Премини към съдържанието
BMW Маниак

Смених си диска от GPT към MBR и дивайс менажера подлудя !

Препоръчан отговор

Колеги някакви идеи че радостта беше кратка. Минах към MBR за да мога да си сложа и Linux и друга беля на хоризонта. Някакви идей как да го оправя ?

Публикувано изображение

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвай се. Имаш вече два процесора.

Не ми е до радост нямам и аудио остави процесорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми е до радост нямам и аудио остави процесорите.

Сигурен ли си, че този хард диск е наред?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че този хард диск е наред?

По наред просто няма как да е. Убеден съм че харда е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По наред просто няма как да е. Убеден съм че харда е добре.

Предлагам следното. Закачи го като втори дикс на работещо ПС. Ако тук нямаш може при приятел. Форматирайте го както трябва и му сменете формата. След това го закачаш за лаптопа и правиш чисто нова преинсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам следното. Закачи го като втори дикс на работещо ПС. Ако тук нямаш може при приятел. Форматирайте го както трябва и му сменете формата. След това го закачаш за лаптопа и правиш чисто нова преинсталация.

Оправих го. Тежки рестори включително подреждане на диска на фабрични настройки (от една флашка която по някаква причина има грешка). Отново го направи грешен диска, появява се като 16тб в диск менажера и никаква опция за работа с него. Втория път пак с флашката само поправка на стартираши файлове видя че диска е сбъркан и го оправи и него. Сега е Ок.

Обаче е GPT под UEFI и не мога да му сложа Linux. Пак ще го мъча по късно че много му се заинатих.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих го. Тежки рестори включително подреждане на диска на фабрични настройки (от една флашка която по някаква причина има грешка). Отново го направи грешен диска, появява се като 16тб в диск менажера и никаква опция за работа с него. Втория път пак с флашката само поправка на стартираши файлове видя че диска е сбъркан и го оправи и него. Сега е Ок.

Обаче е GPT под UEFI и не мога да му сложа Linux. Пак ще го мъча по късно че много му се заинатих.

Затова на работещ компютър, за да може да си го направиш както трябва. Иначе похвално, че си го захапал здраво. В крайна сметка няма къде да отиде. И се чудя защо се запъва като няма да е на неговата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.