Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ,

предстои ми покупка на LED телевизор и първоначално се бях спрял на модел http://www.technomarket.bg/products/09129102/sony-kdl-40r471abaep

но реших да прочета мнения преди да го купя и естествено се обърках :) Доста хора не го препоръчват...Наясно съм ,че хора много и мнения различни и в общи линии не винаги е най-добрата идея да се пита за мнения , но реших да го направя :) Бюджета е желателно да не надвишава 1100 лв.Другото което харесах е това http://www.technomarket.bg/products/09130759/samsung-ue-40f6320 или http://www.technomarket.bg/products/09127884/lg-42la641s

Не съм наясно с матрици,панели,херцове и тн , просто , както повечето хора, искам добра картина..Зная,че е много общо и всеки има своите предпочитания към марка и тн, но ще се радвам да чуя вашите мнения :) Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако опцията за 3Д е задължителна (не е споменато) - някой от първите 3 модела по собствена преценка:

PHILIPS 42PFL5008KPANASONIC TX-L42ET5ELG 42LA641SАко не си фен на 3Д - SONY KDL-42W650

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако опцията за 3Д е задължителна (не е споменато) - някой от първите 3 модела по собствена преценка:

PHILIPS 42PFL5008KPANASONIC TX-L42ET5ELG 42LA641SАко не си фен на 3Д - SONY KDL-42W650

По принцип не съм голям почитател на 3D, дори на кино не обичам да го гледам, но ми се струва,че така и така ще взимам ТВ, поне да си има всичко :) Не съм запознат, но с който съм говорил все за някакви херцове говори, че едните били 50 другите 100 и тн и да съм гледал е 100 или нещо от този род.

Иначе  от тези 3те чисто визуално ми допада Philips-a, a първоначално като гледах се спрях на LG-то . След като и 2та са на едно ниво, май ще трябва да избирам по външен вид :) Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...че едните били 50 другите 100 и тн и да съм гледал е 100 или нещо от този род...

Има и 200 Хц, но проблемът е в цената... Не си тормози главата с излишни мисли - метни на една флашка запис на футболен мач и виж как се движи топката по тревата - ако оставя следа след себе си, значи това не е твоят телевизор и мини на следващия. Целта е да се избегнат дразнещите насичания на картината при динамични сцени, макар че част от тях в някаква степен се прикриват с предлаганите "подобрители" на картината. 

В рамките на бюджета е несериозно да се очакват чудеса и всички споменати и неспоменати модели си имат (къде повече, къде по-малко) кусури. Голяма част от тях се неутрализират, ако не разчиташ на собствения плеър на телевизора, а използваш за филми компютър, външен плеър или DLNA (с някои резерви към последния метод, предизвикани изцяло от чужди коментари). 

Имаш още една опция - изчакване на новите модели (ако не си на зор) от 2014 г, но не мисля, че това е добра идея, базирайки се на ценовия диапазон и размера, за който говорим. Новите модели все още не са стигнали до нашия пазар (най-рано в края на март - началото на април, та и по-късно), но се очакват доста сериозни промени в някои от марките, а и всяко ново стартира с висока пробна цена, която постепенно ще минава през промоции, та чак до края на есента, когато общо-взето е най-удобното време за покупка.

Решението е твое, както и парите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе  от тези 3те чисто визуално ми допада Philips-a...

Визуално!Ако потърсиш теми за проблеми с Филипс в Калдата,ще установиш,че най-много са за тази марка!Аз лично визуално харесвам Самсунг.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и 200 Хц, но проблемът е в цената... Не си тормози главата с излишни мисли - метни на една флашка запис на футболен мач и виж как се движи топката по тревата - ако оставя следа след себе си, значи това не е твоят телевизор и мини на следващия. Целта е да се избегнат дразнещите насичания на картината при динамични сцени, макар че част от тях в някаква степен се прикриват с предлаганите "подобрители" на картината. 

В рамките на бюджета е несериозно да се очакват чудеса и всички споменати и неспоменати модели си имат (къде повече, къде по-малко) кусури. Голяма част от тях се неутрализират, ако не разчиташ на собствения плеър на телевизора, а използваш за филми компютър, външен плеър или DLNA (с някои резерви към последния метод, предизвикани изцяло от чужди коментари). 

Имаш още една опция - изчакване на новите модели (ако не си на зор) от 2014 г, но не мисля, че това е добра идея, базирайки се на ценовия диапазон и размера, за който говорим. Новите модели все още не са стигнали до нашия пазар (най-рано в края на март - началото на април, та и по-късно), но се очакват доста сериозни промени в някои от марките, а и всяко ново стартира с висока пробна цена, която постепенно ще минава през промоции, та чак до края на есента, когато общо-взето е най-удобното време за покупка.

Решението е твое, както и парите.

Така е, аз и не очаквам чудеса, но поне в тези рамки в които се простирам да не се надъня на най-лошия вариант.Затова и пуснах темата, поне да елиминирам няколко модела от тези които съм харесал.Аз и не мога да разбера кой колко е херца е, четох някъде ,че пишело че  е 100 ,а той бил реални 50 и тн и затова се омотах.. На някой от моделите пише примерно CLEAR MOTION RATE – 200 при самсунг .. това 200 херца ли ще рече.. на други видях 300 и тн и това все в рамките на бюджета с който разполагам

Визуално!Ако потърсиш теми за проблеми с Филипс в Калдата,ще установиш,че най-много са за тази марка!Аз лично визуално харесвам Самсунг.

Аз и самсунг съм си харесал http://www.technomarket.bg/products/09130759/samsung-ue-40f6320#  в общи линии 2-3 са моделите които ми допаднаха, вече въпроса е кой ще да е най-добрия избор :)

Така и не мога да разбера каква е разликата от този по-горе и този http://www.technomarket.bg/products/09127256/samsung-ue-40f6400 освен цената... като характеристики пише ,че са еднакви

Редактирано от Александър Андонов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Аз и не мога да разбера кой колко е херца 

Изброените модели са с 50 Хц панели, останалото (до 100, 200, 500...) се постига (?) чрез вградените модули. Доколко, това е друга тема. 

Основните различия между марките и моделите са свързани с начина, по който се справят с SD каналите. Някои се справят много добре, други добре, трети - откровено зле, четвърти - направо трагично. Та по тая причина моят съвет е да пробваш това, което си наумил с TVRip от SD канал или DVDRip, като последният е поне приблизително най-близо до нашите SD канали. Вярно, че има разлика от канал до канал, но няма как да пробваш всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изброените модели са с 50 Хц панели, останалото (до 100, 200, 500...) се постига (?) чрез вградените модули. Доколко, това е друга тема. 

Основните различия между марките и моделите са свързани с начина, по който се справят с SD каналите. Някои се справят много добре, други добре, трети - откровено зле, четвърти - направо трагично. Та по тая причина моят съвет е да пробваш това, което си наумил с TVRip от SD канал или DVDRip, като последният е поне приблизително най-близо до нашите SD канали. Вярно, че има разлика от канал до канал, но няма как да пробваш всички.

Значи за тия пари да не се надявам да намеря 100 ? Аз не че зная каква е разликата м/у 50-100 панели и какво изобщо ще рече това...Гледах,гледах и като че ли се спирам на тези 2 http://www.technomarket.bg/products/09127883/lg-42la620s http://www.technomarket.bg/products/09130759/samsung-ue-40f6320 . Вече на място в магазина ще преценям , до колкото мога, картината.

Само да попитам, ако бюджета стане 1400 , какво би ми препоръчал , ако имаш представа в този ценови диапазон какво се предлага

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Само да попитам, ако бюджета стане 1400...

Признавам си, че очаквах подобен коментар малко по-късно - довечера или утре, но това в кръга на шегата...

На въпроса - без дори секунда замисляне - Sony 42KDL805 (или 807, който е същият, но със сребриста рамка)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Признавам си, че очаквах подобен коментар малко по-късно - довечера или утре, но това в кръга на шегата...

На въпроса - без дори секунда замисляне - Sony 42KDL805 (или 807, който е същият, но със сребриста рамка)

Ами, аз от началото си го мисля :) но просто бях решил уж да не давам толкова пари.Благодаря за вниманието и информацията :) Хубав ден

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, аз от началото си го мисля :) но просто бях решил уж да не давам толкова пари...

Телевизорът се различава много съществено от коя да е друга вещ, а и не се купува всеки ден, та затова и няма смисъл да се икономисват пари, стига да ги има все пак. На пръв поглед малко странно се формират пазарните цени у нас, но те си имат своята си логика, друг е въпросът кой как я разбира. Но е факт, че мнозина (в т.ч. и скромната ми персона) считат, че W805 по незнайна причина е силно подценен откъм цена, освен ако останалите от тоя достатъчно висок клас не са надценени. И понеже е много по-вероятно да е вярно второто, то W805 в момента се продава на изключително добра цена.

Но държа да отбележа, че изразявам само собственото си мнение.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, аз от началото си го мисля :) но просто бях решил уж да не давам толкова пари.Благодаря за вниманието и информацията :) Хубав ден

Не го мисли а дерзай.За тази цена по-добър телевизор няма да намериш-визирам SONY W805 !

Успех.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

че philipsa си бяха хубава марка какво е станало че така са се развалили , а за LG какво ще кажете като мнения защото аз съм с такъв в нас модела не го знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

че philipsa си бяха хубава марка какво е станало че така са се развалили , а за LG какво ще кажете като мнения защото аз съм с такъв в нас модела не го знам

1.Няма хубава и лоша марка телевизори.Има модели ,класове,характеристики и т.н.т....

2.За втория ти въпрос отговорих с първия мой отговор!Колко е изчерпателен-колкото и въпросът ти.

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте и от мен.прочетох доста от коментрарите за ,,какъв телевизор да си взема,,Истината е такава,че нямаме място за по-голям от 39''.,та ще трябва да се задоволим с този размер.Имам нужда от съвет на коя марка и модел да се спрем.цената няма значение,като гледам всички са о/о 1000лв,по конкретно ме интересува матрица,качество на модела,а дали ще има 3д не е от значение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте и от мен.прочетох доста от коментрарите за ,,какъв телевизор да си взема,,Истината е такава,че нямаме място за по-голям от 39''.,та ще трябва да се задоволим с този размер.Имам нужда от съвет на коя марка и модел да се спрем.цената няма значение,като гледам всички са о/о 1000лв,по конкретно ме интересува матрица,качество на модела,а дали ще има 3д не е от значение

39 инча - този А ако няма значение цената наистина - 1 инч отгоре ето този !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Истината е такава,че нямаме място за по-голям от 39''.,та ще трябва да се задоволим с този размер...

Има и друга истина - различните рамки при различните модели могат да направят 40" телевизор по-малък (като крайни габаритни размери) от 39". Затова и измерете с точност максималното място и тогава търсете модел, съобразявайки се с това, че трябва да се остави поне 1-2 см разстояние отстрани!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друга истина - различните рамки при различните модели могат да направят 40" телевизор по-малък (като крайни габаритни размери) от 39". Затова и измерете с точност максималното място и тогава търсете модел, съобразявайки се с това, че трябва да се остави поне 1-2 см разстояние отстрани!

разстоянието с което разполагаме е точно 99 см.явно няма да ни стигнат.моля за още инфо. за други тв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разстоянието с което разполагаме е точно 99 см.явно няма да ни стигнат.моля за още инфо. за други тв.

На 39 инча диагонала му е 99 см! Така,че в ширина дори 42 инчов предполагам е не повече ,или около 97 см + - в зависимост от рамката!!! С това сумата може да нарастне неимоверно затова кажете максимална такава за да има адекватни предложения,след което може да си измерите с точност на място и да направите избора си! Например в диапазона 39,40,та дори и 42 инча!

ПП.То по-скъп от Samsung-a няма.За 39 и 40 инчов дадох предложение,а ако все пак може да се вмести и 42 инчов предложението от мен е за този

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 39 инча диагонала му е 99 см! Така,че в ширина дори 42 инчов предполагам е не повече ,или около 97 см + - в зависимост от рамката!!! С това сумата може да нарастне неимоверно затова кажете максимална такава за да има адекватни предложения,след което може да си измерите с точност на място и да направите избора си! Например в диапазона 39,40,та дори и 42 инча!

ПП.То по-скъп от Samsung-a няма.За 39 и 40 инчов дадох предложение,а ако все пак може да се вмести и 42 инчов предложението от мен е за този

да,става въпрос за ширина 99см.това е максималното разстояние от едната до другата страна на секцията ни.цената макс.1100-1200

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да,става въпрос за ширина 99см.това е максималното разстояние от едната до другата страна на секцията ни.цената макс.1100-1200

Аз ви разбрах,но Вие мен май не!  42 инчов телевизор в ширина е околко 97см! + -     Така,че във Вашия случай може би ще се вмести и такъв.

Съобразно цената---за 39 предложението остава! За 40 инчов този,а за 42 инчов този -при положение,че както казахте не държите на 3D!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ви разбрах,но Вие мен май не!  42 инчов телевизор в ширина е околко 97см! + -     Така,че във Вашия случай може би ще се вмести и такъв.

Съобразно цената---за 39 предложението остава! За 40 инчов този,а за 42 инчов този -при положение,че както казахте не държите на 3D!

благдаря ви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак ако наистина се вмести и 42 инчов не е лошо да си има и 3D -та ето още няколко предложения:

1.Този

2.Само за 50 лв повече този ,или този

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак ако наистина се вмести и 42 инчов не е лошо да си има и 3D -та ето още няколко предложения:

1.Този

2.Само за 50 лв повече този ,или този

отново ти благодаря за съвета.Днес си взехме  40''самсунг направо заспа на секцийката ми :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.