Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
BMW Маниак

Търся диск менажер за работа с GPT дискове.

Препоръчан отговор

Колеги трябва да форматирам и разделя един диск но акронис май не го поддържа. Не знам и дали Gparted поддържа тия дискове. Искам ако може да ми предложите някакво решение че яко омазах лаптопа и не ще да му се стартира рековерито.

Има някаква грешна партиция която е с много голяма големина и явно го бърка. Трябва да го форматирам на цяло и да се пробвам да го разделя но как ? В момента е без ОС и само от USB флашка ще може да бутне.

поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги трябва да форматирам и разделя един диск но акронис май не го поддържа. Не знам и дали Gparted поддържа тия дискове. Искам ако може да ми предложите някакво решение че яко омазах лаптопа и не ще да му се стартира рековерито.Има някаква грешна партиция която е с много голяма големина и явно го бърка. Трябва да го форматирам на цяло и да се пробвам да го разделя но как ? В момента е без ОС и само от USB флашка ще може да бутне.поздрави.

parted и gparted рабoтят с GPT.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги трябва да форматирам и разделя един диск но акронис май не го поддържа. Не знам и дали Gparted поддържа тия дискове. Искам ако може да ми предложите някакво решение че яко омазах лаптопа и не ще да му се стартира рековерито.

Има някаква грешна партиция която е с много голяма големина и явно го бърка. Трябва да го форматирам на цяло и да се пробвам да го разделя но как ? В момента е без ОС и само от USB флашка ще може да бутне.

поздрави.

Paragon disk manager?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

parted и gparted рабoтят с GPT.

Ми имам Gparted и сега ще го сложа на една флашка белким стане.

Paragon disk manager?

Има ли вариант да се сложи на USB флашка ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери на сайта им. Но има ИСО от което да заредиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачи хард диска като втори на работеща машина. От там спокойно може да си инсталираш програма, която да оправи проблемите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачи хард диска като втори на работеща машина. От там спокойно може да си инсталираш програма, която да оправи проблемите.

Ми не е много лесно да го сваля от единия лаптоп и да го закача на другия. Но докато можеше да се стартира ОС win8 не можеше да работи с него поради грешна партиция която имаше неизвестно голям обем след рековери възстановяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не е много лесно да го сваля от единия лаптоп и да го закача на другия. Но докато можеше да се стартира ОС win8 не можеше да работи с него поради грешна партиция която имаше неизвестно голям обем след рековери възстановяване.

Аз за тази цел съм си взел точно този контролер (не правя реклама) и нямам никакви проблеми, когато се налагат подобни дейности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за тази цел съм си взел точно този контролер (не правя реклама) и нямам никакви проблеми, когато се налагат подобни дейности.

Имам подобен. Ама струва ли си да разглобявам гаранционен лаптоп за да му махна диска ! Не с с капак отдолу на 4 или 5 болчета. Най вероятно е под клавиатурата ама по добре да му запазя гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам подобен. Ама струва ли си да разглобявам гаранционен лаптоп за да му махна диска ! Не с с капак отдолу на 4 или 5 болчета. Най вероятно е под клавиатурата ама по добре да му запазя гаранцията.

Това не го знаех. Не знам дали Ubuntu live има опцията да форматира хард диск от GPT в MBR.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече стана голяма боза. Направо ми писна. Gparted определено не го разпозна ! Направо му дадох да го прави нов MBR.

Направих му два примари партишана. Ще пробвам да възстановя с акронис C: със win 8 и да се надявам GRUB да го намери и сложи за стартиране с Linix Mint.

Отворих си доста работа за уйкенда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам ви малко да си поиграете двойна работа , но мисля че ще имате успех . Сложете на флашка линукс и пробвайте да инсталирате .Ако стане после ще е лесно аз съм имал подобни проблеми който не се решаваха с уиндоус , но линукса е голяма работа. А може и така http://killdisk.com/features.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв модел е лаптопа доколкото разбирам е без операционна с-ма под ДОС.! Какъв Уиндоус Искаш да му инсталираш ? Виндоус 7 под ЖПТ диск не може да се активира с лоудера на ДАЗ ,но с други може , например  KMSAuto Net 2014 v1.2.3 Portable

Dell inspiron 5323 има ОС оригинална 8ца с GPT диск. Имаше и рековери партиция. Сега няма нищо вече. Имам image на всичките му дялове с акронис. Включително и на рековери дяла. Имам и флашка която ми направи дел рековери менажера. Веднъж го върна на фабрични и омаза единия партишан и от тогава отказва да зацепи втори път на рековери. 

Ако го разделя като GPT диск мога да му възстановя партициите (съдържанието) но не мога го разделя. Сега е вече MBR диск 500гб.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам image на всичките му дялове с акронис

Ами пак чрез Акронис /Доколкото знам го има под Линукс/ направете Рековери на създадените бекъпи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пак чрез Акронис /Доколкото знам го има под Линукс/ направете Рековери на създадените бекъпи

Акронис за да ми възстанови партиция трябва да му покажа коя ще бъде. При условие че не мога да подредя диска по партиции както е бил GPT няма как да почна възстановяването.

Сега ще му сложа върху С: (mbr) снимка от работещата преди ОС и ще стартирам linux mint за инсталация и се надявам да ги подкара и двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще му сложа върху С: (mbr) снимка от работещата преди ОС

И снимката ще направи пак диска ЖПТ. и за какво е играта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И снимката ще направи пак диска ЖПТ. и за какво е играта!

Аз връщам само една партиця която си беше NTFS преди и сега пак ще си е NTFS. От връщането на една партиция целия диск ли ще стане вече GPT?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чрез  Акронис и бекъпа направен с него имате възможност да въстановите с-мата до момента на създаването на бекъпа.

Имам image на всичките му дялове с акронис. Включително и на рековери дяла.

Редактирано от simens123 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чрез  Акронис и бекъпа направен с него имате възможност да въстановите с-мата до момента на създаването на бекъпа.

Ако дискс не е опреразмеряван или бъркам ? Най малкото преди да почна трябва да го преоразмеря и подредя по партиции както е бил мисля.

Аз имам снимки на партициите не клонинг на целия диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dell inspiron 5323 има ОС оригинална 8ца с GPT ........ Имам image на всичките му дялове с акронис. Включително и на рековери

Когато сте правили бекъпа предполагам всичко е работило добре !!!! Възстановявате и би трябвало всичко да е О.К.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато сте правили бекъпа предполагам всичко е работило добре !!!! Възстановявате и би трябвало всичко да е О.К.

този лаптоп дойде с 7или 8 партиции и диск GPT в момента е с две партиции и e MBR. Първо трябва да го преоразмеря както е бил за да почна да го възстановявам. Нама как да възстановявя повече на брой партиции върху диск с по малко.

Не знам какво стана ама както беше MBR и му сложих снимката от преди и кактоси беше с две партиции и директо win8 се стартира без да задава въпроси и диска е вече GPT. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

този лаптоп дойде с 7или 8 партиции и диск GPT в момента е с две партиции и e MBR. Първо трябва да го преоразмеря както е бил за да почна да го възстановявам. Нама как да възстановявя повече на брой партиции върху диск с по малко.Не знам какво стана ама както беше MBR и му сложих снимката от преди и кактоси беше с две партиции и директо win8 се стартира без да задава въпроси и диска е вече GPT.

Ами аз ти казах да не бараш GPT-то. Оригиналната ти инсталация непременно е била UEFI и това не може да стартира от MBR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз ти казах да не бараш GPT-то. Оригиналната ти инсталация непременно е била UEFI и това не може да стартира от MBR

Ми не знам! Възстановявах върху диск MBR със С: активен партишан. От там акронис ми включи някаква опция автоматично не я разбрах и започна. Рестартирам и докато търся флашката с линук пропуснах бут менюто и по едно време прозореца зареди иконите на десктопа !!!

Сега пиша от него.

Публикувано изображение

Преди на тоя скрийншот излизаха куп партишани, само бог знае какви са били. Три по 500мб един 7гб рековери и още някакви малки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.