Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, започнах да сглобявам конфигурация на един приятел за лига. Играта не я играя, но се образовах малко и видя, че използва 2 процесорни ядра. 
Малко съм над бюджета, не знам каква кутия да сложа.
Количка - 597.36 лв. с ДДС 
Ето малко данни за играта, че да не се разкарвате по сайтове. 
Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени рама,вземи за по-евтино кутия със захранване CM K350.

Пак зор, трябва да сложа рам за 35 лева.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И нещо с АПУ за 606 лв.-количка.

На това нещо е добре да му се сложи рам поне на 1866, най-добре на 2133.  Харесва ми идеята, че в бъдеще ще може да се лепне едно видео от класа примерно на 260x или 270, но сега няма пари за по-бърза рам и другите части (двуядрен интел + 7770) вадят повече FPS. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На това нещо са глупости да му се сложи рам на 2133.С пръдня боя не става-или имаш пари или режеш;последно какво искаш и за колко пари?

http://us.hardware.info/reviews/4372/mini-review-the-effect-of-memory-speed-on-amd-trinity-apus Написал съм точно какво ми трябва. Видях ти предложението за апу-то, обмислям го. Разликата в рамта от 1333 до 1866 е средно 25%, с пръдня боя става. Сега предложенията на mrazqmakaroni и Людмил биха се справили по-добре с тази игра, заради по-силното видео (7770). Но пък имат по-слаби процесори. Но пък играта не поддържа повече от 2 ядра. Тези ядра ще си стоят. Ще говоря с човека и ако ще си взема видеокарта в последствие, тогава системата с APU-става първи вариант.

Написал съм точно какво ми трябва. Видях ти предложението за апу-то, обмислям го. Разликата в рамта от 1333 до 1866 е средно 25%, с пръдня боя става. Сега предложенията на mrazqmakaroni и Людмил биха се справили по-добре с тази игра, заради по-силното видео (7770). Но пък имат по-слаби процесори. Но пък играта не поддържа повече от 2 ядра. Тези ядра ще си стоят. Ще говоря с човека и ако ще си взема видеокарта в последствие, тогава системата с APU-става първи вариант.

Редактирано от danchobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде малко понаучи за предлагания хардуер,после разгледай цените и след това ми пускай някакви линкове.Да не говорим,че щом искаш да ме поучаваш,значи нещата ги разбираш повече и нямаш нужда от мое присъствие.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, за да се играе тая игра на 1080p,  максимални детайли с антиалайзинг и HD6670  със Celeron  е много. При това положение имаш средно около 90 fps,  което е доста повече от заветните 60 fps. Не се изхвърляй с видеокарти, освен ако няма да се играят и други игри. Но моето мнение е,  да се вземе това, което е необходимо за LoL. В бъдеще винаги може да се продаде тоя Celeron  или да се купи по-бърза видеокарта. Няма смисъл сега да се наливат пари.  А мнението ми за FM2  платформата е такова, че предвидливия геймър никога не би се спрял точно на нея. Не само че се дават излишно повече пари в началото, ами и в последствие за добри резултати трябва да се наливат още пари - за охлаждане, за захранване, за енергото... Пък ако човека не търпи и шум...

Днес играх няколко часа тая игра и мога да твърдя, че дори и едно ядро стига, но на по-висока честота, щото моето го бях пуснал на 2.5 GHz  и не стигаше за повечко детайли. Но пък при ниски детайли нямаше проблем. С две ядра заспива. А видеото дори и с максимално намалени честоти идва свръх бързо за тая игра.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен :)

BB код:
GB N550D5-1GI / GTX550 TI 1GB Старичка е но по-хубава от радеон 7770

Обща стойност - 593.51 лв. с ДДС
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Batman: Arkham City1920x1200 - Extreme quality + FXAA-HIGH top 10

Явно информацията ми е стара съжалявам за грешката  :)

Ето със 7770 надявам се 5 лева над бюджета да не е болка за умиране. 

BB код:

Обща стойност - 605.62 лв. с ДДС
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Aко ще се играе само LoL и 7750 е предостатъчна. То и GTX 650 стига, ама е по-скъпа и по-бавна от 7750. APU-тата са на нивото на 6670 +/- 10% и не става за високи детайли и голяма резолюция.

When it comes to platform performance, the game is even less picky. We expect any dual-core processor above 2.0 GHz to handle it with ease.

За 60FPS(с включен vsync) двуядрен Haswell+7750/7770 предлага пре-предостатъчна производителност.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Aко ще се играе само LoL и 7750 е предостатъчна. То и GTX 650 стига, ама е по-скъпа и по-бавна от 7750. APU-тата са на нивото на 6670 +/- 10% и не става за високи детайли и голяма резолюция.

За 60FPS(с включен vsync) двуядрен Haswell+7750/7770 предлага пре-предостатъчна производителност.

Колега, днес точно това правех - играх и играя LoL. Видеото го намалих на 405/1300 MHz  и пак ми дава при всичко на макс с АА и 1920х1080 93 средни fps. Сега пускам с GF6600,  пък да видим какво ще стане и ще пиша. 2 ядра на 2.5 GHz.  А тая HD6670  на графиката ако забелязваш е с DDR3  памет. Аз получавам 93 fps, тоест почти колкото HD7750. Тия честоти по мои изчисления са 30% по-ниски от имитиращите HD7750. Да кажем, че отговарят по-скоро на GTS450. A HD6670  DDR5  не е толкова по-бавна. В други тестове тя показва от 30 до 50% повече кадри от версията с DDR3. Ама едва ли си заслужава точно тоя въпрос да коментираме - DDR3  срещу DDR5. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Аз да кажа,че apu-тата са по-слаби и от 7730. http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1746&gid2=1073&compare=radeon-hd-7730-vs-radeon-hd-7560d

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един 3870k с памет на 1866, сега ще кажа как върви, само да се инсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 1080р с максимални настройки (там AA, анимация на GUI, всичко) 50 като си сам на линия, 30 като се биете 5-6 човека заедно.

Редактирано от danchobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.