Премини към съдържанието
Anne

Опасен ли е ечемика на окото?

Препоръчан отговор

Здравейте. От два дни имам ечемик на окото, а днес имах и нешо червено в бялата част на болното око. Нормално ли е при ечемик да ме болят слепоочието и задната част на главата, ослепява ли се от ечемик? Лекувам се, но все пак се страхувам......................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти нали имаш тема. Защо не я ползавш ???

Това тема за ечемик.

Поли, ечемика е безвреден, спи спокойно.

ето и тема има

http://www.kaldata.com/forums/topic/151813-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%B5-%D0%BC%D0%B8-%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE/?hl=%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BA

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах ечемик като малък и спря да ми излиза като съм в пубертета. Няма нищо да ти се случи, няма да ослепееш. Гледай само да не го пипаш със мръсни ръце. Направи си 5-6 компреса, взимаш една чиста кърпа и с юутията я загряваш и слагаш кърпата на окото за 2-3 мин. И после отново същата процедура :-)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е опасно доколкото знам Анче. Хайде загаси компютъра и се поразходи малко, най-малкото не е полезно да висиш постоянно пред него. :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината  е инфектиране на мастните жлези, които „смазват” очната ябълка. Обикновено се „запушват” и не могат да функционират правилно. В много голяма част от случаите за появата му  е виновна бактерията „Staphylococcus  aureus”.

Друга възможна причина е усложнение при  възпаление на клепачите. Има и билки с които се лекува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.