Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Garen

Проблем със забиване на нов компютър

Препоръчан отговор

Добър вечер !

Имам проблем със компютъра нов е на 1 седмица имам инсталиран само бф4 и антивирусна програма аваст

Така сега проблема ми е че компютърът ми забива през 10 минути и е нужен рестарт на системата за да се оправи

Сканирах с антивирусната аваст и нищо не откри

та проблема ми е, че през 10 минути компа забива и не моога да правя нищо мърдам мишката обаче нищо не мога да правя 

Моля помогнете параметрите са

R9 270x

fx 6300

4 gb ddr 3 ram 1600 mhz 

дъно ASRock 980DE3/U3S3

Моля ви за помощ не мисля че е вирус имам последните драйвъри 

кажете ми как да го оправя моля ви  компютъра е чисто нов 

Благодаря за вниманието ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, никой не се е опитал да отговори все още. Ти не си открил вируси, ама я за всеки случай си изтегли Malwarebytes и сканирай пак. Тия кракнати игри (ако е такава)  са пълни с гадинки. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканирай си диска за лоши сектори. Провери sata кабелa някъде може да не прави добър контакт. Ако разчиташ само на avast няма да стигнеш далеч.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е диска, ще замръзва и мишката. Аз затова и не му споменах да проверява за лоши сектори. По-скоро е нещо софтуерно или в по-лошия случай, тротване на процесора поради недобро охлаждане, високи температури. Всъщност, кой сглобява тая щайга? Слагана ли е термопаста? И по-точно, да не е премахната термопастата при монтиране на процесора и охлаждането му?

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това, което каза Кико, можете да започнете с проверка на температурите с програми като AIDA и Speccy. Сам ли сте сглабял компютъра?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.