Премини към съдържанието
v_savov67

Нов компютър или стар с подобрения

Препоръчан отговор

Моя компютър е старичък ,

Socket 775 Intel® Pentium® D processor 805

FSB Support FSB 533/800MHz

1 GB DDR2 677Mhz

HDT722525DLA380  (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)

NVIDIA GeForce 7100 GS  (512 MB)

Аз се чудя какво ли ще стане ако го стане така:

Socket 775 Intel® Core™2 Duo Processor E6600

FSB Support FSB 533/800MHz

2 GB DDR2 677Mhz

NVIDIA GeForce 7100 GS  (512 MB)

Не ми се дават много пари, а пък и този още си работи.

Моля Ви за компетентно мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече място за филми, книги, снимки и др. А пък и малко по-бърз компютър. Поне аз така мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още памет и по-нов процесор ще посъживят компютъра, но за тази платформа не си струва да се купуват нови, така че нека да се търсят втора употреба. Какво точно е дъното, за да погледна какво поддържа?

Относно диска - не е нужно да се търси същия като стария - всеки нов SATA III диск ще работи (стандартите са обратно съвместими), а ако се продават изобщо 250-гигабайтови модели някъде, те са най-вероятно залежала стока от преди няколко години. Сега обем около 1 TB сякаш е най-изгоден. Пример за такъв - 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX (за справка същият модел, но двойно по-малък, струва само 15 лева по-малко). За двойно повече пари пък се купува тройно по-голям обем - WD 3TB SATAIII Caviar Red 7200rpm 64MB cache - и точно дискът е едно от нещата, които могат да се ползват и в следваща конфигурация (за разлика от процесора например).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както каза @killchain,  вземи си по-бърз и голям хард диск. Аз бих добавил и Seagate ST1000DM003. За процесор, нещо на старо. Например тук ( E6750  е най-доброто от линка) или ако намериш нещо по-изгодно като цена. И естествено както си се насочил, още 1 GB RAM. Инсталираш 32 битова ОС върху новия хард диск. Стария ползваш за съхранение на нещата, за които пишеш.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще се ползва за музика, филми, интернет - няма смисъл от нова машинария. Pentium D е доста добър и ще гледаш без проблем 720p стрийминг, но 1080p може и да засича леко. Можеш да му инсталираш и Windows 8, понеже Pentium D поддържа SSE 2 и с малко оптимизация, добавяне на рам - би трябвало да върви задоволително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С добавянето на една HD6450 за 60 лв. ще могат да се гледат и Блу-Рей. Както и да се върже съвременен ТВ понеже предполагам старата няма HDMI изход.

Това за новия хард не вярвам да помогне за бързината осезаемо та е вариант само ако тия 2x250GB не ти стигат. Всъщност май искаш да добавиш още един 250GB?

За съвременните приложения си трябват минимум 2ГБ рам освен ако не си мазохист та задължително още една плочка.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.