Премини към съдържанието
rdo

Съвместимост дъно Acer Q45T и Q9300 ?

Препоръчан отговор

Привет на всички,

Имам дъно, което би трябвало да е съвместимо с процесора (дъното е Acer Q45T FSB 1333..., процесора е Intel Q9300), но като се опитам да го пусна започва да пищи (непрекъснат бип). Със по-слаб процесор (Е8200), дъното тръгва и зарежда биоса.

Та въпросът ми е, от къде може да е проблема :)

-дали може да е от недостатъчно захранване (Фортрон 350W)

-от изгорял процесор (Q9300 е купен от ебей и не съм го виждал да работи, но продавача е сериозен и не би трябвало да лъже)

-някакви настройки по джъмперите на дъното (много силно ме съмнява)

-или нещо трето за което не се сещам (напълно възможно)

Довечера ще се опитам да кача някакви снимки на дъното, че точния модел така и не го разбрах.

Ако някой може, нека да препоръча сервиз в студентски град, в който ще им се занимава да направим тестваме, защото не ми се купува ново захранване само за да разбера дали е от захранването или нещо друго.

Поздрави и предварителни благодарности :)

Редактирано от rdo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво още си вързал към захранването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното поддържа Core 2 Quad процесори, ама не можах да намеря точно кои модели. Първо пробвай с връщане на настройките на биоса дали ще има ефект. За захранване е рано да се коментира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно проблемен процесор. Това, че продавача е сериозен не значи, че процесора не може да се повреди по време на транспортирането.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно проблемен процесор. Това, че продавача е сериозен не значи, че процесора не може да се повреди по време на транспортирането.

Едва ли е повреден Емо, не е толкова лесно да се повреди/изгори процесор. Аз продължавам да си мисля че дъното не го поддържа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли е повреден Емо, не е толкова лесно да се повреди/изгори процесор. Аз продължавам да си мисля че дъното не го поддържа.

Един и същи сокет са и поне по първоначална информация би трябвало да го поддържа. Най-лесно може да се разбере ако се тества процесора на друго дъно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да обновиш BIOS ако нищо друго не проработи.

Редактирано от Greak (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да обновиш BIOS.

Това в краен случай, първо ресет на биоса !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, първо да тества процесора на друго дъно, за да не прави излишни процедури. Особено Update на bios без да се знае поради каква причина трябва да се прави е доста опасно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, първо да тества процесора на друго дъно, за да не прави излишни процедури. Особено Update на bios без да се знае поради каква причина трябва да се прави е доста опасно.

Ама именно че аз не съветвам да се обновявва биоса, а да се ресетне cmos (да се нулират настройките, т.е. да се заредят default). На друго дъно ако може да се пробва ще е добра идея, но според мен процесора си е здрав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама именно че аз не съветвам да се обновявва биоса, а да се ресетне cmos (да се нулират настройките, т.е. да се заредят default). На друго дъно ако може да се пробва ще е добра идея, но според мен процесора си е здрав.

Е то не беше персонално към теб колега. За постващия е. Просто дадох "replay" без да искам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е много ясно, че в краен случай. Редактирах го. :)

Редактирано от Greak (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според информация от Intel, чипсетът е съвместим с процесора - http://ark.intel.com/products/36527/82Q45-Graphics-and-Memory-Controller-Hub - 'COMPATIBLE PRODUCTS' вляво. Мисля си обаче, че някаква несъвместимост може да идва от това, че дъното е било част от маркова сглобка. В какъв точно компютър е било дъното и дали последният има вариант с Q9***? Ако не, то си мисля, че има някакъв вид ограничение по TDP, т.е. компютърът да не е предвиден да работи с толкова топли процесори, особено ако е в малка, компактна кутия - за пример E8*** са с 65 W или по-малко TDP, а Q9*** всички са с 95 W (освен някои специални модификации, обикновено означени като 'Q9***S), което с простички думи означава чувствително по-топъл чип.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,

Благодаря на всички за отговорите.

Ето и малко снимки на дъното и захранването.

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,

Благодаря на всички за отговорите.

Ето и малко снимки на дъното и захранването.

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Просто тествай процесора на друго дъно. Ако трябва отиди до компютърен сервиз и ги помоли там да го тестват дали въобще работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение от мен. Пусни компютъра без рам паметта да видиш поне ще зареди ли BIOS

Tова захранване

-дали може да е от недостатъчно захранване (Фортрон 350W)

и това от снимките нямат нищо общо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение от мен. Пусни компютъра без рам паметта да видиш поне ще зареди ли BIOS

Tова захранване

и това от снимките нямат нищо общо.

Да ме извиняваш, ама ако ми пуснеш дъно без RAM и да ти изкара BIOS-a ми се обади.

На ясно ли си какво означава POST?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ме извиняваш, ама ако ми пуснеш дъно без RAM и да ти изкара BIOS-a ми се обади.

На ясно ли си какво означава POST?

.

Прав си. Голяма глупост написах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, пак питам - марков компютър ли е това и ако да, какъв модел е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,

Това ми дадоха като майка на дъното "GATEWAY DS1Z". Лошото е, че аз не откривам никаква информация за такъв модел компютър и дали има разновидности със quad core процесори. 

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то на снимките се вижда че е от ACER система

Вероятно е да става както при НР и да се флашва с оригинален биос на ASUS или MSI 

стига да се знае точния модел

дъното е от Acer Veriton M670

http://www.acer.bg/ac/bg/BG/content/drivers/1020;-;Veriton%20M670

производителя е EliteGroup

модела е ECS Q45T-AM

вероятно не тръгва защото процесора е 95 вата

по вероятно да е съвместим с 65 ватов процесор тези които завършват на S

http://ark.intel.com/search/advanced/?s=t&FamilyText=Legacy%20Intel®%20Core™2%20Processor&CoreCountMin=4&MaxTDPMin=45&MaxTDPMax=65

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.