Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :)

Имам страшно досаден и тъп проблем с играта  Assassin's creed :black flag. 

Когато почвам да играя Fps ми дропва ама страшно много -до 15-16 fps . И така постоянно ! Страшно е дразнещо :( Някакви идеи как да го оправя :(

Имам :

GPU : Nvidia GeForce GTS 450

CPU :Pentium® Dual Core PC E5700 @ 3.00 GHz

Memory : 3,25

Operation System :Windows 7 Ultimate 

Странното е че имам приятел на който машината му е доста по-слаб от моя , само видео картата му е като моято но е на AMD и му върви с над 30 постоянни fps :(

П.С Всеки драйвър ми е на линия .

Редактирано от cavcav (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът ти е слаб. Вероятно той е причина за дропа, ако не е нещо свързано с драйверите. Но може да пробваш следното. Отваряш контролния панел NVIDIA. Задаваш ръчно адаптивна вертикална синхронизация. AC4 обаче има изисквания за четириядрен процесор. Ти не се класираш дори за двуядрен с тоя стар Пентиум. 

Публикувано изображение

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам че ми трябва четириядрен процесор но защо върви впъти по-добре на къде къде по-стар процесор който е на седем години ? Аз затова като видях че на него му върви без проблем си помислих даже че на мен ще върви дори по-добре :-(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами така е. Преди време бях с подобна на твоята конфигурация и точно това и бе проблема - дроп в кадрите при процесорнозависими игри. Но иначе може да пробваш някои трикове. Пробвай докато си пуснал играта да отвориш таскмениджъра. Задай висок приоритет за процеса на тая игра, като едновременно с това задаваш сходство за ядро "1", като махаш чавката на ядро "0". След това връщаш всичко обратно. Целта е ядро 0 да се разтовари и натоварването да се прехвърли към ядро 1, което не се ползва толкова често от операционната система. И още малко за сеченето. Навремето аз не можех да играя нормално игра, искаща 4 ядра. Например CoD Black Ops, BF2  и т.н. Тия дни си правих експерименти с Far Cry 3, пускайки процесора си на 2 ядра и 2.6 GHz. Точно същия дроп се получава . Процесорът се оказва ограничаващото звено на моменти и кадрите падат изведнъж.  На заден план имам една програма за монитора, която когато е пусната, почва да тегли от процесора и едно от ядрата му. С нея е още по-зле, затова я изключвам когато играя. Да не би и ти да имаш на заден план някоя програма, която товари процесора ти когато почнеш да играеш? Та виж и това с таск мениджъра - дали само играта заема от процесорното време или имна нещо друго, което товари процесора.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото :) Ще пробвам пък да видя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.