Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Става въпрос за Viber за Android. За да работи му трябва интернет - wifi или мобилен. При наличие на програмата и от другата страна могат да бъдат провеждани разговори или да се пишат съобщения. Тези разговори и съобщения безплатни ли са ? Питам, защото преди време дъщерята си беше инстелирала Viber на телефона си, но за изпратените съобщения й се начисляваше такса. Тогава нямах време да се занимавам и просто махнахме програмата, но въпросът остана ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам тази програма, но не съм я използвал. Освен 1-2 съобщения просто е така и не са ми начислили нищо на сметката. Сигурни ли сте, че дъщерява Ви, не е използвала платен итнернет или да са ви таксували някаква друга услуга докато е била във въпросната програма Viber?П.С. То това е като скайп, само че само за мобилни устройства, доколкото знам на компютър не може да се използва.

Редактирано от ivan93bg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През wi-fi е безплатно, за мобилният зависи от тарифният план

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Става въпрос за Viber за Android. За да работи му трябва интернет - wifi или мобилен. При наличие на програмата и от другата страна могат да бъдат провеждани разговори или да се пишат съобщения. Тези разговори и съобщения безплатни ли са ?

да, безплатни са. търси причината другаде.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам тази програма, но не съм я ползвал. Освен е 1-2 съобщения просто е така и не са ми начислили нищо на сметката. Сигурни ли сте, че дъщерява Ви, не е ползвала платен итнернет или да са ви таксували някаква друга услуга докато сте използвали Viber?

На телефона си освен възможност за безжична връзка дъщеря ми има и безлимитен /или както там се нарича/ интернет към един от мобилните оператори. Т.е. всяка една връзка с интернет е безплатна. Бих желал някой да изкаже сигурно мнение за това дали разговорите и съобщенията са безплатни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако програмата, която ползва е доста стара е възможно след преминаване на някакъв лимит интернета да става платен. Звъннете на оператор и попитайте за самия план. Иначе самата програма Viber и съобщенията, които се изпращат с нея та дори и разговорите са безплатни като в това можете да сте абсолютно сигурен.

Редактирано от cappie (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разговорите и съобщенията от Viber до Viber са напълно безплатни, ако мобилният ви оператор ви таксува за интернет трафик е отделен въпрос. В програмата има и опция Viber Out за разговори към всякакви номера, които разговори се заплащат, макар че няма как да проведете такъв разговор по погрешка, иска се закупуването на "кредити" първо - Viber Out FAQ.

Бих желал някой да изкаже сигурно мнение за това дали разговорите и съобщенията са безплатни.

Ползвам го от години, една стотинка не са ми начислили, повече от сигурно ми е мнението. Viber Out опцията дъщеря ви ако няма кредитна карта няма как да ползва и да иска.

Редактирано от pecooo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На телефона си освен възможност за безжична връзка дъщеря ми има и безлимитен /или както там се нарича/ интернет към един от мобилните оператори. Т.е. всяка една връзка с интернет е безплатна. Бих желал някой да изкаже сигурно мнение за това дали разговорите и съобщенията са безплатни.

Интернета може да е неограничен, но съобщенията не са. Ако е пращано съобщение към мобилен номер, то ще се таксува.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм го ползвал Вайбър, но за Скайп гарантирам че всичко е безплатно и май е идея по-добре. :)

ПС: Зависи и от тарифния план, но през Wi-Fi си е безплатно.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Viber и facebook messenger (новият, който няма стария бъг с получаването на съобщения повторно) и съм много доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, само трябваше да уточня, че става въпрос за разговори и съобщения от и към Вайбър. Мобилния интернет е неограничен. Явно тя нещо не е разбрала. Значи стана ясно, че към момента разговорите и съобщенията от и към Вайбър са безплатни.

Не съм го ползвал Вайбър, но за Скайп гарантирам че всичко е безплатно и май е идея по-добре. :)

Аз също се замислям какъв е смисъла от допълнителна програма при наличието на Скайп. Аз самия от любопитство си инсталирах Вайбър преди няколко дни. Проведох един разговор към Вайбър и размених няколко съобщения. Разговорът беше с кристално качество. Остава въпросът кое товари повече телефона и батерията - Скайп или Вайбър ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Offtopic 

Не точно!Вайбър е по-добро приложение,стига да имаш достатъчно контакти,които го ползват.Комуникацията е по-добра и е по-удобно.Често провеждам разговори чрез него и мога да каже,че работи добре .Скайпа за андроид лично на мен не ми харесва,някак си е смотан ,но това си е мое мнение :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Viber е много по-удобен и ако не се лъжа иска си по-малко ресурс.

Редактирано от cappie (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

включвам се скоментар по темата

смятах, че разговорите и съобщенията през вайбър са безплатни, но уви виваком ми е таксувала SMS, а ако се обадя например в чужбина - какво ли ще се случи? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

смятах, че разговорите и съобщенията през вайбър са безплатни, но уви виваком ми е таксувала SMS, а ако се обадя например в чужбина - какво ли ще се случи? 

Ммм аз съм на Вива и много говоря по вайбъра , изпращам съобщения и т.н. и нищо не ме таксува. На какъв тарифен план си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От кога viber може да изпраща SMS !!!

Може да ти предложи да изпрати SMS ако няма интернет връзка ама това е вече друга услуга и viber просто те препраща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм аз съм на Вива и много говоря по вайбъра , изпращам съобщения и т.н. и нищо не ме таксува. На какъв тарифен план си ?

net i call

От кога viber може да изпраща SMS !!!

Може да ти предложи да изпрати SMS ако няма интернет връзка ама това е вече друга услуга и viber просто те препраща.

откакто аз започнах да го използвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

net i call

Ти си изпратил баш SMS а не текстово съобщение през Viber. Получателя му къде го получи ? Във viber ли ?

откакто аз започнах да го използвам

Вярно ли ? Интересно защо моя не може !!! Къде му въведе номера за SMS центъра на мобилния оператор че нещо не мога да го намеря по менютата му ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си изпратил баш SMS а не текстово съобщение през Viber. Получателя му къде го получи ? Във viber ли ?

Вярно ли ? Интересно защо моя не може !!! Къде му въведе номера за SMS центъра на мобилния оператор че нещо не мога да го намеря по менютата му ?

във вайбер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

във вайбер

Дай ми скрийн шот къде Viber може да праща SMS ! Може да изпраша free text който си е баш безплатен и едва ли оператора ти може да разбере че си го изпратил че да ти го таксува. Хваща ти само интернет трафика и ти го таксува според договора. Обмяната на текстови съобщения през Viber е безплатна и се плаща само интернет трафик според договора ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай ми скрийн шот къде Viber може да праща SMS ! Може да изпраша free text който си е баш безплатен и едва ли оператора ти може да разбере че си го изпратил че да ти го таксува. Хваща ти само интернет трафика и ти го таксува според договора. Обмяната на текстови съобщения през Viber е безплатна и се плаща само интернет трафик според договора ти

от телефона

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам питане. 

Когато водя кореспонденция с някой познати през Вайбъра под името се изписва дали са онлайн, кога са били последно и т.н, та въпросът ми е следния - защо на един изписва "онлайн", а на друг, който твърди, че не е в програмата му изписва, че е бил преди 1 или 2 мин.

Бих искала да си изясня, този казус, тъй като ако се изключи програмата - то ясно и точно пише кога абоната е бил и излязал, но настава пълна бъркотия като видиш, че даден абонат е бил преди 1 минута, пишеш му и той ти казва, че не на компютъра от много време, а на телефона не е активен. Тогава как така е бил активен преди 1 мин? Много благодаря, защото това създава огромни главобръсканици и разминавания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Viber станаха калл терминатори от няколко години. За да бъдеш калл терминатор трябва да убедиш телефонни доставчици да те ползват за такъв. Как става убеждаването? Ми лесно. Обаждане/текст по Вайбър автоматично "пада" на регулярно телефонно обаждане/текст ако Вайбър "предположи че wifi/data връзката е ненадеждна". Без дори да си наясно че обаждането ти е станало платено ти си приказвай колкото щеш, хем твоят мобилен оператор печели, хем Вайбър понеже си минал през техния калл терминейшън сървиз. Това е стимул за компаниите да ползват калл терминацията на Вайбър както и да преинсталират Вайбър на телефоните които ви продават/подаряват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

безплатни ли са разговорите и чата с вайбър или не са?

и може ли помощ а това как се използват QR кодовете?

Редактирано от plexi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.