Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте има ли такова чудо. Идеята ми е вместо да  нося лаптоп на място - да използвам това устройство, също така ако има опция да е по - универсално , няма да е лошо

Благодаря за отговорите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте има ли такова чудо. Идеята ми е вместо да  нося лаптоп на място - да използвам това устройство, също така ако има опция да е по - универсално , няма да е лошо

Благодаря за отговорите

Дефинирайте вашето разбиране за "тествана на матрици"

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите

Трябва ли да има клавиатура, екран, RAM памет и диск ?

Глупав въпрос.

Редактирано от Ken (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

уред за тестване на матрици , вместо да нося цялото дъно, аз намерих, ама нещо цената не ме устройва. Искат му 130 лв, аз по-добре да взема два избушени лаптопа и с тях да давам!

идеята на тестването е дали работят, дали не мажат екрана и така нататък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

уред за тестване на матрици , вместо да нося цялото дъно, аз намерих, ама нещо цената не ме устройва. Искат му 130 лв, аз по-добре да взема два избушени лаптопа и с тях да давам!

Че то ако е 130 лева нищо не е. Нали все пак трябва и работа да върши.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

т.е. за тестване на монитори, не на матрици! ако искате специализирано устройство то си струва парите (ако е 130 лева). Иначе сметнете и разхода ви за лаптоп, усилията за мъкнене, време за стартиране на ОС, приложение.... за 130 си заслужава, но зависи колко пъти на ден правите тези тестове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

т.е. за тестване на монитори, не на матрици! ако искате специализирано устройство то си струва парите (ако е 130 лева). Иначе сметнете и разхода ви за лаптоп, усилията за мъкнене, време за стартиране на ОС, приложение.... за 130 си заслужава, но зависи колко пъти на ден правите тези тестове

Идеята ми е като ги купувам от продавалник - някой да не ме прецака лошо!. Има ли нещо , по което мога чрез огледа да мога да констатирам, освен това че може да е пукната!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята ми е като ги купувам от продавалник - някой да не ме прецака лошо!. Има ли нещо , по което мога чрез огледа да мога да констатирам, освен това че може да е пукната!

С оглед - освен външни механични повреди - не. Но колко често купувате монитори? 3-4 на ден?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С оглед - освен външни механични повреди - не. Но колко често купувате монитори? 3-4 на ден?

Рядко 1, 2 на месец

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рядко 1, 2 на месец

Ами какъв е проблема да носите и ползвате лаптоп тогава?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какъв е проблема да носите и ползвате лаптоп тогава?

Така е, благодаря за отговорите, просто си мислех че е по-евтино

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Emiliq Boqnova
      Потърсих из сайта с търсачката, но не открих подобен казус. Ако модератора прецени, нека насочи темата в правилното направление. 
      Здравейте съфорумници, специалисти, знаещи.
      Моля за съдействието Ви, за компетентното Ви мнение, относно проблема. Имам тези данни, дано са достатъчни. Разполагам с телевизор Филипс-42PFL5008M/08 със счупена матрица. Имам и налична, здрава матрица с номер LC420EUF-PFF1 от Филипс-42PFL7108 K12. Въпроса е: дали ще бъдат съвместими, така че да сложа здравата матрица на мястото на счупената? Благодаря Ви предварително.
    • от samuil.
      Здравейте, притежавам лаптоп Lenovo Legion Y520 и имам конкретен въпрос, възможно ли е да се смени матрицата на екрана с друга? В момента е с модел LG Philips LP156WF6-SPK3 (30 пинов.) Тъй като често се налага да се занимавам с фотообработка се нуждая от IPS екран с по-добро покритие на sRGB. Когато не съм вкъщи няма как да използвам външен монитор. Разбира се, избързах с покупката на лаптопа подмамен и от ниската цена, за това ви моля за съвет. Ясно, че ще кихна едно 150+ лева за нова матрица, но се надявам да си струва. Спрял съм се на тази LG LP156WF6-SPB5 в тестове на  ASUS GL552VW ѝ дават 91% sRGB. 
    • от nesumrobot
      Здравейте,колеги
      За въпросния лаптоп ASUS X552MD-sd082d от кои лаптопи мога да търся матрица съвместима с неговата.
      Моделът на моята матрица е Inno lux N156BGE revc1 JTC1Q074BQ2094Y.
      Ако може да препоръчате и от къде да я взема на добра цена.
    • от loranst looa
      Здравейте искам да ви попитам каква разликата между рам памет ДДР 2 и ДДР 3 не говоря за това че едната е по- ново поколение и  доста по- бърза от другата , а питам чисто визуално има ли някаква разлика , защото аз имам няколко плочки памет но за съжаление етикетите са зацапани и не мога да разбера дали са ДДР 2 или ДДР 3 . Искам да ги пробвам но дъното на компютъра ми е ДДР 3 и ме е  страх ако ги сложа и се окаже че са ДДР 2 , да не ми изгори дъното на комппа. За това  да ви питам въпреки че сигурно ви звучи смешно ( или поне на тези от вас които се занимавате с компютри ) но все пак как може да се различат ? 
    • от Soviet Soldier
      Преди няколко дни реших да направя един тест на монитора си ,и с изненада установих ,че има едва доловимо бяло петно. При нормална експлоатация изобщо не съм го забелязвал и не знам от ,колко време е така ,но пък и правих тест на самия монитор отдавна ,след като го купих и петното го нямаше ,или поне не съм го забелязал. Размерът му е няколко пиксела (под сантиметър) едва се забелязва ,ако човек се вгледа на чист екран. Видимо е най-вече при бял екран ,а при черен то напълно отсъства. Как мога да отстраня този проблем? Пробвах с видео в you tube ,което оправя мързеливи пиксели ,оставих го цяло нощ ,но без резултат. Пробвах и с кърпичка за почистване на монитори ,да разтъркам зоната ,но никакъв ефект. Дали е възможно скапания VGA кабел да прави проблем? Обмислям да го заменя с DP ,да видим дали ще се подобри. Някакви други предложения и идеи ,от какво се е получила тази точка ,и как да бъде отстранена? 

Забравих да вметна ,че матрицата е TN ,а подсветката е контролирана LED. Дали пък някои диод от подсветката в този сектор не е дефектирал?  

Направих няколко снимки с телефона ,но не са никак ясни ,понеже въпросното светло петно и с просто око е едва доловимо. Ето ги все пак: 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.