Премини към съдържанието
inwader

Някой знае ли, защо забива телефон LG Optimus L5 / 610

Препоръчан отговор

Проблема е, че му трябва много време да включи екрана, да зареди, да отвори следващото меню и като избереш номер късно започва да набира. Дали трябва да се преинсталира Андроида или да се купува нов телефон ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е, че му трябва много време да включи екрана, да зареди, да отвори следващото меню и като избереш номер късно започва да набира. Дали трябва да се преинсталира Андроида или да се купува нов телефон ?

На първо време изчисти кеша на паметта от настройките на приложенията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време изчисти кеша на паметта от настройките на приложенията.

Сега ще видим дали ще се справим ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще видим дали ще се справим ! :)

Естествено че трябва да помогне, макар и временно. От друга страна пък забавянето може да се дължи и на слабичък хардуер, та само това е нелечимо. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има повече приложения, работещи във фонов режим, е нормално телефонът да се тормози, особен предвид това, че е само с 512 MiB оперативна памет. Skype, WhatsApp и Viber примерно са ужасно гладни за ресурси по мои наблюдения.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че трябва да помогне, макар и временно. От друга страна пък забавянето може да се дължи и на слабичък хардуер, та само това е нелечимо. :)

Телефона е на детето ми и го е набъкало с игри. Макар, че поизтрихме няколко не се оправя. Включваме му някакъв Клиин мастер, но пак не е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона е на детето ми и го е набъкало с игри. Макар, че поизтрихме няколко не се оправя. Включваме му някакъв Клиин мастер, но пак не е добре.

Ами както ти казах основно слабия хардуер е главната причина. От там насетне лакомите приложения забавят работата.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали трябва да се преинсталира Андроида или да се купува нов телефон ?

По-скоро да се обнови!!!Иначе сведи ненужните неща до минимум, че с тия 800 MHz кое по-напред!? :tongue2:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталация трудно ще направите без заводско изображение на системата, но може да пробвате с Factory Reset - това ще махне всичката информация от телефона и може да започнете "на чисто" (въпреки че в някои случаи повторно свързване с Google акаунт, с който е бил свързан телефонът преди, ще накара Play Store да свали наново всички приложения).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталация трудно ще направите без заводско изображение на системата, но може да пробвате с Factory Reset - това ще махне всичката информация от телефона и може да започнете "на чисто" (въпреки че в някои случаи повторно свързване с Google акаунт, с който е бил свързан телефонът преди, ще накара Play Store да свали наново всички приложения).

Ако стигнем до преинсталация ще направим друг Гугъл плей акаунт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви господа за съветите. Поизтриме туй онуй и телефона започна да се държи нормално.  :)

Редактирано от inwader (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.