Премини към съдържанието
Black Power

Поправима ли е физическа щета на контактната система на HDD

Препоръчан отговор

Зравейте. 

Някъде в къщи бях "скатал" един  HDD. Старичък, малък, но работещ. Та, дотрябва ми, но установих, че пимчетата на контактната му система са частично повредени т.е. едни  бяха влезли по - дълбоко а други бяха изкривени. (Предполагам, че е дело на децата)

Изправих някои от тях но със свързването, диска не тръгна. Предполагам, че вина за това имат потъналите пинчета, но с тях не можах да се справя, че и към по - лошо тръгна т.е към отчупване.

Дайте съвет за ремонт / възстановяване.

Диска е 50 GB, като идеята беше да се използва самостоятелно само от ОС т.е като С

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зравейте. 

Някъде в къщи бях "скатал" един  HDD. Старичък, малък, но работещ. Та, дотрябва ми, но установих, че пимчетата на контактната му система са частично повредени т.е. едни  бяха влезли по - дълбоко а други бяха изкривени. (Предполагам, че е дело на децата)

Изправих някои от тях но със свързването, диска не тръгна. Предполагам, че вина за това имат потъналите пинчета, но с тях не можах да се справя, че и към по - лошо тръгна т.е към отчупване.

Диска е 50 GB, като идеята беше да се използва самостоятелно само от ОС т.е като С

Трябва да му смениш цялата електроника.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зравейте. 

Не мисля че си заслужава труда. Толкова стар диск е тръгнал към коша, не спирай устрема му :)

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

запои проводниците на кабела със пиновете/(останките) и харда ще ти тръгне.;

Ако си по-внимателен, можеш да успееш да ги запоиш и на металните краченца зад самия конектор

Редактирано от Атанас Пачoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.