Премини към съдържанието
sonichero

Проблем със свързването на домашно кино с компютър

Препоръчан отговор

Имам компютър с дънна платка Asrock B85 Killer Fatality и наскоро закупих домашно кино Sony DAV - TZ715, което искам да свържа към PC-то  и да го използвам като звукова уредба. Свързах ги с HDMI през звуковата карта на дъното, но не мога да изкарам звук на уредбата. Ако някой може да помогне ще бъда благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системата ти има HDMI output. От него ще може да изкарва, а не да приема HDMI сигнал. И не съм виждал HDMI порт на звукова карта.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам два въпроса, ако може да ми обясните.

1. Ако трябва да свържеш телевизор с киното през HDMI тогава вход ли ще се окаже или изход?

2.Имам друг компютър, който съм го свързал с телевизор през HDMI на дъното и телевизорът получава и картина и говор през същия кабел. Дъното е Asrock B75 Pro. Това не е ли звуковата карта на дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Ако трябва да свържеш телевизор с киното през HDMI тогава вход ли ще се окаже или изход?

2.Имам друг компютър, който съм го свързал с телевизор през HDMI на дъното и телевизорът получава и картина и говор през същия кабел. Дъното е Asrock B75 Pro. Това не е ли звуковата карта на дъното?

Ето ти линк какво е това HDMI

Ето ти линк с информация за дъното ти.

Eто ти и линк с информация за системата

Няма да може да я свържеш с HDMI кабел.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По първия въпрос не знам конкретното кино какви входове изходи има.

По втория HDMI е "изход" на видео картата,

а самата видео карта има вградена и звукова. При по старите модели се налага свързване с кабелче към дъното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го разбирам HDMI е изход на видео картата,а самата видео карта има и звукова?Това означава ли,че вграденото видео в процесора има и аудио,а звука не е от аудиото на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да го разбирам HDMI е изход на видео картата,а самата видео карта има и звукова?Това означава ли,че вграденото видео в процесора има и аудио,а звука не е от аудиото на дъното.

При вграденото видео в процесора аудиото е от дъното, но минава приз видео картата.

И в драйвера на видео картата би трябвало да има някакви настройки за да се подаде и звук към телевизора.

При външните видео карти си има отделен чип които е в самата карта и има възможност за два аудио потока.

Примерно докато слушаш музика със слушалките семейството ти може да гледа филм на телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При вграденото видео в процесора аудиото е от дъното, но минава приз видео картата.

И в драйвера на видео картата би трябвало да има някакви настройки за да се подаде и звук към телевизора.

При външните видео карти си има отделен чип които е в самата карта и има възможност за два аудио потока.

Примерно докато слушаш музика със слушалките семейството ти може да гледа филм на телевизора.

Има настройка в Биос за разрешаване и забраняване на звука през HDMI на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.