Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

philheath

Въпрос относно приема? Спешно!

Препоръчан отговор

Здравейте! По химия девети клас имам 5, десети-5, единайсти-6. Искам да попитам дали оценката от девети клас влиза в дипломата за средно образование, защото тя се включва и в дипломата за основно образование? По биология имам само шестици и уча в езикова гимназия. Интересува ме също дали трябва да се явявам на изпит за повишаване на оценка? Смятам да кандидатствам в МУ Пловдив. Благодаря предварително !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От девети клас ти влизат само ЗИП-овете,тоест по химия си имал 2 оценки - ЗП(задължителна подготовка) и ЗИП химия. Първата(ЗП) е само за основното образование,но ЗИП влиза в дипломата за средно образование.

За повишаване на оценка - можеш да си АНУЛИРАШ оценка от някоя година и съответно да полагаш изпит за целия материал от тази година,но според мен ако имаш само една 5-ца и то в десети клас - няма смисъл,защото е много вероятно да изкараш и по-ниска оценка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! По химия девети клас имам 5, десети-5, единайсти-6. Искам да попитам дали оценката от девети клас влиза в дипломата за средно образование, защото тя се включва и в дипломата за основно образование? По биология имам само шестици и уча в езикова гимназия. Интересува ме също дали трябва да се явявам на изпит за повишаване на оценка? Смятам да кандидатствам в МУ Пловдив. Благодаря предварително !!!

Нищо лично, но за тази цел имаш учител по химия, както и класен ръководител, дори и директор. Питай тях. Те постоянно са в тази сфера и ще ти дадат най-точната информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.