Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Кога ще пуснат рам DDR4 и след колко време ще има дънни платки които подържат  DDR4 защото скоро ще си вземам компютър и мисля да изчакам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да чакаш DDR4. Преди 2015 няма да е широко достъпна за масовия потребител. А освен самите памети и дъна, трябват и процесори със съответните контролери за DDR4.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога ще пуснат рам DDR4 и след колко време ще има дънни платки които подържат  DDR4 защото скоро ще си вземам компютър и мисля да изчакам .

Аз чакам от 2012-та. По принцип трябва да излезе края на тази година но очаквам висока цена. Прехода, ще е бавен мисля, че до 2016г. цената няма да падне. До колкото съм чел няма и голяма конкуренция м/у производителите което да смъкне цената. Прецени си трябва ли ти спешно компютър или не аз не бързам и си чакам. Наумил съм си да пропусна DDR3.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой производители са готови за масово производство та проблема не е там. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох, че дебюта ще е това лято със най-скъпия и безсмислен (по мое мнение) цокъл на Интел. Разбирай 500 лева дъно и 500 лева процесор.

Аз чакам от 2012-та. По принцип трябва да излезе края на тази година но очаквам висока цена. Прехода, ще е бавен мисля, че до 2016г. цената няма да падне. До колкото съм чел няма и голяма конкуренция м/у производителите което да смъкне цената. Прецени си трябва ли ти спешно компютър или не аз не бързам и си чакам. Наумил съм си да пропусна DDR3.

Няма оптимален момент за покупка на конфигурация. Когато и да я купиш все ще е актуална 5-6 години. Но подкрепям решението ти да ползваш машината до край.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наумил съм си да пропусна DDR3.

И каква ще ви е ползата от този DDR4?Текушо дори разликата между Single/Dual Channel, оказва много малко влияние върху производителността на повечето приложения, а това е удвояване на скоростта.Тоест бързината на паметта изобщо не е "ботълнек" - много по-често такива са процесорът, видеокартата и диска. Далеч по-разумно е да се вложат средства в тях. Няма смисъл от бърза рам, ако през повечето време ще бездейства, защото я процесора не е свършил да обработва данните в кеша, я чака видеокартата или диска. Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква ще ви е ползата от този DDR4?Текушо дори разликата между Single/Dual Channel, оказва много малко влияние върху производителността на повечето приложения, а това е удвояване на скоростта.Тоест бързината на паметта изобщо не е "ботълнек" - много по-често такива са процесорът, видеокартата и диска. Далеч по-разумно е да се вложат средства в тях. Няма смисъл от бърза рам, ако през повечето време ще бездейства, защото я процесора не е свършил да обработва данните в кеша, я чака видеокартата или диска.

Аз не го правя за ползата искам да си сменя компютъра но го отлагам във времето. Като съм си наумил да не си купувам DDR3 по този начин, ще експлоатирам компютъра по-дълго време. Ако си прочел този пост над теб нямаше да питаш. 

Няма оптимален момент за покупка на конфигурация. Когато и да я купиш все ще е актуална 5-6 години. Но подкрепям решението ти да ползваш машината до край.

Аз все още съм на сокет 775 с Celeron D352 + DDR2.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали ще е DDR3 или DDR4 е без особено значение. По-важен за бързодействието от паметта елемент е твърдия диск. Колкото е по-бърз и по-близко се намира до ЦПУ, толкова бързодействието е по-голямо.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не го правя за ползата искам да си сменя компютъра но го отлагам във времето. Като съм си наумил да не си купувам DDR3 по този начин, ще експлоатирам компютъра по-дълго време. Ако си прочел този пост над теб нямаше да питаш.

Прочетох го. Ти не си разбрал какво имах аз предвид. Ти очевидно си сменяш компютъра през няколко години - т.е. цяла конфигурация, не ъпгрейд. Съответно аз казах, че ако бях на твое място, вместо да ръся пари за скъпа рам и дъно и процесор, неподплатени с еквивалентна производителност, щях да ги дам сега за повече DDR3 + много по-добри видеокарта, процесор и SSD - както обяснихме производителността на DDR3 не е проблем. И чак следващата ми конфигурация щеше да е с DDR4, когато ще се е утвърдила. Допълнителен бонус е, че ще имам хубав комп днес, а не след неизвестно колко месеца.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох го. Ти не си разбрал какво имах аз предвид. Ти очевидно си сменяш компютъра през няколко години - т.е. цяла конфигурация, не ъпгрейд. Съответно аз казах, че ако бях на твое място, вместо да ръся пари за скъпа рам и дъно и процесор, неподплатени с еквивалентна производителност, щях да ги дам сега за повече DDR3 + много по-добри видеокарта, процесор и SSD - както обяснихме производителността на DDR3 не е проблем. И чак следващата ми конфигурация щеше да е с DDR4, когато ще се е утвърдила. Допълнителен бонус е, че ще имам хубав комп днес, а не след неизвестно колко месеца.

Ако цените на дъното и процесора са прекалено високи, ще постъпя както ти си писал. Засега съм в standby.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изказвания от типа "Ще инвестирам сериозна цифра за да имам конфигурация актуална 5-6-7 години са леко ............ (айде да не казвам, че ще се засегнете)". 

Наливането на много пори с цел дълга актуалност е леко неразумно. 

1 За да е актуална дълго една машина то тогава към дадения момент трябва да се вземе висок клас хардуер.

2 Високия клас хардуер ще струва доста пари.

3 Обикновено купуването на машина от висок клас не означава, че ще се използва пълноценно ресурсът и в началото.

4 През първите 6-12 месеца цената на въпросния хардуер е възможно да падне с 30% и в комбинация с неизползването на тези вложени пари си и често хвърляне на вятъра.

5 Като чета и двамата привърженици на подобна идея и, че карат по 5-6-7 години със старите си РСта значи нуждите им не са особено големи и нямат нужда от особено висок клас хардуер.

Ето и малко разсъждения.

Вариант 1

Чакате година

Купувате хардуер за 1000лв след една година той вече струва 700лв

Вариант 2

Купувате нова машина за 600 лв останалите 400 ги слагате в банка.

След две години ги вадите продавате хардуера който вече се е обезценил до към 400 и с тия от влога ще имате 800+.

С тях си купувате по-добър хардуер от онзи вече обезценения за 1000лв.

Междувременно не сте си късали нервите една година докато чакате със старите машини, имали сте нещо в пъти по-добро от тях и в крайна сметка имате и пари за по добър хардуер.

Вярно е парите са си ваши и имате пълното право да правите каквото си искате с тях.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.