Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички, днес аз отново реших да се занимавам със старото си 10-годишно компютърче, най-после се реших да му добавя малко РАМ памет ( 512 MB SD RAM PC 2700), но нещо стана, не знам дали е от почистването с прахосмукачка - малко допрях някои платки с пластамасовата част :(  , но сложих 2 рам памети по 512 MB (взети на старо) плюс старата 256 MB, включих компа и едната рам почна да пуши и изгоря,  но май не беше само тя, защото след като махнах новите 2 остана само старата, включих и почна да си зарежда уина, но като стигна до въвеждането на парола мишката не реагираше и клавиатурата не реагираха, дадох рестарт и почна да се рестартира два-три пъти, изключих го. Забравих да спомена че компа беше на хибернация преди това, макар че едва ли е проблема от това. Също така да уточня че си беше изключен от тока. Та да ви питам какво може да е изгоряло покрай рама и дали с прахосмукачката може да съм направил белята. И най-важното - дали харда не е дал фира? Всякакви съвети ще са ми от полза. Благодаря преварително!

Редактирано от Борето (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-много да са заминали слотовете, но не е изключено и нещо друго да е повлечено. Хард диска едва ли е засегнат.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама смяната на RAM-а я направи, докато компютъра беше в хибернация ли ?

След като е пушил RAM, какъв проблем търсиш в диска ?

Можеш ли да качиш някаква снимка на вътрешността на компютъра ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама смяната на RAM-а я направи, докато компютъра беше в хибернация ли ?

След като е пушил RAM, какъв проблем търсиш в диска ?

Можеш ли да качиш някаква снимка на вътрешността на компютъра ?

Ами да, и то даже на 2 профила беше хибернацията, в смисъл на администраторски и на на гост, рамовете, както вече казах, бяха взети от магазин на старо, защото вече не се произвеждат нови, снимка ще направя ей сега, само да намеря фотоапарата.

Най-много да са заминали слотовете, но не е изключено и нещо друго да е повлечено. Хард диска едва ли е засегнат.

Не знам, дано да си прав за харда, а нещо от чистенето с прахосмукачката дали може да е ? Допрях мисля че дъното без да искам докато чистех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези неща се правят при спрян и изключен от мрежата компютър.

Не знам. Може и нещо да си бутнал с прахосмукачката.

Дай една снимка.

Редактирано от Ken (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези неща се правят при спрян и изключен от мрежата компютър.

Не знам. Може и нещо да си бутнал с прахосмукачката.

Дай една снимка.

Ей-сега, беше спрян от контакта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето две снимки, не знам дали се вижда, но единия слот на рама има едно черно петно.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от BluePower
      USB Портовете не ми работят ето и снимка

• от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.