Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам следния лаптоп Asus K55A. Лаптопа е доста хубав много съм доволен не мога без него но малко загрява! И се запитах дали не може да се смени процесора сегашния е Intel Celerone 1.7GHz и доста хора ми казват че не са хубави процесори .... Разпитвам приятели и познати едни казват че мога да го сменя други казват че не мога, вече и аз не знам какво да правя че реших да попитам вас потребители на Калдата!!!???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси си охлаждаща подложка.

Иначе колко загрява зависи от това какво правиш с него. Ако играеш игри, не ще загрява, ами и яйца ще можеш да пържиш на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа кога за последно е чистен и му е сменяна термо-пастата ? Ако не е чистен близките 6 месеца, задължително трябва да се занесе на сервиз и да го почистят. На мен по-малко от 30 лева не са ми взимали за почистването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако при използването на лаптоп не се спазват правила за неговата употреба каквито и процесори и други компоненти да са монтирани , ефекта ще е никакъв . Това "малко " загряване " колко малко е ? Някой знае ли освен автора на тази тема ? Никаква информация и нищо като нищо не се знае .

Към колегата с 6 месечния цикъл на почистване - такива филми са само за онези който им плямпат в сервизите че трябвало еди какво си защото еди що си .  Лаптоп може да работи и 3 години без почистване и каквито и да са манипулации , а може да работи и 1 месец и да се стигне до там че вентилатора да не може да се върти от боклуци и прах . В недалечното минало по-паметливите ще си спомнят как наляво и надясно се врещеше че ОС трябва да се преинсталира на 6 месеца веднъж за да работи компютъра добре . Сега чета за неща за разглобяване на лаптопи и какво ли не поне по 1-2 пъти в годината . Спрете с тези неща . Лаптоп се разглобява само при реална и доказана нужда , Това не е настолен компютър с 2 винта на ламаринен капак . При повечето модели от преди 2-3 години , почистването е свързано с почти пълно разглобяване на лаптопа . За тези който знаят за какво говоря им е ясно . Тези който носят в сервиз през 6 месеца да вземат да четат повече и да спрат да мислят че лаптопа е настолен компютър .

Няма такива правила на колко време лаптоп трябва да се чисти , да му се сменят термопасти и т.н . Всичко си зависи от това как и за какво се използва машината , дали са спазени елементарни правила за нейната експлоатация и т.н .

П.П. Нека хора който си носят лаптопите и настолните компютри по сервизи , да бъдат така добри да не раздават съвети .Съвети могат да давах хора който са правили , виждали и знаят как стоят нещата . Как може човек който отива , дава си лаптопа в сервиз отива след ден и му казват че е почистен да дава съвет ????? Това е все едно човек да се качи в самолета , да лети като пътник до някъде , и след това да дава съвети как се кара самолета !!!!!!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа кога за последно е чистен и му е сменяна термо-пастата ? Ако не е чистен близките 6 месеца, задължително трябва да се занесе на сервиз и да го почистят. На мен по-малко от 30 лева не са ми взимали за почистването.

Ами да ти кажа март месец 2013г го взех нищо не съм пипвал само че бях с win 8 и мн се товареше лагваше и подобни минах на убунту и бях мн доволен но от месец ми загрява! Но ще го почистя да видим кво ще се получи!Мерси за съвета :)

Поздрави 

Потърси си охлаждаща подложка.

Иначе колко загрява зависи от това какво правиш с него. Ако играеш игри, не ще загрява, ами и яйца ще можеш да пържиш на него.

Като цяло не играя игри, преди играех но не загряваше сега си бачкам само на него  ползвам браузъра 2-3 програми едновременно и тва е....  

Ако при използването на лаптоп не се спазват правила за неговата употреба каквито и процесори и други компоненти да са монтирани , ефекта ще е никакъв . Това "малко " загряване " колко малко е ? Някой знае ли освен автора на тази тема ? Никаква информация и нищо като нищо не се знае .

Към колегата с 6 месечния цикъл на почистване - такива филми са само за онези който им плямпат в сервизите че трябвало еди какво си защото еди що си .  Лаптоп може да работи и 3 години без почистване и каквито и да са манипулации , а може да работи и 1 месец и да се стигне до там че вентилатора да не може да се върти от боклуци и прах . В недалечното минало по-паметливите ще си спомнят как наляво и надясно се врещеше че ОС трябва да се преинсталира на 6 месеца веднъж за да работи компютъра добре . Сега чета за неща за разглобяване на лаптопи и какво ли не поне по 1-2 пъти в годината . Спрете с тези неща . Лаптоп се разглобява само при реална и доказана нужда , Това не е настолен компютър с 2 винта на ламаринен капак . При повечето модели от преди 2-3 години , почистването е свързано с почти пълно разглобяване на лаптопа . За тези който знаят за какво говоря им е ясно . Тези който носят в сервиз през 6 месеца да вземат да четат повече и да спрат да мислят че лаптопа е настолен компютър .

Няма такива правила на колко време лаптоп трябва да се чисти , да му се сменят термопасти и т.н . Всичко си зависи от това как и за какво се използва машината , дали са спазени елементарни правила за нейната експлоатация и т.н .

П.П. Нека хора който си носят лаптопите и настолните компютри по сервизи , да бъдат така добри да не раздават съвети .Съвети могат да давах хора който са правили , виждали и знаят как стоят нещата . Как може човек който отива , дава си лаптопа в сервиз отива след ден и му казват че е почистен да дава съвет ????? Това е все едно човек да се качи в самолета , да лети като пътник до някъде , и след това да дава съвети как се кара самолета !!!!!!

Извинете но не знам степени на загряване на лаптопи, за това казах малко не е чак яйца да си пържа на него но, усещам включва се вентилатора почва да шуми за  известно време и така иначе има и водно охлаждане. А какво казвате да не го отварям за почистване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..... иначе има и водно охлаждане. А какво казвате да не го отварям за почистване?

Понеже не ползвам лаптоп и не съм много в час с новите технологии се учудих, но като проверих наистина съществува водно охлаждане за лаптоп http://www.setcombg.com/default.asp?site=comment&NID=14776

Степени на загряване няма.Това не е плоча на котлон. Има температура на загряване. Тя се гледа най-лесно през програми като Everest например.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би било добре всички лаптопи от среден и висок клас да са с водно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от rian14
      Здравейте всички, тъй като старата машина взе да издава багажа (11г.) съм се насочил към нова. По конкретно ASUS FX550IU-DM123_8gb . Насочил съм се към него поради следните причини:
      В бюджета ми е (1000-1200) 
      Голям почитател съм на марката. 
      Ще се използва за учене, на моменти работа с леки и среднотежки програми и игри които да вървят на средни изисквания що годе добре.  Очаквам мнения и съвети и разбира се впечатления,ако някой има такъв.   

Целта е да издържи повече от гаранцията. (Да ме издържи поне 4-5 г)
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      От седмица имам досаден проблем с един от двата компонента. 
      Когато компютъра влезе в sleep режим и се наложи да бъде "събуден", екрана започва да премигва. Първо по бавно, след което засилва. При рестарт не се подобряват нещата, а при по-продължително изключване, проблема или изчезва до следващия sleep или просто премигва по-бавно, засилвайки се постепенно. Това ми се случва и под Ubuntu 18 и под Windows 10. Надявах се да е картата, като с 300 зора активирах вградената. Тръгна, но проблема се появява отново. По метода на изключването реших, че е монитора, но пък на вградената карта се случва адски по-рядко и ако се случи, то след 10 премигвания спира... Ни в клин, ни в ръкав... Чакам да ми донесат днес/утре един монитор, да видим дали пък няма да се окаже проблем в монитора... Засега съм махнал опцията за sleep и всичко е точно, ама до кога... 
      Въпроса ми е към хора сблъсквали се с подобен проблем да ме насочат какво да очаквам...
      Прилагам от видео от премигването в напреднала фаза 

Модела на монитора е LG IPS 277l. Имаше някаква тъпотия за пестене на енергия, която всеки път като светнеше слънце намаляваше силата на екрана и съответно увеличаваше, но е изключена отдавна, за да дава тя проблеми. Тайно се надявам, някоя настройка по монитора да е прецакана, ама на проба грешка толко... 
    • от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.