Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ако искам да си сложа видео карта, която се нуждае от 500W мощност, имам захранващ блок с 550W, а процесора консумира 100W ще трябва ли да сменя захранването на 600W или повече?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искам да си сложа видео карта, която се нуждае от 500W мощност, имам захранващ блок с 550W, а процесора консумира 100W ще трябва ли да сменя захранването на 600W или повече?

Хм... Коя карта се нуждае от 500W мощност? Кажете какво е захранването, после кажете какво видео искате и какъв ви е процесора :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм... Коя карта се нуждае от 500W мощност? Кажете какво е захранването, после кажете какво видео искате и какъв ви е процесора :)

PALIT GTX650TI 2GB D5 Видеото. Захранването точно не го знам. Процесора ми го има в подписа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е 100W под товар. Препоръчителните изисквания от производителя са за 400W и това се отнася за цялата машина.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е 110W под товар. Препоръчителните изисквания от производителя са за 400W и това се отнася за цялата машина.

Значи няма да има проблем със сегашното захранване? И се обърках, 500W e.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма да има проблем със сегашното захранване? И се обърках, 500W e.

Не, няма !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много зависи от захранването и какво разбираш под проблем... Наистина дълга и широка тема.

Дори да е китайче с 60% ефективност ще захрани машината. Проблема е със спестените защити и че при някой токов удар машината може да умре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много зависи от захранването и какво разбираш под проблем... Наистина дълга и широка тема.

Дори да е китайче с 60% ефективност ще захрани машината. Проблема е със спестените защити и че при някой токов удар машината може да умре.

Таа ако може да обясните по-подробно какво ще е най-добре да направя, защото ще е ужасно, ако 1000 лева просто си заминат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори страничния капак и виж лепенката му: марката и точния модел (ако можеш я снимай). Това в случай че не знаеш точно какво е.

Edit: Cooler Master Silent Pro M2, 420W - 108 лв. Това е сертифицирано и доста добро за парите си. Имам предвид докато е на промоция което едва ли ще е дълго. Също така е с безплатна доставка.

Изчерпи ли се промоцията или не желаеш да пазаруваш от Емаг се мяткаш на FORTRON AURUM400 GOLD - 101 лв.

За тия пари може да се вземе нещо не толково качествено като Raider 550W но едва ли смяташ скоро време да купуваш по-лакома видеокарта та е безсмислено.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужас.. Отварям, гледам - пише Delux Switching Power Supply Model: ATX-450W П4. Повече от Emag нищо няма да вземам. Сбъркали ми кутията, видео картата, дори и захранването. Поне РАМ паметта и процесора са си добре, макар че паметта трябваше да 1600 MHz.

Редактирано от Никой Не (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Delux Switching Power Supply Model: ATX-450W П4.

Типично жълто захранване, и не препоръчвам да си караш с него. Патил съм си с тези Делукс и от опит ти го казвам !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори страничния капак и виж лепенката му: марката и точния модел (ако можеш я снимай). Това в случай че не знаеш точно какво е.

Edit: Cooler Master Silent Pro M2, 420W - 108 лв.Това е сертифицирано и доста добро за парите си. Имам предвид докато е на промоция което едва ли ще е дълго. Също така е с безплатна доставка.

Изчерпи ли се промоцията или не желаеш да пазаруваш от Емаг се мяткаш на FORTRON AURUM400 GOLD - 101 лв.

За тия пари може да се вземе нещо не толково качествено като Raider 550W но едва ли смяташ скоро време да купуваш по-лакома видеокарта та е безсмислено.

Ех, този компютър ще ми излезе златен. Задължително ли е да сменям И захранване, или може да си карам със старото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, този компютър ще ми излезе златен. Задължително ли е да сменям И захранване, или може да си карам със старото?

Можеш да караш и със старото, но рано или късно може да изгърми и компютъра ти за 1000лв ти отива на вятъра. Парите са си ваши и вие решавате за какво да ги харчите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да караш и със старото, но рано или късно може да изгърми и компютъра ти за 1000лв ти отива на вятъра. Парите са си ваши и вие решавате за какво да ги харчите.

Ами то би трябвало да е с гаранция, но не мисля, че се зачита. Макар, че няма стикер, по който да личи дали е отварян.. След като го отворих едва ли ще приемат гаранцията, макар че има ужасно много оплаквания от емаг за неприета гаранция без никаква причина. За около 50-60 лева мога ли да си взема прилично захранване или трябва да е по-скъпо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Образуват се лоши сектори по харда и може по-някое време да се окажеш и с надути кондезатори на дъното. Та не е задължително проблема да си проличи веднага.

А и след като си скъсал лепенката гаранция няма да ти признаят. Това не е само в Емаг а навсякъде. 

Има по-евтини. Например FSP-60APN 400W - http://sky.bg/Details.aspx?ID=13645 Това ти е минимума като що-годе читаво захранване. Вече по-евтините от него са като твоето.

За същите пари може да вземеш и това ако още не си се отказал да се занимаваш с Емаг.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Образуват се лоши сектори по харда и може по-някое време да се окажеш и с надути кондезатори на дъното. Та не е задължително проблема да си проличи веднага.

А и след като си скъсал лепенката гаранция няма да ти признаят. Това не е само в Емаг а навсякъде. 

Има по-евтини. Например FSP-60APN 400W - http://sky.bg/Details.aspx?ID=13645 Това ти е минимума като що-годе читаво захранване. Вече по-евтините от него са като твоето.

За същите пари може да вземеш и това ако още не си се отказал да се занимаваш с Емаг.

Аз не съм скъсал лепенката. Няма такава. Благодаря много :) При първа възможност ще си взема и ново захранване. Колко време горе-долу ще може да ме издържи този захранващ блок? Тези месеци нямам възможност да взема нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранващият блок не е проблем да държи както вече казахме. Проблема са му спестените защити а токовите удари няма как да ги предвидим та може и след 5 минути да стане белята. Сърди се на енергото.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай повече подробности какво си поръчал и какво са ти пратили.

Поръчах си компютър с 500W захранващ блок, 4 GB РАМ памет 1600 MHz Видео карта AMD Radeon HD Graphics 8570 (Сега видях, че е до 2 GB) Само процесора е същия, за дъното не знам. Пратиха ми конфигурация с 450W захранващ блок, 4 GB РАМ памет 1333 МХз, Видео карта AMD Radeon HD Graphics 8570 на 768 MB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокарта никога не е имало. HD8570 е вградената графика. А паметта може и да е 1600MHz но да върви на 1333MHz. Та за споделената памет и рамта виж в биоса.

Виж със захранването наистина са те метнали и де да беше само че етикета не отговаря на поръчката. Това захранване едва ли е повече от 300W а и е бомбичка.

Но и в наша фирма да беше отишъл пак щяха да гледат да ти вземат максимум пари и да ти пробутат най-големия боклук разбирай да те метнат. 

Това си е закон в търговията за това се правят проучвания дори да работиш в тази сфера понеже никой не знае всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокарта никога не е имало. HD8570 е вградената графика. А паметта може и да е 1600MHz но да върви на 1333MHz. Та за споделената памет и рамта виж в биоса.

Виж със захранването наистина са те метнали и де да беше само че етикета не отговаря на поръчката. Това захранване едва ли е повече от 300W а и е бомбичка.

Но и в наша фирма да беше отишъл пак щяха да гледат да ти вземат максимум пари и да ти пробутат най-големия боклук разбирай да те метнат. 

Това си е закон в търговията за това се правят проучвания дори да работиш в тази сфера понеже никой не знае всичко.

Разбутах биоса. Смених честотата на паметта на 1600 МХз, обаче още си пише, че е на 1333 MHz, но споделената памет не намерих от къде да увелича.

Редактирано от Никой Не (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.