваш от тук нататък - майстор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е, ако е сменен и душа,  да източваш водата по-бързо през новия.

Можеш ли да потвърдиш, че дебита е един и същ преди и сега ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За бомби съвет не давам може да имаш проблем с нагревателя.Единствения съвет е оторизиран сервиз/техник.

бтв.

И аз имам такъв проблем,но при мен водата свършва за 5 мин.(горещата)уж е на максимум...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи газов бойлер на терасата и си свъркаш. Аз съм с ел ама нямам проблем. Иначе водопровода за топлата проектиран и за слънчев ама за сега няма нужда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в бойлера има 2 тръби-студена,входяща и топла изходяща.при спукване на топлата,в долната част на балона се получава байпас/студената вода по най-краткия път отива към изхода-консуматора.получава се парадокс/за някои хора/че бойлера загрява и има в него топла вода,която остава в горната част на балона,но не отива до консуматора,защото и пречи студената.незатворени и пропускащи кранове няма коментирам.та решението е смяна на тръбата за топла вода.тя се е спукала долу,а новата ще взема вода от горе,,където температурата е по-висока

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата е прав от опит казвам тази тръба която отива до горе на бойлера, като го отворих беше около 10 см.  а останалата част беше се натрошила, като солети на дъното на бойлера. Вземи неръждаема тръба и фабричните неръждаеми имат пластмасово уплътнение към изходящата тръба за топла вода. Или и навий изолирбанд за да не изтича студената вода. Трьбата трябва да е до около 5 см преди да опре горе за да остане малко въздух, който се свива при загряване и излишното налягане излиза през възвратния клапан, като капе при загряване.

Редактирано от koce53 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие четете ли изобщо, че става въпрос за чисто нов бойлер :no-no:  или ще кажете , че сигурно са сложили спукана дефектна тръба :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие четете ли изобщо, че става въпрос за чисто нов бойлер :no-no:  или ще кажете , че сигурно са сложили спукана дефектна тръба

По спокойно четох, но нали форума е за обмяна на опит. А и знам колко качествени са новите стоки взимат го от един купувач в гаранция, опаковат го и го продават на друг. 

Редактирано от koce53 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.